Wygląda na to, że ocieplenie klimatu powoduje wzrost temperatury płynu mózgowego i wydzielanie toksyn, zwłaszcza wśród ludzi zarządzajacych kolarstwem. W efekcie ofiary wydają irracjonalne decyzje. Nowy Rok ledwo się zaczął, a tu już takie krokusy rosną...


Michał Śmieszek

Za dobrze było. Cytując Nadszyszkownika Kilkujadka: "Tłentynajnerowcom się w dupach poprzewracało". Austriacki Związek Kolarski (ORV) postanowił zatrzymać ekspansję 29erów wśród zawodników. Podjęto niezwykle logiczną decyzję o zakazie startu młodzieży do lat 17 na rowerach 29-calowych. Informacja ta została ogłoszona na stronie austriackiego Pucharu Młodzieży.

Włodarze chcą wyrównać szanse młodych zawodników, gdyż powszechnie wiadomo, iż rozwijający się organizm znacznie lepiej akceptuje większy rozmiar...kół. Wyścigi XC oraz Maratony mogłyby zostać zdominowane przez dużą kiszkę, a to już prosta droga do wyparcia małej, która przecież jest zwrotniejsza, ekonomiczniejsza, szybsza, etc. Decyzja ta ma znaleźć się w regulaminie ORV już w lutym 2012. Aż dziw bierze, choć z drugiej strony nie bierze, że Europejska Unia Kolarska (UEC) przyklepała takie kuriozum, w związku z czym "ban" wejdzie w życie już podczas Mistrzostw Europy Młodzieży, które odbędą się w Grazu (16-19 sierpnia).

Jak nie wiadomo o co biega, to na pewno stoi za tym austriacki KTM...Po krytyce geometrii tychże przez kolegę Nabiała, sprzedaż 29erów z Austrii gwałtownie spadła, w związku z czym producent zaatakował wielko kołowe lobby z innej strony. Efekty już czuć...Czołowi zawodnicy ze światowej elity MTB, jak np. Nino Shurter, zaczynają poważnie zastanawiać się nad ideą 29 oraz sensownością użycia takiego roweru podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Niedobrze...Jedziemy do Austrii blokować szosy.