Screenshot 2

Firma C+Ceramic została założona przez dwóch polskich triathlonistów z zacięciem technicznym, Jakuba i Emila. Pomysł na tworzenie komponentów maksymalizujących sprawność kolarskich układów napędowych sięga roku 2017. Po wielu miesiącach przygotowań, dyskusji, burz mózgów, projektowania, tworzenia, czy w końcu testów przyszedł moment na sformalizowanie ich współpracy i wprowadzenie na rynek czterech produktów - Rocket Cage, Rocket Wax, Rocket Chain i Rocket Jockey Wheels, które są w całości produkowane w Polsce. Kolejny rok przyniósł nowe produkty w linii firmy - Rocket Cage Aero, Rocket Cage Road, Rocket BB, oraz Rocket Suit. C+Ceramic jest małą firmą, ale z wielkimi aspiracjami, ponieważ trwają prace nad kolejnymi produktami.

KATALOG PRODUKTÓW C+CERAMIC

 

Screenshot 1

 

Rocket Cage Aero

 

92df74db2b71aff407f05afebf17b3cd

 Wózek tylnej przerzutki Rocket Cage Aero wykonany jest z włókna węglowego i wyposażony w górne kółko o tradycyjnym rozmiarze 11 zębów celem maksymalizacji precyzji zmiany przełożeń, oraz dolne kółko o rozmiarze 20 zębów. Obydwa kółka posiadają łożyska ceramiczne. Dolne kółko o zwiększonym rozmiarze zapewnia większy kąt pomiędzy kolejnymi ogniwami łańcucha dzięki czemu zwiększana jest sprawność układu napędowego. Połączenie łożysk ceramicznych i większego niż standardowe kółka dolnego pozwala na zaoszczędzenie do 4 watów mocy w porównaniu z tylnymi przerzutkami wyposażonymi z kółka o rozmiarach 11 zębów. Zarówno wózek, kółka, jak i łożyska ceramiczne wyprodukowano w Polsce. 

Wózek Rocket Cage Aero jest kompatybilny z kasetami posiadającymi zębatki liczące do 32 zębów. Wózek dostępny jest w dwóch wersjach, tj. standardowej z łożyskami ceramicznymi dolnego i górnego kółka, oraz w wersji Premium, w której zarówno bieżnie, jak i kulki łożysk ceramicznych zostały pokryte specjalną powłoką zwiększającą ich trwałość. Na chwilę obecną wózek Rocket Cage Aero jest kompatybilny z następującymi przerzutkami:

- Shimano Ultegra 10-rzędowa (RD-6700 i RD-6770)

- Shimano Ultegra 11-rzędowa (RD-6800 i RD-6870)

- Shimano Ultegra 11-rzędowa z krótkim wózkiem (RD-R8000 SS i RD-R8050 SS)

- Shimano Dura-Ace 10-rzędowa (RD-7900 i RD-7970)

- Shimano Dura-Ace 11-rzędowa (RD-9000 i RD-9070)

- Shimano Dura-Ace 11-rzędowa (RD-R9100 i RD-R9150)

- SRAM RED eTap 11-rzędowa 

- SRAM RED 11-rzędowa

Test komponentów CPLUSCERAMIC

kup

 

C+Ceramic Rocket Jockey Wheels

Screenshot 3

C+Ceramic Rocket Jockey Wheels to kółka tylnej przerzutki o konwencjonalnym rozmiarze 11 zębów wykonane z aluminium i wyposażone w ceramiczne łożyska. Stalowe bieżnie i kulki wykonane z azotku krzemu (Si3N4) redukują tarcie w łożyskach do absolutnego minimum. Zastosowanie naszych kółek pozwala na zaoszczędzenie do 2 watów w porównaniu ze standardowymi kółkami o rozmiarze 11 zębów.

Rocket Jockey Wheels dostępne są w dwóch wersjach, tj. standardowej z łożyskami ceramicznymi oraz w wersji Premium, w której zarówno bieżnie jak i kulki łożysk ceramicznych zostały pokryte specjalną powłoką zwiększającą ich trwałość. Rocket Jockey Wheels kompatybilne są z 10- i 11-rzędowymi tylnymi przerzutkami firm Shimano, SRAM i Campagnolo.

Test długodystansowy kółek tylnej przerzutki C+Ceramic

kup

 

TAGI kółka tylnej przerzutki, ceramiczne łożyska, Łańcuch rowerowy, napęd rowerowy, łańcuch Taya test, wkład suportu z ceramicznymi łożyskami, chemia rowerowa test, Uszczelniacz do opon jaki wybrać