http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/news/2015/PrezentacjaKellys2016/REYON50_IMG_8186.JPG

Na początku września mieliśmy okazję wziąć udział w prezentacji kolekcji Kellys na nadchodzący sezon. A w 2016 producent ten będzie obchodził 25-lecie działalności, więc to co nowy katalog ma przynieść musi być godne, tego okrągłego, jak by nie było jubileuszu.

Artur Drzymkowski

Zaproszenie na prezentację zapowiadało szereg nowości takich jak: rower zjazdowy Noid, 3 nowe modele 29era Stage oraz Razor - pierwszy kask Kellys z systemem MIPS. Do tego jeszcze niemoralna zanęta w postaci obiadu regeneracyjnego w restauracji czterogwiazdkowego hotelu - nie mogło nas tam zabraknąć ;)

Hardtail 29"

Stage

STAGE90 IMG 8036

W tegorocznej (na 2015) kolekcji Stage 90, był nowością i rodzynkiem, który został bardzo dobrze przyjęty przez teamowych rajderów oraz klientów. Sprawdził się, a więc w nowym sezonie będziemy mogli wybierać wśród trzech specyfikacji, złożonych na tej samej ramie zbudowanej w technologii High-modulus "Carbon Composite HT 29 monocoque", wyposażonej w: oś 12x142 mm tylnego koła, potężną mufę suportową pod PressFit, wewnętrzne prowadzenie pancerzy przerzutek i przewodów hamulcowych, bezpośredni montaż przedniej przerzutki że o główce pod trapezową rurę amortyzatora nie wspomnę ;) Link do tabelki z geometrią >>

STAGE90 IMG 8049

Najtańszy model Stage 50, wyposażony będzie w: widelec Rock Shox Recon Gold z osią 15mm i manetką blokady, pełne Shimano SLX z tylną przerzutką XT oraz koła Mavic Crossride Light. Bogatsza 70'ka, dostanie Rebę, osprzęt Shimano XT z serii 780/785 oraz koła Crankbrothers Cobalt 1.Flagowy Stage 90 otrzyma: do amortyzacji Fox 32 Float Performance, do bezpardonowej funkcjonalności nowe XT M8000 1x11, do lekkiego toczenia - koła Cobalt 2 i do kompletu wszystkie “rurki” również od Crankbrothers. 

Gate

Linia rowerów Gate tak jak w aktualnej kolekcji, obejmie 3 modele. Podstawą będzie rama technologicznie opisana jako "KELLYS Dynamic HT 29 6061 3ple butted (12x142mm thru axle) - RRC Geometry (Race Ready Concept)". Pobieżne studia nad katalogową tabelką z geometrią, wykazały iż w porównaniu z tegorocznym modelem, uległa ona modyfikacjom.
Najwyższy model linii Gate, 50'tka, będzie wyposażona w amortyzator RS Recon Gold z 15mm osią, napęd 2x10 Deore z rodzynkiem XT jako tylna zmieniarka. Całości dopełniają firmowe komponenty KLS. Specyfikacja modelu 30, jest o mały stopień niższa. Widelec też Recon tylko w wersji Silver, napęd również Deore tylko w zestawieniu 3x10, a 50'kowe hamulce Shimano M445, tutaj menadżer produktu wymienił na Avid DB3. Najtańsza specyfikacja Gate10, dostała SR Suntour XCR, napęd Deore/SLX oraz hamulce Shimano M355.
Wszystkie Gate, toczą się na podobnych kołach, obleczonych w Schwalbe 2.25 Rapid Rob.

GATE50 IMG 8195

GATE50 IMG 8197

GATE50 IMG 8200

TNT

Tym modelem Kellys w 2012, zrobił swój pierwszy krok w dobrym, twentyninerowym kierunku :) Pojawienie się w kolekcji linii Gate, 'wybuchową' serie, zepchnęło do poziomu entry level. Wielokrotnie mieliśmy do czynienia, z rowerami różnych marek z tego poziomu, i wiemy jak wiele dobrego dla producenta może zdziałać odpowiedni balans miedzy jakością a ceną.
Tak jak w wyższych liniach, seria TNT, składająca się z 4 modeli, zbudowanych na tej samej aluminiowej ramie - Kellys Alutec HT - RRC Geometry.
Modele 50 i 10 występują w dwóch malowaniach. Najniższe specyfikacje 30 i 10, wyposażono ekonomicznie w hamulce V-break. Osprzęt zaczyna się od dziewięcio-biegowego Alivio M4000 poprzez kombinację Altusa, Acery po Stefy czyli Shimano ST-EF71.
Na niedzielną wycieczką do parku, powinno wystarczyć.

Pełna amortyzacja czyli XC Marathon 29"

REYON50 IMG 8177

Linia Reyon składa się z trzech modeli 50,30 i 10. Rama każdego to: Kellys Marathon 29 SWT, przygotowana pod oś tylnego koła 12x142, z systemem amortyzacji Ratio Trail Control Link, zapewniającym 100 skoku. Jest to konstrukcja znana już z zeszłego sezonu z delikatnie odświeżoną geometrią o minimalnie skróconym rozstawie osi.

REYON50 IMG 8186

Producent zdecydowanie poprawił, według mojej opinii szatę graficzną. Więcej żywych kolorów, bardziej jednolicie, że aż zacytuję Martiego z plaży Madagaskaru : "Mnie się tam podoba!". W nieodżałowanym bólu, niestety nie mogę potwierdzić choćby na jotę, żadnej z zalet charakterystyki systemu zawieszenia, gdyż prozaicznie zabrakło na to czasu. Natomiast nie ustaję w nadziei, że niebawem się to zmieni i redakcja Team29er na własnych tyłkach sprawdzi komfort będący wynikiem przebiegu Leverage Ratio o charakterze umiarkowanie progresywnym czy też efektywność podczas podeżdżania w trudnym terenie bez efektu "kick back pedal".

REYON30 IMG 8187
Najwyższa specyfikacja modelu Reyon 50, składa się z: widelca Fox 32 Float Performance o skoku 120 mm i osi 15QR, dumpera również od Foxa - FPE z 3-stopniową regulacją, osprzętu Shimano Deore XT M8000 oraz kół Cranckbrothers Cobalt 1.
Za amortyzację w 30'ce, odpowiada Rock Shox ze 120mm Recon Silverem oraz Monarchem Rll. Osprzęt zestawiony został z komponentów Shimano Deore i SLX. Hamulce to Sramoskie DB5. Całości dopełniają firmowe komponenty z logotypem KLS.
W najtańszej wersji Reyon 10, zamontowany został widelec powietrzny Suntour XCR, dumper RS Monarch R. Napęd podobny jak w 30'ce lecz bez SLX.

REYON30 IMG 8194

Akcesoria

Razor IMG 8031

Największą nowością w akcesoryjnej części kolekcji Kellysa, jest Razor – nowy kask enduro/trail. Wyposażony w zabudowany tył, chroniący potylicę. Zaimplementowany w nim został system MIPS - Multi Directional Impact Protection - który polega na wyposażeniu kasku w dodatkową wkładkę redukującą siły działające na mózg podczas wypadku. Za dobrą wentylację odpowiadają 23 kanały powietrzne. Jest również element wręcz nieodzowny w dzisiejszych czasach - platforma pod kamerę. Pełnie szczęścia, realizuje mnogość (6) wersji kolorystycznych samego kasku oraz 8 daszków, z możliwością dowolnej kompozycji i dokupowania dodatkowych. I jeszcze torba do przechowywania.

Razor 01Razor 01Razor 01Razor 01Razor 01

Na koniec

Pozostaje mi tylko wyrazić niedosyt, że nie udało nam się "wykroić" więcej czasu na jazdy testowe, pozostajemy więc w tym uczuciu niespełnienia, w nadziei na przeprowadzenie prawdziwych testów, co rychlej ;).

STAGE90 IMG 8124

PS.

Polski dystrybutor, chce aby najdroższe rowery, pokazały się w naszych sklepach jeszcze przed końcem roku. Tak aby, planującym przyszły sezon, łatwiej było wizualizować osiąganie kolejnych celów, na konkretnym, dajmy na to, Stage 90 ;). Tańsze rowery z pewnością pojawią się w sprzedaży do końca marca przyszłego roku.

 

Kellys, stage 90, 2016, twentyniner, 29er, opis konstrukcja, cena, sklep rowerowy, rama geometria, osprzęt