sr

Ktoś mógłby powiedzieć, że problem dostępności amortyzatorów 29er w zasadzie nie istnieje, nawet w Polsce. Nie od wczoraj do wyboru mamy produkty Rock Shoxa, Foxa, Manitou, Marcoki i RST. Wystarczy mieć jakieś 1000 PLN i już można szukać czegoś podstawowego...A co jeżeli owa kwota stanowi niemal połowę wartości naszego docelowego roweru? Dotychczas zmuszeni byliśmy do odłożenia zakupu na dalszy plan. Na szczęście SR Suntour przyszedł nam z pomocą.

Mateusz Nabiałczyk

blokada epicon

Już niedługo na rynku pojawi się też coś dla mniej wymagających użytkowników, w nieco bardziej przyziemnych cenach. I nie będzie to ot jakiś pojedynczy model, a pełna gama trzech modeli w różnych wariantach.

 

Pierwszym z nich jest Raidon, dostępny w czterech wariantach różniących się nie tylko blokadami skoku, ale też medium ściskanym. Dwa powietrzniaki, dwa Coile, co razem daje cztery wersje do wyboru. Jakby tego było mało do wyboru wersje czarny mat lub połysk oraz biała. Niestety jedynie jedna wartość skoku - 100mm, na szczęście z możliwością użycia sztywnej osi 15mm, która dołączana jest do zestawu. Z rura dociętą na 20cm air waży 2000 gram, a coil 2350.

 

qloc

 

Kolejny w kolejce ustawił się znany wszystkim XCR, tym razem w 'jedynie' trzech konfiguracjach - RL, LO i MLO. Teflonowe golenie dodają uroku, cieszy też dostępność 80 i 100mm skoku oraz dodatkowy kolor srebrny. Masa? 2275g oraz 2125 dla MLO.Nieco zaskakuje fakt dostępności jedynie pod zwyką oś QR 9mm.

 

Na szczycie uplasował się Epicon RLD i LOD. Znowu tylko ze 100mm skoku, tylko 15mm oś. Muszę przyznać, że tochę nie rozumiem takiej polityki. No chyba, że znowu nasz kraj jest daleko w tyle i wszędzie dookoła tak powszechnie stosuje się ten standard. Na szczęście wagowo już poniżej 2kg, dokładniej 1850 gram uzyskane m.in. dzięki aluminiowej sterówce.

sr