http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/imprezy/Harfa%20Poczatek%202014/Harfa_Start_2014_019.JPG

Tradycyjnie przed rozpoczęciem sezonu Dolnośląskie Centrum Rowerowe we Wrocławiu zaprosiło miłośników rowerów na cykliczne spotkanie pod wezwaniem „Zmieniamy maniery wsiadamy na rowery". Było ciekawie i emocjonująco.

Ryszard Biniek

DCR należące do Harfy Henryka Charuckiego zgodnie z zapowiedziami kontynuuje organizowanie przed i po sezonie imprez dla wszystkich, którym dwa koła są bliskie. Tych zaawansowanych jak i początkujących. Klientów i pasjonatów. Od początku uczestniczę w tych spotkaniach i jestem pod wrażeniem, jak można coraz ciekawiej i z coraz większym rozmachem przyciągać ludzi oferując im doskonałą zabawę, edukację i miłe spędzenie czasu. Nie bez znaczenia jest też możliwość atrakcyjnych zakupów.

Harfa Start 2014 001
Jako, że mamy piękną wiosnę tej zimy i rowerowanie trwa w pełni to były obawy, że wyjątkowa ubiegłotygodniowa pogoda zniechęci ludzi, ale prawdopodobnie szef uruchomił jakieś tajemne moce i w sobotę aura była wyjątkowo nie „rowerowa". To zapewne także pomogło i Centrum odwiedziło bardzo dużo ludzi. Swoja drogą DCR wyrosło na dolnośląskiego lidera w branży rowerowej, a śmiem postawić tezę, że i w skali kraju. Wszelkie działania „poza handlowe", integrujące i działające na rzecz środowiska rowerowego, to strategia Henryka Charuckiego, które to, w sposób coraz bardziej doskonały. Sobotnia impreza była tego przykładem. A zatem jakie atrakcje czekały tego dnia na gości?

Harfa Start 2014 002Harfa Start 2014 003

Harfa Start 2014 004Harfa Start 2014 005
Głównym punktem programu był wyścig par na multimedialnym urządzeniu treningowym. Na starcie stanęło 11 par, założeniem i wyzwaniem było bicie ubiegłorocznego rekordu, a towarzyszyły temu niesamowite emocje. Rekord trasy jednak padł, a ustanowili go Łukasz Styrna i Patryk Kaczmarczyk. Natomiast w parach najlepszy wynik uzyska Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska - Patryk Kaczmarczyk i Grzegorz Bem przed reprezantami RAT Michał Wojtyło i Wojtek Górecki i duetem Łukasz Styrna i Marcin Mokiejewski. Trenażer sią grzał, a generowane moce przekraczały 1300 wat. Wśród startujących byli m.in. Maciej Grabek szef Bikemaratonu, któremu nieźle nóżka podawała, a jego partnerem był Tomasz Wołodźko z Radia Eska. Całość przeuroczo prowadził i komentował Włodzimierz Rezner.

Harfa Start 2014 006

Harfa Start 2014 007Harfa Start 2014 008

Harfa Start 2014 009Harfa Start 2014 010
Adepci i fani triathlonu mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami grupy RAT oraz jej czołowymi zawodnikami Olimpią i Michałem Wojtyło. Składaniem roweru szosowego w najbardziej wypasionej wersji mógł zainteresować wicemistrz świata Jan Faltyn. Ten to potrafi. Fachowe porady i wskazówki serwisantów zawsze pozwalają rozwiać nasze wątpliwości i wzbogacić wiedzę.
Swoją obecność w DCR zainaugurowały rowery KROSS, które na stałe tu zagoszczą, a przedstawiciel firmy szczegółowo informował zainteresowanych o nowościach 2014. Podobnie, swój debiut miały stoiska znanego nam COMPRESSPORT oraz odżywek firmy FA ENGNIEERED NUTRITION, które prezentował Bartosz Guran znany mistrz kulturystyki i dietetyk. Obie firmy także będą w bieżącej ofercie Centrum. Stałym elementem corocznych spotkań w DCR jest bezpłatne znakowanie rowerów przez przedstawicieli policji.

Harfa Start 2014 011Harfa Start 2014 012

Harfa Start 2014 013Harfa Start 2014 014

Harfa Start 2014 015Harfa Start 2014 016

Oprócz tych atrakcji nie sposób pominąć faktu, że w tym dniu na wiele produktów, między innymi rowery, były spore rabaty. Powiem szczerze, że byłem zaskoczony ilością wyprowadzanych przez cały dzień jednośladów przez szczęśliwych kupujących. Z informacji, jaką uzyskałem od sprzedawców trend taki trwa już od pewnego czasu. Zapowiada się chyba dobry „handlowo" sezon rowerowy :D. Przedstawiciele cyklu Bikemaraton z Maciejem Grabkiem informowali o swoich tegorocznych planach, oraz oferowali promocyjne pakiety startowe. Tu chętnych nie brakowało.

                               Harfa Start 2014 018

Harfa Start 2014 017Harfa Start 2014 019

Osobną atrakcją było odsłonięcie przed siedzibą Harfy przez Panów Henryka Charuckiego i Rafała Jurgowlańca kolejnego wrocławskiego krasnala - Krasnala Kolarza. Został on nazwany Harfusiem, a jego motto: „Kolarstwo to moja bajka...". Będzie oznaczony także namiarami GPS, więc nie sposób będzie nie trafić do wyjątkowo ciekawego miejsca na mapie Wrocławia, jakim jest DCR. Polecam i zachęcam do odwiedzenia oraz uczestnictwa w ciekawych zdarzeniach związanych z DCR.