http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/news/Harfa_otwarcie/Harfa_otwarcie02_.jpg

DCR Harfa-Harryson już w sobotę pożegnało zimę. Jak mi powiedział właściciel Harfy Henryk Charucki, że choć kaprysy pogody zależne są od tych „na górze", to już tegoroczna zima kończy swoją karierę i czas, żegnając się z nią, zintensyfikować przygotowanie do sezonu.

Ryszard Biniek

Na dzień otwartych drzwi pod hasłem „Pożegnaj z nami zimę i ruszaj na rower" wrocławska Harfa zaprosiła wszystkich miłośników rowerów. Co prawda pogoda nie sprzyjała odwiedzinom, ale zainteresowani i wytrwali miłośnicy bicykli meldowali się na ul. Robotniczej przez cały dzień. W programie oprócz oferty handlowej z interesującymi rabatami sięgającymi nawet 35%, z której wielu odwiedzających chętnie korzystało, było wiele innych ciekawych punktów programu.

DSCN3324 resize

Między innymi otwarto nowe Centrum Testowe rowerów Giant, w którym znalazło się wiele modeli 2013. Rowery można wypożyczyć na okres trzech dni. Wśród testówek zdecydowana większość to... oczywiście 29ery. Są to dwa modele sztywne - XtC Composite 29er 1 i XtC Composite 29er 2 oraz dwa fulle - Trance X 29er 2 i Anthem X 29er 4.

DSCN3340 resize resizeDSCN3287 resize resize

Ciekawie zaprezentował się dystrybutor odżywek firm Natural Power i Energy C-ake. Przedstawił on całą gamę produktów dla rowerzystów, od izotoników poprzez wszystko co energetyczne, po produkty do regeneracji. Degustacja uczestników imprezy i piszącego wypadła pozytywnie, ale działanie nie zostało z przyczyn oczywistych określone :)

DSCN3356 resizeDSCN3346 resize

Dość dużym zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja prawidłowego smarowania rowerów. Podczas prezentacji produktów firm Finish Line i Motorex, serwisant Harfy dokładnie pokazywał i tłumaczył, czym i jak właściwie smarować poszczególne komponenty roweru. I choć wydawałoby się, że większość z nas posiada taką wiedzę, to duże zainteresowanie świadczyło, że w tej materii jesteśmy otwarci na fachową wiedzę. Wiadomo, kto smaruje ten jedzie :)

DSCN3358 resize

DSCN3350 resize resizeDSCN3351 resize resize

Atrakcją samą w sobie była sprinterska czasówka na wirtualnym trenażerze Tacxa, a jakże - z odcinkiem pod górkę, mocno wyciskająca pot z zawodników. Dla zwycięzców były bony towarowe, więc walka była zacięta. Zawodnicy byli w różnym wieku, od młodych juniorów po zasłużonych seniorów. Oprócz wyników liczyła się przede wszystkim świetna zabawa i 2–4 minuty sprinterskiego wysiłku.

DSCN3327 resize

DSCN3334 resize resizeDSCN3342 resize resize

Z pozostałych ciekawostek wypada nadmienić F:izik Concept, czyli prezentację doboru siodełek Fizika. Kolekcję wiosennych ubiorów rowerowych oraz inne ciekawostki można było znaleźć zwiedzając poszczególne hale Centrum.
Oczywiście przez cały dzień można było w spokoju obejrzeć, przymierzyć oraz uzyskać fachową poradę i informacje dotyczące wszystkich nowości na 2013 rok oraz całej oferty Harfy. Zainteresowani zakupem rowerów testowali je w hali głównej, a wielu z nich wyjechało na nich do domu.

DSCN3333 resize

DSCN3337 resize resizeDSCN3320 resize resize

Wśród setek rowerów na stojakach zacnie prezentowały się 29ery Gianta w pełnym asortymencie, KTMa, a także Felta i Haibike. Było na czym oko zawiesić. Zresztą tłentynajnery już przy wejściu do Centrum witały przybywających...

DSCN3260 resize

DSCN3316 resize resizeDSCN3312 resize resize

Na koniec to, co oprócz biznesu i wiedzy jest równie istotne, a mianowicie atmosfera. Zewsząd miła i fachowa obsługa oraz doskonała oprawa organizacyjna. Bardzo liczne grono miłośników rowerów, nowe znajomości oraz wymiana własnych doświadczeń, spostrzeżeń i uwag. Była to doskonała okazja dla odwiedzających spędzenia kilku godzin w miłym towarzystwie i miłej atmosferze. Zresztą jak zawsze w Harfie.

DSCN3343 resize

Nie pozostało nic więcej, jak życzyć wrocławskiej firmie kontynuacji w organizowaniu tego typu imprez.

 

Tagi Harfa Harryson, DCR Harfa, rowery 29er, Salon firmowy Giant, Harfa Wrocław, gdzie kupić dobre 29ery