http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/news/Wydarzenia/KrossRacingTeam/SZCESLIWIEC.jpg

Na chwilkę zmieniamy klimat. Kross idzie na całość. Nie dość, że fabryczna drużyna nowe rowery mieć będzie, to jeszcze przyjęli do swego licznego grona dwie nowe osoby. Nie byle jakie...Co je łączy oprócz pasji do jednośladów i wspólnych strojów? Otóż obie będą śmigać na karbonowych 29erach Krossa. 

Michał Śmieszek

Pierwszym z wybrańców drużyny Krossa jest Marek Dereszkiewicz, który jest zwycięzcą konkursu "Rowerowy Maratończyk" ogłoszonego na gwiazdkę. Marek, pochodzący ze Złotowa w Wielkopolsce, nie jest zupełną świeżynką - od kilku lat startuje w lokalnych maratonach. Teraz dzięki nowemu sprzętowi na dużych kołach oraz rocznemu wsparciu Bogdana Czanoty będzie mógł udowodnić, że marzenia się spełniają, a maratony wygrywa się na 29erach dzięki własnej ciężkiej pracy.

SZCESLIWIEC

Marek odebrał już nowy rower, a nawet zapoznał się z tajnikami produkcji jednośladów w Przasnyszu. Jak dobrze pójdzie, to może pomoże przy projektowaniu kolejnych tłentynajnerów. Jak pójdzie nieco gorzej, to rozkręci własną fabrykę...Tymczasem KRT poddaje młodego zawodnika ciężkim testom wydolnościowym w Wiśle. Życzymy mu dużo czerwonych krwinek i powodzenia w Otwocku, na pierwszym maratonie

Jednak perełką informacyjną jest przywdzianie trykotu Kross Racing Team przez Anię Szafraniec. Tej Pani nie trzeba reklamować - jej imię i nazwisko wymienia się jednym tchem obok żeńskich sław polskiej sceny MTB. Ania jeszcze do niedawna śmigała razem z "cyckami", ale niestety pomarańczowa rewolucja dobiegła końca. Dlatego teraz wielokrotna złota medalistka Mistrzostw Polski MTB XC podpisała kontrakt z Krossem.

azrower

Bardzo byśmy chcieli, aby Ania powtórzyła swój sukces i po raz drugi stanęła na podium Mistrzostw Świata lub też wygrała prestiżowy Roc d'Azur. Z pewnością w sezonie 2013 zobaczymy utytułowaną zawodniczkę na trasach Pucharu Świata, najważniejszych zawodach klasy E1 XC, oraz rodzimych maratonach Czesława Langa. W zdobyciu najwyższych laurów ma pomóc specjalnie przygotowany 29 calowy Level B+. No właśnie...Co by nie mówić, Ania prezentuje się znacznie ciekawiej u boku krossowego 29era niż Marek (bez urazy oczywiście).

Kto dopinguje Ankę ten powinien planować urlop pod koniec marca, kiedy to odbędzie się pierwsza impreza z jej udziałem - austriacki Kamtal Trophy. Trzymamy kciuki za wysoką formę i kolejne medale!