http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/news/Wydarzenia/Para-Olimpiada/P9100004.jpg

Tym razem o czymś o wiele piękniejszym niż wszystkie 29ery tego świata. Polscy (para) Olimpijczycy wrócili z Londynu wczoraj późnym wieczorem. Radośni, zmęczeni, ale z tarczą. A wśród nich, ten jeden podwójnie złoty Wilk!

Michał Śmieszek

101 wspaniałych zawodników, którzy przez dwa tygodnie dzielnie i godnie reprezentowali nasz kraj. 101 dzielnych wojowników, którzy pokazali zdrowym, jak zdobywać medale. 101 sportowców, którzy udowodnili, że żadne bariery, ani żadne słowa polityków i ich nie złamią. Warto o nich mówić, a przede wszystkim cieszyć się z ich wyjątkowego sukcesu, bo do tej pory zawsze byli gdzieś z boku, podczas gdy największe laury zbierali ich zdrowi koledzy. Niech od tego dnia się to zmieni!

Wczoraj po raz pierwszy, jak sami mówili, zostali tak owacyjnie przyjęci przez kibiców w hali przylotów lotniska na Okęciu. Były łzy radości, wzruszenie, wywiady, przemowy i morze złotych słoneczników. W pełni sprawni Olimpijczycy najwyraźniej poczuli się trochę nieswojo, skoro pojawiła się brązowa medalistka Zosia Klepacka i wyściskała koleżanki i kolegów po fachu. Czyżby symboliczne przekazanie pałeczki?

P9100038

Jednak prawdopodobnie największe zainteresowanie mediów wzbudził pewien głodny sukcesu Wilk...Rafał Wilk, który w Londynie wywalczył aż dwa złote krążki pędząc na handbiku i deklasując światową czołówkę. Dla nas, kolarzy, jego zwycięstwa były więc tym bardziej cenne. Między innymi z tego powodu, nie przepuściliśmy takiej okazji i serdecznie przywitaliśmy Pana Rafała oraz innych wspaniałych Olimpijczyków.

Poniżej foto-relacja z ubiegłego wieczoru, bo mimo wszystko żadne słowa nie oddadzą atmosfery i emocji, jakie panowały wczoraj na warszawskim lotnisku. Dla zainteresowanych także wywiad ze złotym wilkiem z Łańcuta, przeprowadzony "na gorąco" przez naszego znajomego reportera Polskiego Radia 4, Dariusza Fiuka:

P9100004

{youtube}NKiH6qCU40w{/youtube}

(wywiad: Dariusz Fiuk, Polskie Radio 4)

P9100015

P9100031P9109976

P9109952

P9100127

P9100110