P7230347

W sobotę odbyły się w Jeleniej Górze mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Na starcie stanęła cała polska czołówka kolarzy górskich z wyjątkiem Marka Galińskiego, dotychczasowego mistrza, który ponoć szlifuje formę za granicą przed mistrzostwami Europy. Tegoroczne zmagania mistrzostw Polski rozegrane zostały w ramach Bikemaratonu w Jeleniej Górze.

Ryszard Biniek

Trasa wyścigu była bardzo trudna i wymagająca, bo było to 90 km o prawie 3 km przewyższeniu w terenie po kilkudniowych opadach deszczu. Wymagające podjazdy ze znaną Łopatą, śliskie i kamieniste zjazdy dały się we znaki wszystkim zawodnikom. Były awarie sprzętu i upadki, które miały także wpływ na końcowe rezultaty. W komentarzach większości zawodników trasa była bardzo wysoko oceniana. Jednym słowem była to trasa godna mistrzostw Polski.

DSC_0019

Mistrzem Polski został Adrian Brzózka z JBG-2 , a tytuł wicemistrzowski przypadł Markowi Konwie z Milka Trek MTB. Trzeci na mecie zameldował się Mariusz Kowal z BDC Team. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Solus-Miśkowicz z DEK Meble-Cyclo-Korona.

P7230345

Tyle tytułem informacji, ale na koniec wisienka z tego mistrzowskiego tortu. Mistrz i wicemistrz Polski swoje tytuły zdobyli na rowerach z Wielkim Kołem. A.Brzózka jechał na Specialized, a M.Konwa na Treku. A więc po kieleckim triumfie M.Galińskiego, następuje dalszy ciąg sukcesów najlepszych polskich kolarzy górskich na 29er. I co ciekawe w różnych warunkach terenowych.

P7230347

Czy ktokolwiek przed sezonem założyłby się, że w kraju nad Wisłą mistrzowie jeździć będą na 29erach. Wątpię…