PR-Lapierre-29er-FR3
Całkiem niedawno publikowaliśmy informacje na temat nowej maszyny Lapierre 929, a już zbiera pierwsze laury na zawodach. Najwyraźniej przed oficjalną przyszłoroczną sprzedażą francuska firma chce dokładnie przetestować swojego pierwszego 29era w terenie oraz spowodować zaistnienie "potrzeby kupna" nie tylko wśród entuzjastów marki Lapierre.
 
 
 
Przemysław Kiesio
 
Alexis Vuillermoz i Pauline Ferrand-Prevot, zawodnicy drużyny Lapierre pokazali podczas inaugurującej letni sezon startowy imprezy Offroad Cassis, jak można wykorzystać potencjał nowego modelu 929. Nie wypada nie wspomnieć, że Alexis wygrał na dystansie 55km zostawiając w tyle elitę francuskiego MTB XC: Tampiera, Marotte'a i samego Absalona, a Pauline zajęła  poważne 4 miejsce i 3 w swojej kategorii wiekowej U23. Trzykrotna mistrzyni świata juniorów potwierdziła tym samym dobre przygotowanie przed sezonem, a jej wynik jest kolejnym dowodem na to, że kobiety, jak mężczyźni na 29erach mogą równie skutecznie walczyć o pudło.
 
Zwyciężczyni skwitowała start na nowym produkcie stajni Lapierre słowami: "Czuję się naprawdę pewniej na zjazdach i nie mam wrażenia, że tracę czas na innych odcinkach". Z kolei Alexis stwierdził, że w sezonie 2011 częściej zobaczymy go jadącego na 29erze. Na pewno ujrzymy go na nim w pucharze świata Dalby Forest i Roc d'Azur
Życzymy dalszych sukcesów na Wielkim Kole.
PR-Lapierre-29er-FR3