logo kross rowery 650B

Według najnowszych badań Instytutu Badawczego IPC z marca 2015, KROSS to najbardziej rozpoznawalna firma rowerowa w Polsce. W spontanicznym teście znajomości marki, aż 11,8% ankietowanych wskazało właśnie polskie przedsiębiorstwo.

 Ten wynik zagwarantował mu pozycję lidera w branży rowerowej, przed takimi brandami jak Giant (9,9% wskazań) oraz Romet (8,1%). Jest to awans w stosunku do roku ubiegłego, gdy KROSS zajął 2. miejsce w rankingu rozpoznawalności.

Produkty marki KROSS są najchętniej wybierane przez mężczyzn (79,7% klientów) oraz osoby młode, grupy wiekowe 18-24 oraz 25-34 stanowią łącznie aż 72,9% wszystkich użytkowników rowerów firmy. Większość osób, wybierająca KROSS posiada wykształcenie ponadgimnazjalne ogólnokształcące (45,8%) oraz wyższe 27,1%. Respondenci w ubiegłym roku zdecydowanie częściej kupowali rowery nowe (78%) niż używane (22%).
Doskonała rozpoznawalność KROSS jest wynikiem z jednej strony przywiązania marki do wysokiej jakości produktów, z drugiej konsekwentnie realizowanej strategii marketingowej oraz promocyjnej firmy. Zaufanie konsumentów do rowerów KROSS budowane jest nieprzerwanie od 25 lat, dzięki sile innowacji i pasji pracowników przedsiębiorstwa.

Rowery gorskie KROSS

Marka KROSS
KROSS to lider rynku rowerowego w Polsce, ale również jeden z największych producentów w Europie – obecnie rowery marki są dostępne w 43 krajach na całym świecie. KROSS inwestuje w rozwój polskiego kolarstwa, m.in. sponsorując własną drużynę MTB Kross Racing Team, barwy której reprezentuje wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska.

Maja Włoszczowska rower kross 650b mtb rowery popularne kross