KROSS ORLEN Cycling Team PucharMTB Szwajcaria 001

Historyczny wynik Bartłomieja Wawaka z KROSS ORLEN Cycling Team! Polak był siódmy, a Ondrej Cink ósmy podczas wyścigu Pucharu Świata MTB w Szwajcarii.

Informacja prasowa

 Świetny występ zawodników KROSS ORLEN Cycling Team podczas kolejnego wyścigu Pucharu Świata, tym razem w szwajcarskim Lenzerhaide. Pierwszy raz w historii, obaj zawodnicy grupy kolarskiej wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN, zajęli wysokie pozycje w pierwszej dziesiątce. Po dzisiejszym wyścigu Ondrej Cink utrzymał pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej. Kolejny wyścig w Pucharze Świata MTB za nieco ponad 2 tygodnie w Stanach Zjednoczonych.

Wyścig w szwajcarskim Lenzerhaide rozgrywano na trudnej trasie, z mnóstwem naturalnych przeszkód, która wymagała od zawodników nie lada koncentracji i umiejętności. Ondrej Cink i Bartłomiej Wawak pokazali niezwykłą wolę walki i nie odpuszczali do samego końca, dostarczając widzom i całej ekipie ogromnych emocji. Różnice między zawodnikami były minimalne.

KROSS ORLEN Cycling Team PucharMTB Szwajcaria 002

- Trasa w Szwajcarii była bardzo szybka. Bartek Wawak przebił się z drugiej linii i ukończył wyścig w pięknym stylu, lokując się po raz pierwszy w historii w pierwszej dziesiątce. Ondrej Cink po doskonałej jeździe przekroczył linię mety tuż za nim. Panowie dali z siebie wszystko i wspólnie napisaliśmy piękną historię, bo po raz pierwszy, dwóch zawodników KROSS ORLEN Cycling Team finiszowało w pierwszej dziesiątce. Piekielnie szybkie tempo, świetna atmosfera wśród kibiców na trasie i bardzo dobry występ naszych zawodników, jestem bardzo szczęśliwy – podsumował dzisiejszy wyścig Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Przed nami finałowa edycja Pucharu Świata w Stanach Zjednoczonych w Snowshoe za nieco ponad dwa tygodnie. Po dzisiejszym wyścigu Ondrej Cink utrzymał pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej, Bartłomiej Wawak zajmuje 23 miejsce. Obaj są silnie zmotywowani, by w USA walczyć o jak najlepsze pozycje.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.

KROSS ORLEN Cycling Team PucharMTB Szwajcaria 003

Na oficjalnym profilu Bartłomiej Wawak tak skomentował swój występ:

Szczerze mówiąc, chyba sam się nie spodziewałem takiego przebiegu wyścigu ???? Chyba nie wierzyłem, że wszystko zagra tak, jak powinno. Bardzo się cieszę, że wszystko się udało dosłownie od A do Z????????????????
Wiem, że jestem mocny, ale czasami brakuje tego czegoś. Najważniejsze to się nie poddawać i walczyć o swoje ????, tak, to nie jest moje ostatnie słowo podczas Pucharów Świata, to dopiero początek… ???? inkubator co2

PS. Mogłem dzisiaj ryzykować więcej i walczyć o Top5, ale wiem, że na to jeszcze przyjdzie czas ???? Teraz cieszę się z osiągniętego wyniku.

KROSS ORLEN Cycling Team PucharMTB Szwajcaria 004