KROSS ORLEN Cycling Team

W ostatnich tygodniach KROSS ORLEN Cycling Team publikował informację o składzie zespołu na nowy sezon. Aktualnie znamy już pełny skład sześcioosobowego zespołu. Poniżej prezentujemy szczegóły.

Informacja prasowa

Filip Helta dołącza do KROSS ORLEN Cycling Team

Filip Helta

Filip Helta to kolejny zawodnik, który dołączył do jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie – KROSS ORLEN Cycling Team. W poprzednim sezonie Filip zaprezentował się z bardzo dobrej strony, zdobywając mistrzostwo Polski w maratonie MTB, wicemistrzostwo Polski w wyścigu XCC i trzecią lokatę podczas mistrzostw Polski XCO. Z pewnością może osiągnąć jeszcze więcej przy wsparciu KOCT. Tym samym skład drużyny kolarskiej wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS i PKN ORLEN to sześcioro zawodników, wśród których jest czworo Polaków. KOCT wspiera najlepszych kolarzy górskich na świecie jak i młode talenty, które przy właściwym zapleczu i dobrym zaplanowaniu kalendarza startów, będą w dalszym ciągu rozwijać swoje sportowe kariery.

- Cieszę się, że polskie firmy stawiają na rozwój polskich kolarzy i że kolejny utalentowany zawodnik dołącza do naszego zespołu. Liczę, że w sezonie 2022, Filip będzie stawał na podiach wyścigów z kalendarza UCI i powalczy o jak najlepsze lokaty w wyścigach Pucharów Świata. Chciałbym, aby rozwijał się zgodnie z planem i robił postępy wobec ubiegłego roku, bo widzę, że ma ogromny potencjał. Cieszy mnie fakt, że w drużynie KOCT będzie aż 4 zawodników z Polski, że możemy wspierać najzdolniejszych, polskich zawodników i pomagać im w osiąganiu dużych, międzynarodowych sukcesów, na zaawansowanych technologicznie rowerach wyprodukowanych w fabryce KROSS w Przasnyszu – mówi Kornel Osicki, Team manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Thomas Litscher dołącza do grupy kolarskiej KROSS ORLEN Cycling Team

Thomas Litscher

Thomas Litscher to 32-letni, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, który od nowego sezonu będzie jeździł w barwach jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie, wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Litscher ma na koncie mistrzostwo świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrzostwo świata w kategorii elita zdobyte w 2017 roku. Zespół KOCT reprezentują najlepsi zawodnicy: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB, a także Bartłomiej Wawak, mający na swoim koncie tytuł mistrza Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI. Już niedługo poznamy nazwiska kolejnych zawodników, którzy dołączą do zespołu KOCT.

- Thomas będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny. Jednym z celów na sezon 2022 jest walka o klasyfikację drużynową podczas Pucharów Świata. Uważam, że tak mocny zawodnik, który w przeszłości udowodnił, że może walczyć z najlepszymi, wróci do pierwszej dziesiątki Pucharu Świata, co także pokazywał pojedynczymi wyścigami w sezonie 2021. Przy doskonałej formie Ondreja Cinka i Bartłomieja Wawaka, mamy duże szanse, by w tak mocnym składzie ambitnie realizować cele na sezon 2022 – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Matylda Szczecińska i Aleksandra Podgórska to dwie kolejne, polskie zawodniczki, które wzmacniają grupę kolarską KROSS ORLEN Cycling Team

Matylda Szczecinska Aleksandra Podgorska

Jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, wspierana przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN, ogłosiła właśnie nazwiska dwóch nowych zawodniczek, które dołączyły do zespołu. To Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim oraz Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020. KROSS, który sport i wspieranie polskich zawodników ma w swoim DNA, inwestuje w rozwój KROSS ORLEN Cycling Team.

- KROSS od lat wspiera polskich sportowców inwestując w ich rozwój. Przy takim wsparciu i moim doświadczeniu, jesteśmy w stanie rozwijać umiejętności zawodników na najwyższym poziomie. Celem dla nowych zawodniczek na ten rok, jest walka o wejście do pierwszej dziesiątki dla Matyldy i pierwszej dwudziestki dla Oli w wyścigach Pucharów Świata oraz tytuł mistrzyni Polski, który chcemy zatrzymać w zespole. Takie zwycięstwa są w naszym zasięgu, bo wiem, że zawodniczki pokażą się z jak najlepszej strony. Cały zespół jest bardzo zmotywowany u progu nowego sezonu, w który wchodzimy z nowymi celami. Chcemy rozwijać polskie kolarstwo górskie, zapewniając zawodnikom warunki, sprzęt oraz zaplecze treningowe i techniczne na najwyższym, światowym poziomie. Wierzę w rozwój polskich zawodników dzięki wsparciu KROSS i pozostałych sponsorów. Przy okazji, chciałbym podziękować Mai Włoszczowskiej, za wszystkie wspólne wyścigi, treningi oraz za wkład w rozwój drużyny i polskiego kolarstwa – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

KROSS ORLEN Cycling Team o trzy kolejne sezony przedłuża kontrakt z Ondrejem Cinkiem, jednym z najlepszych kolarzy MTB na świecie

Ondrej Cink

Ondrej Cink przez trzy kolejne sezony (do końca 2024 roku) będzie reprezentował barwy KOCT – drużyny wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Ten utalentowany zawodnik wielokrotnie udowodnił, że należy do światowej czołówki kolarzy górskich.

Ondrej Cink to aktualny mistrz Czech MTB i filar drużyny, w której barwach zdobywa najważniejsze trofea od 2019 roku. Poprzedni sezon był dla niego bardzo udany, zawodnik zakończył go na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i czwarty w rankingu UCI.


- W 2022 roku wiążemy z Ondrejem ogromne nadzieje, mamy też ambitne cele – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. Podpisanie kontraktu, w ramach którego Ondrej wystartuje także na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, na rowerze polskiego producenta KROSS, to bardzo dobra wiadomość. To działanie istotnie wzmacnia pozycję naszej drużyny – dodaje Osicki.


Celem na 2022 rok jest zwycięstwo w przynajmniej jednej edycji wyścigów Pucharu Świata oraz walka o medale mistrzostw świata, które będą rozgrywane we francuskim Les Gets, a także powtórzenie sukcesu z ostatniego sezonu, czyli zajęcie miejsca w czołowej piątce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

- Fakt, że zawodnik zdecydował się na przedłużenie kontraktu potwierdza, że dobrze czuje się w naszej drużynie, co nas bardzo cieszy. Ondrej świetnie się rozwija, odnosi kolejne zwycięstwa zajmując miejsca na podium i liczę, że tak będzie nadal – dodaje Team Manager KOCT Kornel Osicki. Inkubatory CO2

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN, wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego: trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB 2021 Ondrej Cink, Olimpijczyk i Mistrz Polski XCO i XCC Bartłomiej Wawak oraz Thomas Litscher, mistrz świata do lat 23 oraz wicemistrz świata w kategorii elita.

Pełny skład drużyny KOCT przedstawia się następująco:

  • Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB,
  • Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI,
  • Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.,
  • Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim,
  • Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020,
  • Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC.

 

Inkubatory CO2