Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race

Trzy miejsca na podium dla zawodników KROSS ORLEN Cycling Team podczas wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race.

Informacja prasowa

KOCT01.jpeg Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race

Ondrej Cink z KROSS Orlen Cycling Team wygrywa wyścig kategorii UCI HC w Jeleniej Górze. Aleksandra Podgórska zajęła drugie a Matylda Szczecińska trzecie miejsce.

KOCT02.jpeg Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race

Trzy miejsca na podium dla zawodników KROSS ORLEN Cycling Team podczas wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race. Zwyciężył Ondrej Cink a koleżanki Ondreja z drużyny wywalczyły również czołowe miejsca. Po bardzo dobrej jeździe drugie miejsce zajęła Aleksandra Podgórska, a na trzecim finiszowała Matylda Szczecińska. To był kolejny, świetny weekend dla zawodników wspieranych przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Wszyscy zawodnicy grupy finiszowali w pierwszej dziesiątce, a KOCT zostało najlepszą drużyną Pucharu Polski. Już za tydzień start w Pucharze Świata w Austrii.

KOCT05.jpeg Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race

Za nami udany weekend dla zawodników KROSS ORLEN Cycling Team. Podczas wyścigu Jelenia Góra Trophy troje z nich zajęło miejsca na podium. Wśród mężczyzn zwyciężył Ondrej Cink. Bartłomiej Wawak, który przez długi czas jechał na drugiej pozycji, po kłopotach technicznych ostatecznie linię mety przekroczył jako czwarty. Natomiast Filip Helta ukończył wyścig na dziewiątym miejscu. W wyścigu kategorii UCI HC (najwyższa klasa po Pucharze Świata) wzięło udział wielu liczących się zawodników z różnych krajów. Zmagania kobiet zakończyły się dwoma lokatami na podium dla zawodniczek z grupy kolarskiej wspieranej przez KROSS. Aleksandra Podgórska była druga a Matylda Szczecińska trzecia.

KOCT11 Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race

- To był bardzo dobry start dla zawodników KOCT. W Jeleniej Górze wszyscy finiszowali w pierwszej dziesiątce. Cieszy mnie taka postawa naszych sportowców. Już za tydzień kolejny wyścig Pucharu Świata, tym razem w Austrii. Mam nadzieję, że zawodnicy KOCT będą tam dobrze widoczni i że powalczą o czołowe lokaty – komentował weekendowe starty Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

KOCT12 Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. Drużyna jest w pierwszej szóstce najlepszych grup na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. Skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN w szczegółach opisaliśmy w artykule z początku sezonu startowego - zapraszamy.