cobalt3

Rok temu pisałem o kołach od Crank Braci. Był to jeden, bardzo ciekawy zestaw. Nie spodziewałem się, że po 12 miesiącach w ofercie CB będą dostępne już 2 zestawy dedykowane do 29erów.

 

 

Bartosz Niezgoda

 

Cobalty bo o nich mowa dostępne są pod dwoma numerkami: 2 i 3. Ten pierwszy to produkt tańszy – cena około 650$. Występuje w jednej wersji kolorystycznej czarno – niebieskiej. Obręcze wykonano ze stopu aluminium 6061 – T6, a ich szerokość wewnętrzna 19 mm pozwoli na łatwe ułożenie także tych szerszych opon. 23 stalowe szprychy mają zmienny przekrój 2.0 / 1.6 / 2.0. Obie piasty kręcą się na 4 łożyskach maszynowych. Przednia może posiadać standardowy 9 mm zacisk lub grubszą ośkę 15mm. Tylna piasta wykonana została w standardzie 135 x 10mm. Waga zestawu wedle danych producenta to 1773 gramy, co jest dobrym wynikiem.

cobalt

Zestaw Cobalt 29er 3 to nic innego jak Cobalty 2. Różnice odnajdziemy jedynie w wadze: 1670 gram (czyli 100 gram mniej), dostępności 2 wersji kolorystycznych: czarno – srebrnej i czarno – czerwono – srebrnej oraz oczywiście w cenie. 300 zielonych za kilkanaście gram i inny kolor to stosunkowo dużo, no chyba że ktoś ma parcie.

 Warto dodać, że oba komplety są przystosowane do zalania mleczkiem, a objęto je 2 letnią gwarancją producenta.

cobalt3

 Od siebie nadmienię, że kółka wyglądają rewelacyjnie i nadadzą smaczku każdej maszynie. Rekomendacją dla tego produktu i ilości złotówek jakie trzeba za nie włożyć niech będzie fakt, że część rowerów Titusa została wyposażona w owe „cuda”.