speed_2

Firma WTB jeden z pionierów na rynku komponentów do Dużego Koła nie ustaje w doskonaleniu  i poszukiwaniu nowych rozwiązań komponentów rowerowych. Dotyczy to głównie opon, kół, obręczy i piast. W nadchodzącym sezonie oprócz opisywanych już przez nas kół WTB Stryker TCS Cross Country Race 29er i opon WTB Bronson 29 mamy jeszcze nową obręcz Laser TCS Trail 29” oraz koło Speed TCS All Mountain 29" .

Ryszard Biniek

 

WTB coraz bardziej śmiało wchodzi na rynek z systemem bezdętkowym. Dotyczy to tak oferowanych opon jak i obręczy oraz kół. Także nasze 29-tki doczekały się lepszych kół i obręczy WTB w systemie TCS, czyli bezdętkowym.

Z kół w systemie TCS oferowane są ww. Stryker TCS Cross Country 29” oraz Speed TCS All Mountain 29”. Te ostatnie koła są na 32 szprychach, a ważą przód 1023 g, tył 1214 g, mają nową wzmocnioną konstrukcję i są przeznaczone do AM, stad ten ciężar.

speed_2speed_3

Zaś w dziale obręczy znajdujemy nową bardzo ciekawa pozycję, a mianowicie obręcz – Laser TCS Trail 29”. Ta nowość sezonu 2011 ważąca 470 g, 32 szprychowa o wewnętrznej szerokości 21 mm. To bardzo mocna i sztywna obręcz w systemie TCS z konstrukcją I-Beam. Jest to bardzo kusząca propozycja do budowy dobrego koła dla XC i pewnie będzie w zasięgu przeciętnych portfeli, chyba w przeciwieństwie do bardzo lekkiego Strykera, ale pewnie także drogiego.

laser_tcslaser_tcs2

Wszystkie koła i obręcze WTB znane są z doskonałej jakości. Szerokość wszystkich oferowanych obręczy wynosi 21 mm, co jest bardzo „słuszną” szerokością z wyjątkiem ściganckiego Strykera, bo ten ma „tylko” 19 mm. Oprócz ww. nowości w ofercie WTB pozostają niezmiennie do dużych kiszek następujące pozycje:

- koła Laserdisc Trail 29”

- obręcz Laserdisc Trail 29”

- obręcz Speed Disc All Mountain 29”

- obręcz Dual Duty FR 29”

Szczegółów można szukać w Katalogu WTB .