reynolds black

Patrząc na nowinki ze świata rowerowego odnoszę wrażenie że w tym sezonie modny będzie wszechobecny karbon. Również firma Reynolds Cycling postanowiła odświeżyć nieco swoją kolekcję na wiosnę i wypościła nowe karbonowe koła BlackLabel.

Dotychczasowa kolekcja kół z manufaktury Reynolds Cycling składająca się z modeli MTN R-Series i MTN Carbon została poszerzona o najnowszą linię karbonowych kół BlackLabel. W kategorii jakości oraz ceny koła te znajdują się na samym szczycie w segmencie kół mtb. Reynolds skonstruował dwa modele kół w rozmiarze 650B: BLACKLABEL 27.5 AM  z przeznaczeniem w ENDURO i All mountain, oraz BLACKLABEL 27.5 XC, które znajdą zastosowanie w XC i maratonach.

reynolds napis

Pierwsze co przykuwa uwagę gdy oglądamy te hi endowe cudeńka to stylowy napis na czarno matowym tle, który to efekt potęguje wrażenie że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym z najwyższej półki.  

A co takiego znajduje się pod tym nietuzinkowym projektem graficznym?

Obręcze wykonane są w oparciu o technologię MR5 polegającą na tym że hybrydowe włókna węglowe z których są zbudowane, ułożone są warstwowo, przy czym warstwy różnią się grubością w zależności od kluczowych obszarów obręczy. W kołach zamontowano piasty DT Swiss 240, z przodu w standardzie QR15 a tył 142x12. Do zaplecenia użyto szprych DT Swiss Aerolight.

BLACKLABEL 27.5 AM

lightshot

Specyfikacja: 

Piasta DT 240S Straight-Pull CL kompatybilna dla osi 15mm i 142 x 12mm, wysokość obręczy 24mm, szerokość zew. 31mm, szerokość wew. 23mm, 28 szprych, zaplot na 3 krzyże, w zestawie otrzymujemy taśmę na obręcz, adapter wentyla, obręcz waży 710g, kompletny zestaw kół waży 1528g Cena $2400

http://www.reynoldscycling.com/uploads/images/N4zySutateYCZ3n653PB.png

 

 BLACKLABEL 27.5 XC

BLACKLABEL

http://www.reynoldscycling.com/uploads/images/rim-profile-27.5xc.png

 

Specyfikacja: 

Piasta DT 240S Straight-Pull CL kompatybilna dla osi 15mm i 142 x 12mm, wysokość obręczy 28mm, szerokość zew. 29mm, szerokość wew. 21mm, 28 szprych, zaplot na 3 krzyże, w zestawie otrzymujemy taśmę na obręcz, adapter wentyla, kompletny zestaw kół waży 1435g. Cena $2400

Kilka słów od producenta: Koła BLACKLABEL zostały zbudowane w oparciu o karbonowe obręcze z wykorzystaniem technologii MR5 i wzbogacone o precyzyjne komponenty DT Swiss, co pozwoliło nam stworzyć niezastąpiony, wydajny i wytrzymały zestaw kołowy, który zachwyca swą lekkością, sztywnością i przyspieszeniem. Wszystkie koła z serii BLACKLABEL posiadają podwójnie cieniowaną, sublimowaną grafikę.

Tadeusz Pietrzak

nowe koła mtb Reynolds Cycling, nowe koła 650B, lekkie koła 27,5, lekkie obręcze, koła BlackLabel, koła Reynolds 27.5"