wtb g

Firma WTB prezentuje pełną kolekcję obręczy 650B na sezon 2014. Każdy rider od XC po Enduro znajdzie w niej coś dla siebie.

Wzrost popularności rozmiaru 650B wymusił na producentach części rowerowych uzupełnienie swojej produkcji o komponenty dla tychże rowerów. Firma WTB bardzo szybko zareagowała na ten trend, wypuszczając kilka modeli obręczy i opon w tym właśnie rozmiarze. Obręcze spod znaku WTB są coraz bardziej popularne na polskim rynku rowerowym, a to wszystko dzięki  zastosowaniu najnowszych technologi oraz materiałów, które mają wpływ na niską wagę i dużą wytrzymałość. Nie bez znaczenia jest również cena, która na tle konkurencji jest co najmniej przyzwoita.

Najciekawszymi modelami łączącymi w sobie cechy lekkości oraz wytrzymałości są obręcze z serii Frequency Team.

i19 27.5" Waga katalogowa 384g wew. szerokość 19mm

i23 27.5" Waga katalogowa 472g wew. szerokość 23mm

i25 27.5" Waga katalogowa 512g wew. szerokość 25mm

wtb modeli

 

Zastosowane technologie:

Wykonana z lekkiego i wytrzymałego aluminium 7000.
TCS - obręcz kompatybilna z systemami bezdętkowymi, może być jednak używana z dętką.
I-Beam - centralne wzmocnienie usztywniające obręcz. Pierwszy raz tę technologię zastosowano przy budowie obręczy Laser Disc w 1994 roku.
Unbendium Bulge - dodatkowa warstwa aluminium na ściance obręczy wzmacnia i usztywnia konstrukcję przy niewielkim wzroście masy.
4D - proces nawiercania otworów powodujący idealne dopasowanie nypli i redukujący naprężenia. Nawiercenie otworów pod katem powoduje redukcje naprężeń w szprychach i zwiększa ich wytrzymałość
On Ramp - wyprofilowanie poprawiające połączenie opony z obręczą, ułatwia zakładanie opony.

Najciekawszym modelem wydaje się jednak być zaprezentowany na targach w Taipei model KOM. Wykonany ze stopu aluminium WT69, który jest 20% mocniejszy od stopu serii 6000, o szerokości wewnętrznej aż 23mm, zewnętrznej 28mm, no i waga tylko 401g. Jak twierdzi producent, przeznaczeniem ich jest zdobywanie szczytów górskich oraz szybkie pokonywanie krętych ścieżek, czyli wszystko co kochają zwolennicy Trail, All Mountain czy Enduro. Jeśli te parametry zostaną zachowane i cena będzie przystępna, to szykuje się prawdziwy HIT w klasie obręczy 650B. 

kom