IMG_4578-625x836

Wyspiarze rosną w siłę, to pewne. Po kolejnych odsłonach ram i widelców, ostatnio przyszła kolej na koła...które wypadałoby ubrać w coś firmowego. Najpewniej tak narodził się pomysł, którego efektem końcowym mają być trzy, słusznych rozmiarów lacie

Mateusz Nabiałczyk

Wspominając o rozmiarach nie miałem na myśli obwodu 29”, a raczej szerokość. Najchudsza z zapowiedzi będzie miała 2.25”. Smorgasbord, bo o nim mowa, ma być uniwersalnym modelem na każdą trasę...zgodną z ideą MTB, zatem należy spodziewać się czegoś w deseń Nobby Nica/Ground Controla.

Szczegółów póki co niewiele, nawet sensownej fotki brak, coby skontemplowac wzorek. Wiadomo jednak, że użyte zostaną dwie mieszanki gumy – 60a i 42a dla dobrego trzymania bez zbędnego ścierania i wytracania prędkości. Rzecz jasna kevlar.

IMG_4578-625x836

Druga sztuka jest już trochę poważniejsza. Chunky Monkey w rozmiarze 2.4 ma szansę stać się obiektem westchnień wielu wygodnickich pomykaczy, a jego zbliżenie sugeruje, że do czynienia będziemy mieć z...jak dla mnie turystyczną, nastawioną na trakcję, wersją Racing Ralpha. Małpka ma pojawić się w dwóch wersjach – 60a i jako Dual Compound w analogii do Smorgasborda.

Trzymający rękę na pulsie, a przy okazji władający manufakturą mają świadomość tego, co dzieje się na rynku i czego oczekuje ich najwierniejsza klientela. Z tego powodu będzie i coś do fatbików – Floater. Jak zwykle nazwa z pełnym uzasadnieniem w praktyce, bo 3.8” to raczej 100% gwarancji, że rower weń obuty będzie wręcz lewitować nad przeszkodami.

Pozostaje zatem czekać na więcej szczegółów...

(fot: bikemagic.com)