Maxxis Beaver_3

Uwaga konkurs! Ma małe oczy i uszy. Nogi krótkie, biega ociężale, palce u stóp są złączone błoną, ułatwiającą pływanie, ogon (zwany kielnią lub pluskiem) jest szeroki, spłaszczony grzbietobrzusznie i pokryty łuskami, służy jako ster regulujący głębokość zanurzenia. Futro koloru brązowego, ciemnobrązowego, a nawet czarne. Posiada silnie rozwinięte siekacze. Co to jest?

Michał Śmieszek

Kto pierwszy zgadnie ten będzie mógł zrobić rundę na 29erze Naczelnego Team29er....

A tak na poważnie, odpowiedź jest zadziwiająco prosta. To Pan Bóbr. Ale tym razem odmiana czysto azjatycka wprost z fabryki Maxxisa, który wprowadził do obiegu pierwszą ultralekką oponę wyłącznie pod wielkie koło. Pffff....teraz się wszyscy ładnie puszymy, pokazujemy piórka. Chaaa, i bardzo dobrze, bo nowy kapeć waży ledwo 506g. Żeby jeszcze podgrzać atmosferę, Maxxis Beaver jest oponą specjalistyczną...na BŁOTO!

Nasz poczciwy gumowy zwierzak zawdzięcza swoją rewelacyjną wagę i właściwości trakcyjne technologii EXC (Exception Series) łączącej specjalną mieszankę gumy (62a) oraz wysokie TPI.

 

Maxxis Beaver

Jak podkreślono wyżej, opona występująca w przyrodzie jedynie w rozmiarze 2.0 (50-622) przeznaczona jest do użytku w mokrych warunkach i na miękkich nawierzchniach. Producent uzbroił ją w duże kwadratowe klocki. Bieżnik zostawia wyraźny ślad na wilgotnej ziemi, lecz jego luźna rzeźba zapobiega zapychaniu się i odpowiada za szybkie oczyszczanie z błota.
Kula szpiegula donosi, że mimo swojej błotno wilgotnej specjalizacji Bevaer świetnie przyśpiesza i hamuje (kitajskie bobry też stosują dietę dr. Dukana). Jednocześnie opona zapewnia dobrą kontrolę trakcji w ciężkich warunkach do których została zaprojektowana, jest bardzo odporna na przebicia i przyszczypania. Mimo niskiej wagi boki Beaver'a są na tyle grube, że dają się bez większych problemów konwertować do "bęzdętki".

No i najlepsze na koniec. Team29er dosiądzie bobra lada noc... - spodziewajcie się obszernej relacji z tych upojnych chwil.

Niecierpliwe i żądne rozkoszy osobniki mogą już zakupić parkę Bobrów w sklepie BikeTires.pl

Biketirespl

 

Maxxis Beaver_3