wtb Trail Boss nowa opona rozmiar 3 do enduro

Kolejna opona z manufaktury WTB została poddana zabiegowi powiększenia i tym samym dołączyła do coraz większego grona tłustych pobratymców w rozmiarze 3.0".

Konstrukcja BOSS-a w rozmiarze 2,25" przeszła chrzest bojowy podczas ubiegłorocznych Enduro World Series zbierając bardzo pochlebne opinie wśród testerów. Konstruktorzy z WTB uznali widocznie, że coś co jest dobre może być jeszcze lepsze. Powiększyli więc balon opony oraz zmienili układ bieżnika. "Szef" zyskał tym samym większy "flow" pozwalający mu na jeszcze bardziej efektywne przytulanie się do gleby.

 WTB Trail Boss

opona nowa opis enduro jaka trail boss

Czoło opony jest zaokrąglone, a rozmieszczenie dodatkowych klocków w ciągłej linii sugeruje, że BOSS będzie się trzymał trasy niczym przyklejony i dawał pełną kontrolę nad rowerem podczas hamowania. Niestety, wraz z powiększeniem objętości gumy zwiększyła się również waga opony, która wynosi teraz 1125g. Opona dostępna jest w jednej wersji TCS Light- Fast Rolling, której konstrukcję oparto na mieszance Dual DNA mającej zapewnić lepszą trakcję i uzyskanie większych prędkości. WTB stworzyło jedną z ciekawszych opon, która z pewnością zaspokoi potrzeby zwolenników szybkiej i agresywnej jazdy na szlaku.

 

Tadeusz Pietrzak