screenshot.19

Zmiany, zmiany, zmiany....Sebastian Bieńkowski z Extremebike przekazał nam najświerzsze informacje dotyczące produktów Hygia. Aktualizacja oferty tajwańskiej fabryki nie jest duża, ale za to z pewnością ucieszy dotychczasowych użytkowników a tych jeszcze nie zdecydowanych być może skłoni do zakupu.

Michał Śmieszek

Najważniejsza informacja dotyczy wypuszczenia "tuningowej" wersji super lekkich hampli SLP. Najwyraźniej tajwańscy przyjaciele potrafią słuchać swoich użytkowników (kto wie, może to nawet my przyczyniliśmy się do tego) i w sezonie 2011 proponują Nam zakup szlachetniejszych wersji swoich flagowych produktów. Mowa tu o hamulcach SLP oraz USAGI. 

W tym roku HYGIA odchudza jeszcze mocniej i tak już lekkie konstrukcje. Na szcześćie robi to w przemyślany sposób. W najwyższej wersji SLP i USAGI będą miały karbonowe dźwignie oraz uwaga! ceramiczne tłoczki. Zysk na wadze będzie zauważalny (choć bardziej dla maniaków walczących o każdy gram), ale możemy spodziewać się zdecydowanej poprawy skuteczności działania hamulca w trudnych warunkach. Dlaczego? Proste - ceramiczne tłoczki o wiele skuteczniej odprowadzają ciepło a także nie zapiekają się i nie rdzewieją. Inżynierowie z Tajwanu twierdzą że tym sposobem podniesie się znacznie ogólna sprawność ukladu. Należy zaznaczyć, że bardzo niewielu producentów korzysta z tego rozwiązania. Ceramiczne tłoczki można spotkać w Shimano XTR. Waga tegorocznego SLP to 260g.

nowy hamulec hygia SLP-USAGI Carbon Ceramicnowe tloczki ceramiczne Hygia1

Reszta modeli nie doczeka się w tym roku zmian. Osoby interesujące się rowerami elektrycznymi, rykszami, ucieszy pewnie informacja o wprowadzeniu dedykowanego hamulca ASP-IE, który odcina zasilanie w trakcie hamowania. Dodatkowo ma zwiększoną siłę hamowania z racji sprzętu który ma zatrzymać.

screenshot.19

Jak się również okazuje, Hygia produkuje nie tylko hamulce. W tym roku będzie można nabyć drogą kupna pakiety suportowe dedykowane do korb na sztywną oś. Będą dostępne zarówno w wersji na łożyskach ceramicznych (hybrydowych) oraz tradycyjnych. Oczywiście Hygia nie byłaby Hygią gdyby nie oferowała pakietow w kolorach tęczy. Mamy więc do wyboru anodę: czerwoną, niebieską, żółtą. Aluminiowe miski wycięto metodą CNC z odkuwanego bloku Alu 7075

nowe suporty Hygia

Polecam się jednak przyjrzeć bliżej miskom pakietu Hygii... gdzieś się podziało gniazdo na klucz HT2. No więc nie ma....Tajwańskim inżynierom udało się powrócić do starszego rozwiązania - wewnętrznego gniazda typu ISIS. jest ono sprytnie ukryte pod deklem. Co więcej, będziemy w stanie sami usunać łożyska bez użycia specjalistycznych narzędzi typu mesel. Zadowalająca praca oraz jakość wykonania ubiegłorocznych modeli pozwala spokojnie patrzyć na poczynania tajwańskiej fabryki. W 2010 roku marka zdecydowanie zwiększyła sprzedaż i to nie tylko pod swoim logiem, gdyż jak większość azjatyckich fabryk produkuje wszystko i dla wszystkich, zgodnie z zasadą "Naaas klienta naas Paan". Dlatego tym bardziej jestem ciekaw jak wypadną wymienione wyżej nowości na tle silnej konkurencji. Na Sam koniec, warto zauważyć jeszcze jedną drobną zmianę: Logo. Jeśli mam być szczerzy to dotychczasowe było naprawdę okej. Dział marketingu Hygia miał najwyraźniej przeciwne zdanie....Sami oceńcie. 

Wszystkie produkty Hygia można zakupić u oficjalnego przedstawiciela w Polsce - firmę ExtremeBike z Radomia

logo_extreme