SAM_1785a

Nadchodzący w przyszłym sezonie wysyp wielkokołowych rowerów górskich sygnalizowany jest nieustannie przez wszystkich znaczących producentów rowerów. Ale nie tylko. W tym segmencie rynku rowerowego chcą zaistnieć wszyscy. Europa przyspiesza w konsumowaniu tego wynalazku. Chociaż nie zawsze mamy dobre zdanie o naszym rowerowym rynku, to pocieszające jest, że w nurt 29erowej ekspansji włączają się polscy producenci.

Ryszard Biniek

 

Team29er jest cały czas na „tropie” przygotowań do produkcji i sprzedaży w przyszłym sezonie ramy 29er w wersji ekonomicznej. Gliwickie Velo pod własną marką Accenta wypuści ramę PEAK29. Rama wykonana ze stopu aluminium podwójnie cieniowanego 6061 T6 prezentuje się bardzo ciekawie. Nie ma co prawda stożkowej główki, ale tylny hamulec mocowany jest do ramy w systemie PM. Rama adresowana jest do szerokiego spektrum użytkowników wielkiego koła i ma mieć wyjątkowo rozsądną cenę. Tymczasem zamieszczamy zdjęcia z testowej wersji tej ramy na której w bielawskiej edycji Bikemaratonu startował zawodnik DSR Author.

SAM_1782 SAM_1783aSAM_1785aSAM_1787

Jak wspomniałem będziemy śledzić ten masowy produkt Velo i we wrześniu opublikujemy dalsze szczegóły dotyczące tego projektu.