instinct 29er

 
Nasi sąsiedzi zza południowej granicy doświadczenie w budowie 29erów posiadają. W tym sezonie zrobili kolejne dobre posunięcie, wystawiając do sprzedaży detalicznej ramę Instict 29. Potrójnie cieniowane rury, stery Ritchey i zacisk podsiodłowy w komplecie – tyle dostajemy. Waga ramy wg producenta to 1700 gram w rozmiarze 19”. Nie minął się Author znacząco z prawdą; wynik na wadze sklepowej [rozmiar 21”] z obejmą i miskami sterów to 1854 gramy.

Bartosz Niezgoda

Geometria nie powala; jak sam producent pisze: „Są to zmodyfikowane do rozmiaru 29” wersje sprawdzonych już modeli, wyposażone w większe koła, wyższe widelce i odpowiednio zmodyfikowane ramy. Wszystkie modyfikacje mają na celu polepszenie właściwości jezdnych i poprawienie komfortu użytkownika.

author geometria

Zmodyfikowana rama? Ciekawe, w najbliższym czasie postaramy się rozwiać wątpliwości jej dotyczące.

Kończąc 2 istotne rzeczy; cofam to, co napisałem w tekście: http://team29er.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=31:dexter-29-czyli-budetowy-29er-authora-na-2010&catid=1:rowery&Itemid=2

Rama faktycznie do brzydkich nie należy, na żywo prezentuje się o wiele lepiej!

instinct 29er

Cena, 1000 złotych polskich, za niezbyt ciężką i jedną z nielicznych ram 29er do zdobycia w Polsce to niewiele. Jeżeli okaże się, że „modyfikacja geometrii ramy” jest udana będzie to niewątpliwie jedna z ciekawszych propozycji na naszym rynku.