ragley ti

Brytyjska manufaktura pod dowództwem Branta Richardsa pokusiła się o wypuszczenie tytanowego sztywniaka pod tajemniczą nazwą TD-1. Cóż kryje się za tym oznaczeniem? Zaraz zobaczymy.

 

Mateusz Nabiałczyk

Fakt zastosowanego materiału sugeruje, że mamy do czynienia z czymś wybitnym, przemyślanym. Patrząc na zdjęcie, trudno przeoczyć wygiętą podsiodłówkę. O dziwo jest to relatywnie rzadko spotykane rozwiązanie stosowane m.in. przez Scotta, mające na celu skrócenie ogona.

ragley ti

Idziemy dalej i …okazuje się, że ramę przystosowano pod widelec o wysokości 440mm, co jest jednoznaczne z budową w pełni sztywnego górala. Producent argumentuje, że takie rozwiązanie pozwala obniżyć wysokość kierownicy o 3-5cm, co ułatwia uzyskanie agresywnej, wyścigowej sylwetki. Trochę szkoda, ale jak pisze sam Ragley – „Chcesz widelca amortyzowanego? W takim razie ta rama nie jest dla Ciebie.” Jeśli godzisz się na ból nadgarstków, akceptujesz 1 przełożenie i masz wolne 5 500 PLN, możesz wybrać jeden z trzech rozmiarów – 16,18 i 20”o (dzięki Bogu) klasycznych kątach 72/73.

ragli

 

Tagi Tytanowy hardtail Ragleya, rower 29er, rowery MTB, rama z tytanu, tytanowa rama, geometria ramy