http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/news/Rowery/Kreidler2015/02.jpg

Zima taka mało zimowa w tym roku. Zamiast na trenażerze można bez problemu pedałować na dworzu, ale długie wieczory trzeba czymś zapełnić. Można oglądać "Shopping Queen" na jednym z polskojęzycznych kanałów albo samemu stać się shopping queen, ale tylko po uprzednim przeanalizowaniu oferty na 2015 razem z Team29er.pl. Tym razem na tapecie Kreidler.

Piotr Wrotek

 

 

W naszych skrzynkach pocztowych jeszcze gorąca i ledwo co rozpieczętowana informacja prasowa, którą dzielimy się z Wami. Nie będzie dziś zatem kosmicznie dokładnej analizy z naszej strony, wytykania błędów lub pochwał w stronę producenta. Poniżej "prasówka" dotycząca kolekcji Kreidler 2015 w kontekście wielkiego koła. Zapraszam do lektury i komentowania. Wykażcie się trochę! :)

Rowery górskie marki Kreidler – modele 29er w kolekcji 2015

Niemiecka marka Kreidler zaprezentowała kolekcję rowerów górskich (MTB) na rok 2015. Wśród nich 8 modeli to jednoślady na kołach o wielkości 29 cali (tzw. 29er). Najbardziej zaawansowaną propozycją jest – wyposażony w całkowicie nową ramę – Stud 29er Carbon Team Replica. Kolekcję dopełniają modele z serii Dice i Mustang.

W segmencie rowerów 29er Kreidler wyraźnie postawił na sztywne ramy (hardtail) – wszystkie modele opierają się właśnie na tym rozwiązaniu konstrukcyjnym.

Tak samo jak w ofercie z 2014 r., w kolekcji Kreidlerów z kołami 29" nadal dominuje seria Dice (5 modeli). Nowościami są dwa podstawowe modele Mustang oraz zdecydowanie najmocniejszy pod względem technicznym Stud, który wcześniej dostępny był wyłącznie w wersji na kołach 27,5". W poszczególnych rowerach wykorzystano osprzęt Shimano, w zależności od modelu – XT, Deore lub Acera. Praktycznie w każdym przypadku, poza serią Mustang, znaleźć można ogumienie marki Schwalbe (m.in. grupy Racing Ralph i Smart Sam).

Kreidler Mustang 1.0 29er Limited Shimano Acera

„Sztandarowym rowerem MTB na kołach 29" jest pomarańczowo-czarny Stud 29er Carbon Team Replica, ważący trochę ponad 10,5 kg. To propozycja oparta na całkiem nowej ramie, z osprzętem Shimano XT, napędem 2x10, widelcem Magura TS6 oraz hamulcami Magura MT6. Co nie powinno być żadnym większym zaskoczeniem, rower został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o startach w zawodach” – mówi Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

Kreidler Stud 29er Team Replica Shimano XT 2x10

W serii Dice najwyższy model to Dice SL 29er 2.0. Tegoroczną wersję wyposażono w osprzęt Shimano XT, hamulce Shimano SLX i napęd 3x10. Widelec Magury zastąpiono komponentem Rock Shox Recon Gold.

Kreidler Dice 29er 2.0 Shimano XT

Kreidler Dice SL 29er 2.0 Shimano SLX 3x10

Istotnym przeobrażeniom – w porównaniu do kolekcji z 2014 r. – poddano geometrię ramy hardtail. Nieznacznie zwiększono wysokość rury podsiodłowej, równocześnie skracając długość główki ramy. Z tego powodu zmianie uległ również kąt nachylenia główki (do 70,5°). W dwóch rozmiarach ramy (średni i duży) wydłużono ponadto górne rury.

Kreidler 2015

W celu poprawy zachowania roweru przy podjazdach wyraźnie, bo o 17 mm, zmniejszono długość rurek tylnego widelca – w nowej ramie jest to 448 mm.

Sugerowane ceny poszczególnych modeli 29er na rok 2015 wahają się od 1 690 do 9 990 zł. 

Szczegółowa specyfikacja techniczna rowerów górskich (MTB) 29er (z kołami 27,5") marki Kreidler (kolekcja 2015): http://kreidler.pl/rowery/

Kreidler 2015

 

 P.S od Redakcji: lada dzień po niedzieli ukaże się wyczekiwany przez nas test modelu Stud 29 Carbon Team Replica. którego katuje Dorota. Także ten tego...stay tuned!