http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/news/Wydarzenia/KreidlerNaDachuSwiata/Polski%20Himalaizm%20Rowerowy.jpg

Gdzie Herr Lucyfehr nie może tam Polaka pośle...A gdzie? Ano tam, gdzie wiatr zawraca, a psy pupami szczekają! Żeby było ciekawiej ten sam Polak jeszcze wjedzie tam na rowerku. Niemieckim 29erze. Całkiem niepoprawnie politycznie, ale za to z ułańską fantazją...

Michał Śmieszek

 

Nie ma to tamto....Polacy nie boją się wspinać w najwyższe góry naszego globu. Nasi górale himalaizm wysysają z mlekiem matki. Niektórzy czekan zamieniają na dwa kółka wychodząc z założenia, że tak może być szybciej i ciekawiej. I właśnie grupę takich dzielnych śmiałków Kreidler wyposażył w swoje topowe maszyny na wielkim kole 29", co pozwoliło im wtoczyć się na najwyższe przejezdne odcinki Himalajów. W ten prosty sposób niemiecka marka debiutująca na polski rynku pragnie potwierdzić jakość własnych produktów. Słusznie! Nic bowiem nie robi tak dobrze prawdziwym rowerom MTB jak wspinaczka na ponad 5 kilometrów nad poziom morza. (Tajemnicą poliszynela jest, że jeszcze lepiej radzą sobie w tej kwestii tybetańskie kadzidełka...)

Polski Himalaizm Rowerowy

Powszechnie wiadomo, że na takiej wysokości z niedotlenienia człowiek widzi różowe czołgi i białe myszki, a tanie karbonowe włókno mechaci się niczym byle chiński polar. Dlatego wyzwaniu mogą sprostać jedynie najlepsi z najlepszych. Firma Kreidler rozpoczęła, jak się okazuje, owocną współpracę z dwójką obieżyświatów, która od dłuższego czasu zajmuje się organizacją ekstremalnych wypraw rowerowych pod znakiem United Cyclists oraz w ramach własnego programu: "Polski Himalaizm Rowerowy" 

Rowerami na Dach Swiata 06

Tym razem ekspedycja pod nazwą "Annapurna Kreidler Test Challenge 2014" pokonała najwyżej położony punkt trasy Annapurna Circuit - przełęcz Thorong La. Warto podkreślić, że zapaleńcy zostali otoczeni patronatem nie tylko znanej marki rowerowej, lecz także telewizji TVP Sport. Poniżej możecie przeczytać krótką oficjalną informację prasową oraz zobaczyć jak dobrze bawili się jej uczestnicy i jak niesamowite doświadczenia zdobyli na dwóch kółkach ze znakiem Kreidler.

Rowerami na Dach Swiata 02 Rowerami na Dach swiata 01

...Rowerowy atak na Himalaje rozpoczął się 27 marca – dwudziestu entuzjastów jednośladów wyruszyło w trasę z New Delhi (Indie), by następnie przekroczyć granicę docelowego kraju podróży, czyli Nepalu. Właściwą ofensywę polscy rowerzyści zaczęli w mieście Besishahar. To właśnie tam swój początek ma sławna trasa Annapurna Circuit (łącznie ok. 220 km).

Plan grupy United Cyclists zakłada m.in. rowerowy wjazd w kierunku przełęczy Thorong La. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się ze skrajnie niekorzystnymi warunkami – mocno rozrzedzonym powietrzem i obniżonym ciśnieniem atmosferycznym. Równie dużym, a nawet większym, utrudnieniem będzie stromość szlaku, w tym fragmenty „pod górkę” o kącie nachylenia rzędu 30 stopni. Niewiele łatwiejszy może okazać się późniejszy zjazd.

Jazdy z pewnością nie ułatwią też temperatura, przekraczająca o tej porze roku nawet minus 20 stopni Celsjusza, oraz porywisty wiatr. Dodatkowych kłopotów przysporzy zalegający w niektórych rejonach śnieg i oblodzenie.

Rowerami na Dach Swiata 07 Rowerami na Dach Swiata 03

Z początkiem kwietnia członkowie wyprawy wjechali na Annapurna Circuit. Jak zapowiedział jeszcze przed rozpoczęciem eskapady Jacek Lisiecki z grupy United Cyclists, podstawowym celem wyprawy jest pobicie osiągniętego w 2013 r. rekordu wysokości (5 416 m n.p.m.). Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, być może uda się zatknąć biało-czerwoną flagę na wysokości ponad 6 000 m n.p.m.

Rowerami na Dach Swiata 11

Wygląda na to, że himalajskie powietrze oraz mnisi skutecznie zawrócili w głowach śmiałków, dlatego pełną relację opublikujemy niebawem, jak tyko cała ekipa wróci cało i zdrowo z Himalajskich szlaków.

Rowerami na Dach Swiata 05 Rowerami na Dach Swiata 08

W planach United Cyclists są inne, równie mało przyjazne człowiekowi regiony świata, więc jeśli macie ochotę spróbować swoich sił, podjąć to szczególne ryzyko - nie czekajcie i zgłoście się do UC.