http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/news/Rowery/cube%202013/large_ams.jpg

Moja szczera niechęć do rowerów 29" niemieckiego producenta nie jest żadną tajemnicą. Na szczęście dla Cuba niewiele osób bierze sobie do serca obiektywne argumenty i co rusz ktoś szuka odpowiedniego rozmiaru z kolekcji 2012, która zeszła jak...nieświeże, acz cukierkowo słodkie bułeczki

Mateusz Nabiałczyk

Jak będzie w przyszłorocznej kolekcji? O tym za chwilę. Najpierw coś, co ucieszy liczne grono fanów Kostki – jest duża szansa, że jeszcze w tym roku pojawią się w sprzedaży modele 2013.

Cube-29er-Elite-Super-HPC-Carbon-Main

Rewolucji w katalogu nie będzie. Wygląda na to, że modernizacje sprowadzą się do ewolucyjnych upgradów (m.in. tył pod oś 12mm w rozstawie 142mm) i nowej powłoki lakierniczej. Geometria ma pozostać ta sama...jak to określa producent „zwinna” i idealnie pasująca do ścigania. Co o tym myślę? Fajne rowery dla kobiet i niewymagających panów o zaburzonych proporcjach.

Cube-Elite-Super-HPC-29-Hardtail-Cassette-Bottom-Bracket-Seat-Tube

Z drugiej strony wcale się nie dziwię Niemcom – zwycięskiego konia się nie zmienia, a ‘posmarowanym’ marketingiem idzie przegonić nawet najczarniejsze chmury pełne konkstruktywnych piorunów.

Nowością ma być typowo maratonowy AMS, oczywiście karbonowy ze skokiem 100mm, który bardziej pasuje, aniżeli dotychczasowe 120mm. Taka sztuka na topowym szpeju (XX, koła Easton EC90, Foxy) podobno ma poniżej 10kg. Do tego oczywiście firmowa geo.

large_ams

Bić nasączonej jadem piany już nie chcę, może przyjmę inną postawę – dlaczego Polsko kochana tak jarasz się miernotą? Czy to kompleksy wpajające, że zachodnie lepsze, a nasze gorsze? Czym ustępuje taki Mbike czy Kross? NICZYM! Są nawet lepsze, czasami bardziej opłacalne, ale co najważniejsze – nasze. Jak to cząstkowo przekłada się na sytuację gospodarczą chyba pisać nie trzeba.