evo29_big

Umówmy się, firma Unibike nie słynie z rowerów na topowym osprzęcie i kosmicznych technologii, ale czy musi? Wystarczy, że jej produkty cechują się relatywnie dobrą relacją jakości do ceny, co pozwala statystycznemu nadwiślańskiemu śmigać na dwóch kółkach...i to w rozmiarze 29"

Mateusz Nabiałczyk

Evo 29 to tegoroczny rodzynek marki, który ma stanąć do lokalnej walki m.in. z Krossem. Czy ma papiery na zwycięstwo? Jeśli w B3 nie poprawią zgodnie z obietnicami dolnych widełek tylnego trójkąta, to niestety, ale potyczki po prostu nie będzie.  W przeciwnym razie Unibike będzie musiał się czymś wykazać.

Sprzęcior kosztuje 2 499PLN, a w zamian otrzymujemy aluminiową ramę 6061 z hydroformingiem, którego zastosowanie pozwala np. uzyskiwać ciekawe kształty, czego tutaj akurat nie dostrzegam...rower wygląda trochę jak sprzed 5lat, ale fakty są takie, że nie o to w tej półce cenowej chodzi . W ramach przeprosin za wygląd otrzymujemy całkiem przyzwoitą geometrię.

evo29_big

Dostępne są rozmiary 17, 19 i 21", dla których długości górnych rur to kolejno 600/620/645mm, a główki 115/115/130mm, których mały kąt gwarantuje spokojne usposobienie maszyn. Ciekawostką z cyklu 'co autor miał na myśli?' jest pomiar kąta podsiodłówki...gratulacje dla inżynierów. Jakie informacje użytkowe nie sie ze sobą taka metodyka, jak i sama wartość? Pojęcia nie mam, więc odpuszczam.

evo29_19 (1)

Na pokładzie znajdziemy amor SR XCR, napęd z grup Acera/Alivio/Deore i mnóstwo komponentów sygnowanych logo Uno Kalloy. Na kołach znajdziemy Racing Ralphy w wersji Performance, czyli po prostu Rapid Roby.

Będzie sukces? Zadecydują rodacy.