m_12_METEL_WHT_6

Firma Mongoose swego czasu w Polsce może nie miała lat świetności, ale należała do cenionego grona, a przez to trochę rowerów z wściekłym gryzoniem na główce się widywało. Obecnie zobaczyć taką maszynę na szlaku to nie lada wydarzenie. Dlaczego tak się stało, pojęcia nie mam, ale za to wiem, że do sprzedaży trafiły 29ery...

Mateusz Nabiałczyk

Bez tytułuMeteore, tak zwie się seria trzech sztywniaków XC zbudowanych na aluminiowej ramie, która w gruncie rzeczy niczym szczególnym się nie wyróżnia, bo nie sposób uznać np. stożkową główkę za coś niesamowitego. Geometria jest bardzo wporzo, no może poza jednym parametrem - kątem rury podsiodłowej o wartości 70,5*. Jest to kolejna firma, która podaje taką wartość, co sprawia, że zaczynam się zastanawiać, czy taka liczba wynika z podawania kąta podsiodłówki po '29erowym' przegięciu pozwalającym skrócić nieco ogon, czy też zmierzona po bożemu szczera prawda. Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie, proszę o kontakt :-) choć nie zmienia to faktu, że muszę przejechać się na takiej podsiodłówce, albo chociaż ustawić siodło względem korby, a wtedy wszystko będzie jasne...

Kolarzyki starszej daty pamiętają pewnie Mongoose'y na topowym szpeju, więc pewnie łezka się niektórym w oku zakręci, gdy powiem, że topowy model Elite przyobleczono w niezłą biżuterię.

Mamy tu SiDa, grupę Sram XX, rurki Ritchey WCS i koła na obręczach ZTR Alpine 29...czy ja czegoś nie wiem? Zapewne chodzi o model Race, ale szczerze mówiąc chciałbym się mylić, aby okazało się, że szykuje się kolejna obręcz No Tubes. Na kołach mamy Kendy Slant Six, które na wiosnę mam testować...w rozmiarze 29x2.2 mają 59mm, wiesz Ivan?:D Stety tutaj występują w wersji 2.0, co powinno w zupełności wystarczyć. Cena nieznana, ale za taki szpej trzeba będzie wysupłać pięciocyfrówkę.

m_12_METEL_WHT_6

Na bank tańszy okaże się Expert 29'r, gdyż ma na pokładzie Rebę i osprzęt X-5/X-7, ale o dziwo koła na dość drogich Crestach. Wygląda na to, że się zamówiło cały kontener za psie pieniądze...tylko pochwalić.

m_12_METEX_BLK_6

Podstawowy Comp 29er to już o wiele niższa liga, ale przecież o to chodzi w entry-biku, chociaż Suntour XCR, Sram X-5 i cięzkie koła na obręczach Alex Rimsa to nie jakaś tragedia, a raczej osprzęt, który przy dobrej cenie całości może być powodem do dumy.

m_12_METCO_WHT_6

Gdyby podsiodłówki nie okazały się w praktyce wielką kichą, a kwoty rozsądnie skalkulowane, to całkiem fajna opcja...choć na niemieckim rynku już deko tłoczno.