mohala

Wielkimi krokami zbliżają się święta, czas radości i prezentów. O czym marzą nasze ładniejsze połówki? To oczywiste - o zgrabnym 29erze, bo przecież nie o zmysłowych perfumach czy też biżuterii. Poza tym flakonik, albo kolejne kolczyki to droga na skróty, która nie zawsze się opłaca

Mateusz Nabiałczyk

Zawsze lepiej wykazać się inwencją i kupić jej np. Mohalę. Jest to ht na kołach 29" dedykowany dla kobiet. Co przez to rozumie Kona? Przede wszystkim gęsto ułożoną rozmiarówkę - 15, 16 i 17" powinno trafić w lwią część populacji, chociaż może i przydałaby się 14. Kolejną cechą charakterystyczną ramy jest krótka górna rura, która zdecydowanie lepiej pasuje do odmiennej w proporcjach budowy kobiet, a jak wiadomo, komfort to podstawa. Duży kąt podsiodłowy sprzyja kręceniu z wyższą kadencją, co z pewnością ucieszy niemal każdą z Was drogie panie. Szkoda tylko, że producent nie pokusił się jeszcze o dodatkowe skrócenie o jakiś 1cm główki, ale może byłoby to już przesadą, gdyż amortyzator ma raptem 80mm, a co za tym idzie, wysokość kokpitu będzie mniejsza.

geo

Technologicznie rzecz ujmując ramę wykonano ze stopu aluminium 7005, rurki poddano cieniowaniu i hydroformowaniu, a całości producent jest na tyle pewien, że dał dożywotnią gwarancję.

Wygląd - od tego w zasadzie powinienem zacząć, ale szczerze mówiąc nie mam w tej kwestii za wiele do powiedzienia - rower, jak rower. Mogli się bardziej postarać.

mohala

Patrząc na specyfikację...raczej nikt nie skończy z wytrzeszczem. Amortyzuje Tora, hamują Elixiry1, a napędza grupa Sram X-5. Niepociesznie wyglądają koła, gdyż trudno zaliczyć je do lekkich. Obręcze WTB Speed Disc AM, szprychy 2mm i piasty Formuli pozwalają rokować w granicach 2,2-2,4kg.

Wracając do roli obdarowującego, do wydania będzie UWAGA ponad 5 000 PLN! Pytaniem retorycznym byłoby 'za co?', więc może sobie podaruję, ale jak uwielbiam 29", tak jestem pewien, że mały diamencik w równie szlachetnej oprawie będzie na te święta chyba lepszą inwestycją.