tnt_9_1

Kolejna firma celująca przede wszystkim w niższe segmenty rynku rowerowego i przede wszystkich wszechobecna w Polsce wchodzi w świat wielkiego koła. Nic tylko się cieszyć, szczególnie dlatego, że ostatnie projekty 'małokichowych' fulli są zdumiewająco dobre i wygląda na to, że czasy szalonych nieporozumień w rowerach z literką K mamy już za sobą.

Mateusz Nabiałczyk

I tak oto naszym oczom ukazują się debiutujące 3 aluminiowe sztuki wykonane z potrójnie cieniowanego stopu 6061. Geometrycznie są identyczne,  przemyślane wymiary są jedynie potwierdzeniem tego, że najprawdopodobniej za projekty odpowiada od niedawna inna osoba, albo po prostu przejrzano na oczy. W zasadzie na takim szkielecie da się zrobić coś nawiązującego walkę z dużo bardziej doświadczoną i ceniącą sie konkurencją, ale wymaga to wsadzenia amora 80mm...który chyba nie przez pomyłkę widnieje na fotce najwyższego modelu i to wbrew rozpisce.  Taki zabieg zmieni podsiodłówkę na coś w granicach 73-73.5*, główkę na 71* i obniży o pare mm wysoko zawieszoną mufę, która wg mnie jest największą wadą wyjściowych rowerów.

geo

Z drugiej strony doszły nas słuchy, że w Kelly'sie kombinuje się nad czymś z karbonu i być może jest to celowy zabieg, który pozwoli bardziej wyróżniać się topowemu modelowi.

Póki co oddajmy się faktom. Podstawowy TNT 9.1 ubrany został w SR XCR, osprzęt Alivio/Deore, hamulce Tektro Draco  i masę tajemnicznych komponentów sygnowanych logiem firmy. Z tego powodu deklarowana masa 14.05kg jest trudna do weryfikacji 'na kartce'.

tnt_9_1

Pośredni TNT 9.3 dostał już Recona i komponenty Shimano Deore/SLX. Co ciekawe nawet hamulce mają napis Kelly's. W efekcie zrzucono 700g.

tnt_9_3

Najwyższy TNT 9.5 ma na pokładzie Rebę, Shimano SLX/XT i hamulce od Hayesa (Stroker Ryde). Masa 12.65kg nie straszy, ale chciałoby się mniej. W tak przywdzianym egzemplarzu wypadałoby też dać nieco lepsze i przede wszystkim lekkie koła - Rapid Roby, obręcze Kelly'sa i piasty Shimano 475 z pewnością nie będą pomagać w rozpędzaniu roweru. Z drugiej strony tylko w tym temacie do rozsądnego urwania jest z kilogram.

tnt_9_5

Firma zrobiła może nie ile mogła, ale wystarczająco dużo, by móc rywalizować z pozostałymi, jednakże ostatecznym arbitrem i tak będzie cennik, który już niedługo powinien ujrzeć światło dzienne.