raven3

Kolejna firma, której rowerów w Polsce jak na lekarstwo, co dziwi tym bardziej, że ich jakość nigdy nie była kulawa, a tegoroczne 29ery otarły się o ideał. Dlatego też ciekawą wydaje się oferta na kolejny rok, która powinna wnieść pewne udoskonalenia...doskonałości

Mateusz Nabiałczyk

Wszystkie 3 Raveny są karbonowe, co niestety sprawia, że w kolejce po Focusy zrobiło się lekkie przerzedzenie, co raczej nie wróży zmian w zagęszczeniu występowania rowerów tej marki na km kwadratowy polskiej ziemi.

tyl

Ramy prezentują się  genialnie, graficy nawet znaleźli miejsce i czas, aby wrzucić dodającą uroku podziałkę pokazującą różnice 26 i 29" - po prostu widać, że kwestii wyglądu poświęcono  wiele uwagi. Mnie szczególnie do gustu przypadł topowy wariant w szarym/grafitowym macie z czerwonymi wstawkami...widać, że firma idzie z nowym nurtem manii Stealh.

Wyposażenie najuboższego Ravena 3.0 to 'tylko' Fox F29 hamulce Magury i osprzęt SLX/XT.

raven3

Pośredni 2.0 ma Rebę, koła od Fulcruma, hamulce Elixir 7 Carbon i pełne XT.

raven2

Natomiast topowy 3.0 to Fox Fit z Terralogic, Cobalty 3, grupa XTR i najlżejsze rurki FSA.

raven1

Uroda się poprawiła, o czym pisałem już w sierpniu. Mówiłem też, że patrząc na tegoroczne geo, można spać spokojnie...głuuupi byłem. Ogon z 440mm wydłużył się do 447mm, kąty 73/72 zrobiły się na 74.1/70, a górnym rurom się skróciło. Bardzo mi przykro, ale to nie jest żart. Jest to przykład, kiedy chęć ciągłego rozwoju powoduje, że robimy krok w tył i nagle okazuje się, że za nami była przepaść.

Szkoda tak pięknych maszyn...