team

Nie będzie przesadą, jeśli napiszę, że rowery tej marki od lat tworzą trzon polskiego kolarstwa, choć trzeba przyznać, że kilka lat temu takie stwierdzenie miało dużo większe pokrycie. Tak, czy inaczej firma ma swoich fanów i wielu z nich czekało na TEN wielki, 29", moment...

Mateusz Nabiałczyk

...moment, w którym poza nowym designem, odsłoniętych zostanie więcej, bardziej techniczno-praktycznych kart. Co prawda oficjalnie nie ma jeszcze polskich cen, ale powinny one ujrzeć światło dzienne w najbliższym czasie.

Oceńmy zatem wiadome. Segment Big Nine składa się z 4 półek - Sport, Race, Lite Race i Carbon Race - łącznie aż 10 modeli!

Dwie pierwsze grupy zbudowane są na bazie aluminiowych ram TFS, dopisek Lite oznacza hydroforming HFS (również alu), a ostatnia grupa, jak sama nazwa mówi to plastik.

tfs

Ramy prezentują się świetnie i co ważne superlatywy w tej kwestii tyczą się zarówno najtańszych, jak i topowych wersji, co w przypadku konkurencji nie jest takie oczywiste.

Geometrycznie  mamy w zasadzie jednolitość, choć o ile pierwsze trzy grupy mają wszystkie parametry identyczne, to karbonowy hi-end otrzymał skrócony o 5mm ogon oraz...podsiodłówkę o kącie 70.5* - mam nadzieję, że jest to błąd.

tfsg

Słowem komentarza jest całkiem nieźle, cieszy rozmiarówka skierowana bardziej w stronę wysokich osób, które zdecydowanie bardziej ucieszą się z rozmiaru 23", niż o pół metra niżsi z 15".  Wszystkie parametry wydają się być ok, chociaż jak dla mnie kąty są trochę za ostre, co odbije się mniejszym wyciągnięciem sylwetki i średnim zachowaniem na podjazdach...ale jakby tak wsadzić amora 80mm w miejsce stokowej setki? Kąty robią się przyjaźniejsze góralom, mufa lekko w dól i mamy normalnie jeżdzący rower po płaskim i w dół + kozicę górską na uphillach.

team

Tak wygląda teoria, ale jeśli pogoda pozwoli, to w przyszłym tygodniu okaże się, czy w niekombinowanym wydaniu rowerki ochoczo pną się w górę. Jeśli uda się też poznać ceny, to będzie można odnieść się do wyposażenia, które otrzymamy w zamian za kolorowych władców polski.