34Large

Mało kto jeszcze oswoił się z wizerunkiem swieżego sztywniaka Santa Cruza, a tu ciach, bach i kolejna premiera! Wygląda na to, że świętoszki postanowiły postawić wszystko na jedną kartę i mocnym akcentem uderzyć w świat wielkiego koła. Karbonowy bujak zyskał sobie wielu zwolenników, wygrał wiele plebiscytów, ale dysproporcja ilościowa między użytkownikami, a pragnącymi wejść w jego posiadanie jest w dalszym ciągu ogromna. Czy aluminiowy brat jest w stanie to zmienić?

Mateusz Nabiałczyk

Co prawda gładkości kształtów węglowej wydmuszki tu nie znajdziemy, ale nie sposób odmówić urody konstrukcji o tak szybkim kolorze. Wzdychac i prychać po raz enty nad zawieszeniem VPP nie będę, przejdźmy zatem do konkretów. 

34Large

 

Rama wazy z damperem równo 3kg, ale co ważne - można ją kupić za nieco bardziej ludzkie pieniądze. 5 500 PLN pozwala już ostro zamieszać w głowach osób rozważających np. Ninera, choć tak naprawdę chyba nikt nie skusi się na golutki frameset, gdyż za około jednego tysiaka więcej dostaniemy kompletny rower na osprzęcie Shimano Deore i RS Reconie. Na bardziej wypasioną wersję z Foxem i XT trzeba będzie już odżałować ponad 12 000 PLN.

Tallbo

Tallboy

Hmmm...już widzę te świecące oczka kilku zapaleńców, którym po głowie chodziła taka maszynka :-) Nie pozostaje nic innego, jak czekać na dostawę u polskiego dystrybutora i liczyć na, jak zwykle, przyzwoity przelicznik dolara.