Giant29er

Pomimo ciepłego przyjęcia przez rynek Gianta Anthem X 29 nie sposób było nie zauważyć krążących w tle docinek związanych z niedopracowaniem pewnych elementów. A to za długi ogon, a to wadliwa seria ram, którą na szczęście szybko wycofano z obiegu. W efekcie marka chyba nieco się sparzyła i projektowaniu sztywnego XTC 29 nierozerwalnie towarzyszyła myśl, aby tym razem nie było wpadek

Mateusz Nabiałczyk

Do marketingowych ochów i achów zaprzęgnięto jednego z czołowych zawodników teamu - Carla Deckera. W konsekwencji powstał krótki filmik przybliżający nam najnowszy produkt.

Giant29erRzeczywiście rama prezentuje się okazale. Konkretne przekroje rurek pozwalają wierzyć, że nawet pod cięższym ścigantem nie będzie nic pływać. Na uwagę zasługują dotychczas widywane w fullach asymetryczne profile dolnych rurek tylnego trójkąta, których zadaniem jest optymalizacja przekazywania energii z korby na koło. Ciekawe, nie powiem. Stety jest to największa innowacja, bo trudno za takie uznać stożkową główkę, czy też 30mm mufę.

Geometrycznie jest niemal tak samo, jak w przypadku zeszłorocznych tworów...znaczy się rower jest dla zwolenników niskiej kadencji (kąt podsiodłówki 72-72,5*), a średniej długości górna rura w połączeniu z koniecznością przesunięcia siodła maksymalnie do przodu może wbrew pierwotnym szacunkom okazać się zdecydowanie za krótka, szczególnie dla wymagających zawodników. Na szczęście są 4 rozmiary, więc uparty osobnik pomimo trudności powinien dopasować coś pod siebie.

Osprzęt rzecz jasna klasy nie gorszej, niż sama rama. Fox F29 FIT RLC 100mm, Sram X-9/X-0, Elixiry i...masa nieznanej jakości i parametrów komponentów sygnowanych logo Gianta. Ciekawostką są Racing Ralphy w rozmiarze 29x2.1. Czyżby Schwalbe zrobiło ukłon w kierunku użytkowników wielkiej kiszki? Miejmy nadzieję, bo zdaje się, że po takie Ralfy o masie ok 500-520gram ustawiałyby się niezłe kolejki...

 

Tagi Giant XTC 29, rowery Giany, rama karbon, Giant, ramy Giant, opinia, osprzęt rowerowy, opinia, geometria ramy