Sucker Punch dt

Redakcja prosi wszystkie osoby o słabych nerwach, poniżej 18 roku życia, lubujące pokój na świecie, matki z dziećmi o nie klikanie "czytaj dalej". W skrajnych przypadkach uprasza się o wyłączenie monitora lub opuszczenie strony. Nie zastosowanie się może grozić serią bolesnych zastrzyków. Informujemy jednocześnie, że podczas pisania tego niusa nie ucierpiało żadne zwierzę (choć mało brakowało)... 

Michał Śmieszek

 

Nasycenie rynku rowerowego powoduje, że małe firmy chcące zaistnieć na rynku muszą chwytać się często oryginalnych form prezentacji produktów, i kreowania własnej marki. Nie inaczej jest z pewną bardzo osobliwą amerykańską manufakturą o równie osobliwie brzmiącej nazwie.....BAMF

Kto zna trochę lepiej język angielski a jeszcze lepiej nowomowę ten dobrze wie, że nazwa marki jest nieprzypadkowa. Definicja słownikowa według Urban Dictionary:

B.A.M.F - "Bad Ass Motherfucker" - (n) 1) a person or being that is considered to be intimidating and tough, and is generally able to take on almost most other persons or beings in a conflict, whether it be verbal or physical. 
(n) 2) the name of the wallet that belongs to Juelz, played by Samuel L. Jackson, in the bad-ass movie, "Pulp Fiction"

Po polskiemu można przetłumaczyć to na kilka sposobów. Grzeczne dziewczynki i chłopcy, co spać po wieczorynce chodzą powiedzą, że to "gość o badzo silnej osobowości". Niegrzecne dziewcyny i fopaki powiedzą, że to "kawał ostrego sukinsyna, co ma jaja ze stali". Pasikowski użyłby jeszcze ciekawszych zwrotów, ale aż tak niegrzecznych czytelników Team29er z pewnością nie ma... ;-)

W każdym razie, drogi entuzjasto wielkiego koła - stosując język tej niewielkiej manufaktury, możesz być pewien, że każdy z trzech 29erów tej marki zrobi Ci z tylniej cześci ciała jesień średniowiecza jeśli zdecydujesz się na ten wyjątkowy zakup. "Are You still talking to me, motherfucker?!"

Sucker Punch dt

BAMF Bicycles produkuje rowery tylko i wyłącznie dla twardych ziutków, którzy wiedzą czego oczekują od swojego dwuśladu. Tu nie ma miętkiej gry ani miejsca na stwierdzenie: że "to zła kobieta była". Spawacze tworzą ramy, których przeznaczeniem są najtrudniejsze szlaki bez względu czy prowadzą one przez las, góry czy miejską dżunglę... To nie sprzęt dla niedzielnego białego kołnierzyka i twojego taty (bez urazy dla jednego i drugiego). Szczególną uwagę poświęcono prześwitowi między klejnotami a górną rurą. Gełometria jest tak "stłikowana", aby żaden wielkomiejski hardkor nie zrobił sobie krzydy. Uffff....co jeszcze...Ano może to, że malują je tylko na czarno niczym szatańska mozerfukerska smoła.

Chłopaki i dziewczyny z BAMF zatroszczą się także o twoje dobre samopoczucie - nie poczujesz się nigdy zrobiony w wała - masz gwarancję wieczystą na pierwszego właściciela..Wooooow! Ależ tależ, aż mi się różowe sznurówki w glanach rozwiązały z wrażenia.

No dobraaa cienkie bolki, miało być o 29erach, to urwaa będzie...Oficjalnie są dwa zajebiste aluminiowe kiziory: Grappler i Sucker Punch. Trzecim w kolekcji będzie niedługo, niewykrywalny dla policyjnych radarów, karbonowy Azjata o równie swojskiej nazwie: Shit Kicker. Motylaa nogaaa.....!!!

Grappler

Grappler 2

Grappler to madafaka z jajem - przynajmniej tak określają go projektanci z BAMF. Spróbujmy się też pozachwycać. Sercem jest rama, osprzęt tylko dodatkiem. Skupmy się wpierw na sercu, którym jest aluminiowa klatka ze stopu 6061. Geometria jest, jak zwykle, "specjalnie dostrojona" aby sprostać najcięższym zadaniom stawianym rowerom dwudziestodziewięciocalowym, czyli "goli, p.....li, krawaty wiąże, usuwa ciąże". W przeciwieństwie do całej masy leszczy z innych firm rowerowych, nasi strongmeni skupili się na główce ramy a ta musi być krótka. Tylne widełki już nie są takie krótkie (445mm), ale to pryszcz. Górna rura też nie błyszczy długością, ale twarde fopaki nie płacom. Mufa suportu ma 68mm co akurat cieszy. Trochę zastanawia sztyca 27.2mm, szczególnie w alu ramie, gdzie większość stosuje jednak standard 31.6. Ale BAMF to nie większość!

Grappler Geo

Grappler nie powinien kosztować dużo, gdyż ubrano go w tak zajebiaszczo maderfakerskie komponenty jak SRAM X.4/X3, hamulce mechaniczne Avid BB5, korbę Truvative 5D, bujawkę RockShox Dart 3, opony i obręcze WTB. Jak prawdziwy hetero, Grappler nie ma pedałów..Normalnie aż strach się bać....postrach podwórka gwarantowany.

Sucker Punch

Jeśli ktoś chce zostać karkiem dzielnicy to firma proponuję zakup drugiego aluminiowego cyngla: Sucker Punch. Rama jest dokładnie ta sama co w wersji ekono. Zauważalną różnicą jest inny kolor nazwy roweru, choć i tak jest on generalnie dowolny. Hample: hydrauliczne Tektro Auriga Comp, przerzutki i triggery: SRAM X.7, korby Truvativ Iso Flow...."A kto umarł ten nie żyje"

Sucker Punch_3

Sztuka jest sztuka. Rok 2011 jest rokiem węgla. W naszym kraju-raju to normalka, ale zachód nie może się nadziwić, że węgiel tak spowszedniał. Chłopaki z BAMF nie próżnują, zamówili w Azji prawdziwego killera, który jest naturalnie czarny. Nazwa kodowa to Shit Kicker. Na razie trwają testy, czy chiński karbon Hong-Fu wytrzyma każdą ustawkę na górskim szlaku. "Z akumulatorem na jajach" jeszcze nikt nie kłamał, więc tym bardziej skośnoocy przyjaciele z chińskiej fabryki nie próbowaliby zatuszować niedoskonałości własnych produktów przed brygadą z BAMF...

Shit Kicker

Przyjemną rzeczą na stronie internetowej BAMF jest tabelkowy poradnik: "jak dopasować kiziora do wzrostu". I tu akurat należy się pochwała, gdyż nie wszystkie manufaktury prezentują takie informacje w internecie.

Reasumując Bad-Ass-Motherfucker Bicycles nie powalają jednym ciosem na łopatki. Co nie znaczy, że są brzydkie. Jedyny słuszny kolor Forda prezentuje się zawsze okazale na rowerze. Technologicznie trudno coś zarzucim aluminiowym ramom. Są bez wątpienia wzorcowo wykonane i zapewne tak samo dobrze jeżdżą. Niemniej odnoszę dziwne wrażenie, że więcej w tym wszystkim amerykańskiego mambo dżambo i chęci stworzenia dobrego wrażenia niż realnej i unikalnej wartości.

Najciekawsze jest to, że BAMF i tak ma to w głębokim poważaniu, i pokazuje nam środkowy palec... 

Shit Kicker_2

Shit Kicker_1

Grappler St

(Foto i info ze strony producenta BAMF BICYCLES)

 

Tagi BAMF - bardzo niepokorne 29ery z USA, rama rowerowa 29er, Sucker Punch, Grappler, Alu 6061, Bad ass, motherfucker, madafaka, Dart3