BREEZER_CLOUD

Nie tak dawno informowaliśmy Was że Joe Breeze konstruktor pierwszych rowerów mtb. zamierza w tym roku zaprezentować swoją kolekcję 29'tek. Oto pierwszy i zarazem najwyższy model z kolekcji, wykonany z włókien węglowych Cloud 9.

Tadeusz Pietrzak i Bartosz Niezgoda

 

Cloud Breezer 9 Limited 29 "er

BREEZER_CLOUD

 

Rama wykonana z rur D'fusion, charakteryzują się one profilem w kształcie  litery D
Apex force Hamulec tarczowy zamontowany wewnątrz tylnego trójkąta
Widelec: Rock Shox Reba RLT.
Napęd 2 x 10 XTR (model 2010)
Hamulce XTR
Siodło WTB Silverado
Obręcz WTB Stryker
Opony WTB Wolverine 2.2
Sztyca,kierownica,mostek Oval oczywiście wszystko Carbon
No i cena za limitowaną wersję Chmury (sugerowana) 5.899$ ........całe szczęście mamy do wyboru wersję bardziej budżetową czyli
Cloud Breezer 9 Pro 29 "er

BREEZER_CLOUD-9-PRO

Widelec Rock Shox Reba, korba SLX, przednia przeżutka SLX, tylnia XT, obręcz WTB Trail, opony WTB Wolverine 2.2, osprzęt Oval tym razem alu.
Cena 2.999$...... też dużo?No cóż legenda kosztuje.Możemy również zakupić samą ramę za jedyne 1799$.Pod koniec września Breeze zapowiedział prezentację modelu Jetstream wykonanego z aluminium.

I obiecany i zapowiedziany up date :)

A oto nowy model breezer'a - Jetstream w dwóch odsłonach: sport i comp. Kosztują odpowiednio 1249 i 1749$. Są to propozycje dla mniej wymagających użytkowników, którzy dopiero pragną zacząć przygodę z rowerami wielkokołowymi.

JETSTREAM-SPORT

Ramę charakteryzuje przyzwoitej długości fórna rura, krótki trójkąt tylny - 435,5mm i troszkę dziwne kąty: główka 71, podsiodłówka 72. Osprzętowo oczywiście lepiej wypada comp. Wyposażono go w RS Recon'a, 10 biegowy napęd Shimano (Deore/SLX) oraz w składane koła - piasty shimano deore, obręcze WTB LaserDisc i prawdopodobnie stalowe szprychy. Rower zatrzymują hamulce M-575, a koła obleczono laćkami WTB Wolverine w rozmiarze 2.2.
Model tańszy ma gorszą grupę napedową 3x9 (Alivio-SLX), bardzo przyjemnie pracującą, choć strasznie ciężką RS Torę i koła złożone z piast Breezera i obręczy WTB SpeedDisc. Jako hamulce zastosowano mało znany produkt Tektro - model Draco. 

JETSTREAM-COMP

Jetstream mimo ceny, która w przeliczeniu na złotówki wynosi blisko 4 tys. to model dla osób mało wymagających. Dobra amortyzacja i nie najgorszy napęd to podstawowe atuty. Rama prezentuje się nie najgorzej i do bardziej turystycznej jazdy nada się całkiem dobrze. Koła to bolączka wielu tańszych modeli, aczkolwiek nie katowane winny długo posłużyć.  Jak widać Breezer postanowił mieć pełniejszą gamę rowerów 29er. Mimo pewnych niedociągnięć, których nie da się uniknąć cieszy fakt, że rodzina wielkich kół się powiększyła i osoby mniej zamożne i te lubiące eksperymentować będą mogły dosiąść duże koło.