soukri2

Voodoo to synkretyczna religia afroamerykańska wyznawana przede wszystkim na Haiti i na południu USA, łącząca w sobie elementy innych wyznań. To także bardzo popularna manufaktura rowerowa 29er zza oceanu, która podobnie jak religia łączy w swoich wyrobach to, co najlepsze.

Bartosz Niezgoda  

W ofercie znajdziemy 5 modeli wielkokołowych maszyn, w pełnym przekroju możliwości.

Bokor to najuboższy jeśli chodzi o sprzęt rower. Aluminiowa rama  połączona z RS Recon i osprzęt klasy LX/Deore, z pewnością zadowoli niewymagających użytkowników.

bokor 29

Wspinamy się o szczebel wyżej do modelu Soukri. To konstrukcja z rurek ze stali Reynolds’a o oznaczeniu 631. Będzie występować prawdopodobnie jako SS i standardowa konstrukcja. W oczy rzuca się przyjemne, głębokie zgranie kolorystyczne. Informacje dotyczące osprzętu nie są jeszcze podane, ale prawdopodobnie zagości sztuciec Foxa, korba FSA i koła od WTB.

soukri2

Idąc dalej ukazują się dwa najbardziej „wypasione” konstrukcje: Aizan i Zaka. Pierwszy z nich to konstrukcja na ramie ze Scandium o wadze około 1600 gram. Jakości wykonania nie można zarzucić nic, prócz górnego puszczenia linek. Osprzęt Shimano Deore XT, amortyzator Manitou Minute i koła o tajemniczej nazwie Aclass dopełniają całości.

Aizan


Zaka z kolei wykonana została z tytanu. Zapewni długie lata zadowolenia i wielkiej frajdy z jazdy. W oczy rzuca się nietuzinkowy kolor oraz chyba idealnie wykończenie. Do ramy przytroczono podobnie jak w Aizanie osprzęt Deore XT, Mańka Minute i koła Aclass.

Żeby nie było tak kolorowo, przejdźmy do geometrii, która jest praktycznie identyczna we wszystkich modelach. (Może być to zaleta i wada; moim zdaniem wyższe modele powinny charakteryzować się ciut dłuższą górną rurą i krótszym ogonem). Górna rura mieści się w kanonie i przy 19” efektywnie ma 610mm długości. Tylni trójkąt do najdłuższych nie należy (455 mm). Kąty najpopularniejszych rozmiarów też w normie; główka 72 i podsiodłówka 74. Jak widzimy wszystko mieści się w normie, dzięki czemu powinniśmy się cieszyć ze zwrotnego i wygodnego 29era.

Zaka

W ofercie występuje jeszcze rodzynek, czyli full o nazwie Canzo. Wyposażony w amortyzatory Manitou, osprzęt Deore XT i koła… oczywiście Aclass. Rama to 4 zawiasowa konstrukcja aluminiowa. Geometrii podobnie jak w przypadku hardtail’i niewiele można zarzucić.

08_Canzo29_lg

Co do cen, do przystępnych niestety nie należą i zależą głównie od polityki danego sklepu. Oficjalnego dystrybutora na Polskę jeszcze się nie doczekaliśmy.