10_exile1
 

Jamis Bicycles to jedna z cenionych w Stanach Zjednoczonych marek rowerowych.W produkcji swoich ram stosuje innowacyjne technologie mające poprawić sztywność i wytrzymałość. Opatentowana technologia SST (Size Specific Tubing) zakłada zwiększanie średnicy rur wprost proporcjonalnie do rozmiaru ramy, im większa rama tym średnica rur jest większa

Tadeusz Pietrzak

 

 

Jamis stosuje to rozwiązanie zarówno w stali, aluminium jak i karbonie.W produkcji ram karbonowych zastosowano technologię Near Net. W procesie produkcyjnym do środka ramy dodawany jest pod dużym ciśnieniem poliakryl, który od środka formuje ramę nadając jej odpowiedni kształt. Wszystkie te rozwiązania technologiczne zastosowano przy tworzeniu nowej kolekcji 29er-ów na rok 2010.W ofercie Jamisa znajdziemy aż sześć modeli 29-calówek! co stanowi nie lada osiągnięcie, gdyż do produkcji ram zastosowano karbon,stal Reynolds 853 oraz aluminium Kinesis Superlight triple-butted. Jak widać każdy może znaleźć coś dla siebie.Kolekcję otwiera karbonowa Dakota D29 w wersji Team i Pro, następnie Dragon 29 oraz single speed ONE, a zamyka ją Exile 1 i 2.

Dakota 29_team Dakota 29_pro
10_dragon29 10_exile1 10_dragonone10_exile2

Jamis stara się również spopularyzować koła i opony w rozmiarze 650B, czyli coś pomiędzy standardem 26” i 29”.Takie rozwiązanie łączy cechy i zalety obu rozmiarów: lepsza trakcja,pokonywanie przeszkód,przyśpieszenie, niska masa i zwrotność.Przedstawicielem tego standardu jest full All Mountain Dakar Six Fifty B1 i B2.Czyżby więc kolejna rewolucja w świecie jednośladów?

650 dakar b2 10_sixfiftyb1 650


Technologia NEAR NET