knolly warden

Kolumbia Brytyjska to jedno z ostatnich prawdziwie dziewiczych miejsc nie skażonych cywilizacją. Trudne technicznie szlaki, leśne single najeżone naturalnymi przeszkodami, oto środowisko w którym powstawał i był testowany Knolly Warden 27,5.

Warden to pierwszy w kolekcji firmy rower na kołach 650B. Jak sami twórcy przyznają "postanowiliśmy zbudować maszynę na większym kole, ale musi ona spełniać jeden warunek - ma jeździć jak Knolly". Zasada jaka towarzyszyła twórcom w trakcie projektowania roweru zakładała że pozycja jeźdźca będzie znajdować się "w rowerze", a niski środek ciężkości ma zapewniać możliwie najbardziej agresywny styl jazdy.  Knolly Warden 27,5 w kolekcji firmy znajduje się pomiędzy modelami Chilcotin i Endorphin, przy projektowaniu twórcy wzięli z tych modeli najlepsze rozwiązania techniczne i dodali koła 650B. Warden ma być lekki i sztywny by łatwiej podjeżdżać oraz zwrotny i szybki w zjazdach po leśnych singlach. 

 knolly 650B warden

Knolly Warden 27.5" posiada zmienną geometrię ramy, dzięki zmianie miejsca zaczepienia dampera możemy dostroić kąt główki ramy oraz wysokość suportu do warunków, w których przyjdzie nam jeździć. Rower buja się na amortyzatorze i damperze o skoku 150mm. Konstruktorom udało się uzyskać krótki tylny trójkąt o długości 429mm. dokładnie tyle samo co w innych konstrukcjach Knolly na kołach 26". Tak powstał rower z kategorii Enduro / All Mountain, który będzie zwinny w ciasnych, technicznych trasach oraz szybki i stabilny w trakcie zjazdów. Rama wyposażona została w system zawieszenia o nazwie Four by 4 linkage. To opatentowany projekt Knolly Bikes opierający się na podwójnym zawieszeniu czterozawiasowym. Dzięki temu uzyskano wysoką wydajność pedałowania, a jednocześnie zachowano aktywność zawieszenia na drobnych nierównościach i pełną kontrolę dobicia.

Geometria i Specyfikacja 

lightshot

Budowa:  amortyzator Rock Shox PIKE 160mm tapered, hamulce Shimano XT - 180/180mm, przerzutki tył/przód Shimano XT Shadow Plus - 10 speed, mechanizm korbowy Race Face Turbine, sztyca regulowana KS LEV DX, koła ZTR FLOW, opony Maxxis Minion 27.5x2.3 DHF 3C/EXO/TR. Mamy możliwość wyboru innej opcji sprzętowej opartej na: napęd SRAM XX1, amortyzator Fox Float CTD Kashima, damper Cane Creek Double Barrel CS air shock, sztyca regulowana Rock Shox Reverb Stealth.