las vegas 20

Kreidler przedstawił pełną kolekcję rowerów elektrycznych na rok 2015. Pośród oferowanych modeli mtb z napędem elektrycznym dominuje seria rowerów Las Vegas na kołach 650B.

 

Przedstawicielami tej serii są rowery Las Vegas i Las Vegas 2.0 Performance. Najwyższy spośród tych modeli testowany był w Stanach Zjednoczonych na pustynnych bezdrożach stanu Nevada w okolicach miasta Las Vegas.

Screenshot 3

Ciekaw jestem co takiego urzekło bikerów Kreidlera w tej Światowej Stolicy Rozrywki, że nazwali tak właśnie testowany rower? Być może chcieli w ten sposób podkreślić rekreacyjny charakter tego roweru, który dzięki elektrycznemu wspomaganiu pozwala na prawie bezwysiłkowe pokonywanie wzniesień po to by potem czerpać maksimum przyjemności z jazdy rowerem na górskich szlakach.

Las Vegas 2.0

27 Las Vegas 2.0 Shimano XT 10g Dia

Aluminiowa rama Las Vegas została zaprojektowana specjalnie z myślą o tym modelu – m.in. dlatego, że cały suport stanowi element obudowy silnika. Do napędu wykorzystano wysokowydajny i sprawdzony napęd firmy Bosch (seria Performance Cruise z komputerem pokładowym Intuvia) o mocy 250 W i momencie siły 40-60 nm. Napęd elektryczny działa na zasadzie asysty. Wspomaganie można włączyć, gdy osiągnie się prędkość 6 km/h (do maksymalnie 25 km/h).

bosh
Energię magazynuje akumulator o pojemności 400 Wh – na jednym pełnym doładowaniu przejechać można w sumie od 45 do nawet 130 km, zależnie od wybranej siły wspomagania (5 trybów). System Bosch ma 5 różnych poziomów wspomagania – eco, tour, sport, turbo i off. Tryby te łatwo dopasować do swoich wymagań, a przełączanie ich jest bardzo proste w każdym momencie jazdy.  Litowa 36 V bateria nawet po 500 pełnych cyklach ładowań wciąż zachowuje 80 % swojej wydajności.  
Las Vegas 2.0 wyposażony jest w osprzęt Shimano XT RD-M781 10 speed, opony Schwalbe Racing Ralph, obręcze MACH1, Neo Disc 650B oraz kierownicę, mostek i sztycę pochodzącą ze stajni Syntace. Przedni i tylni amortyzator pochodzi od niemieckiego producenta Magura. Widelec przedni to Magura TS 8 (skok 140 mm) wyposażony w system blokady Dynamic Lockout System DLO³, a z tyłu znajdziemy damper Magura TS RC. System przełożeń dobrano pod kątem tras cross country (XC). Rower waży w sumie – licząc razem z baterią – 21,9 kg. Rama występuje w przyrodzie w dwóch rozmiarach 48 cm, 53 cm. Cena sugerowana Kreidler Las Vegas 2.0 Performance to 17 990 zł. Niższy model Las Vegas kosztuje 15,590 zł i wyposażony jest w nieco tańsze komponenty. Za amortyzację odpowiada mix Suntour EPIXON SF15, w roli przedniego amortyzatora oraz Magura TS RC jako dampera. Napęd oraz hamulce pochodzą z firmy Shimano, są to grupy Alivio i Altus. Reszta osprzętu firmowana jest logiem Kreidlera. Deklarowana waga 22,6 kg.

 

Las Vegas

 

la1

GEOMETRIA

geo las vegas

 

Geometria ramy jest charakterystyczna dla sprzętu, który ma zapewnić maksimum przyjemności i dobrej zabawy w terenie, niż dla roweru przeznaczonego do wyczynowego ścigania. Możemy więc liczyć na stabilność podczas szybkiej jazdy, łatwość pokonywania podjazdów i zjazdów, ale niekoniecznie zwrotność w ciasnych zakrętach. Slogan reklamowy firmy Kreidler brzmi "lepiej śmigać w dół niż mozolnie pedałować pod górę", jeśli zgadzacie się z tym hasłem to może warto bliżej poznać Las Vegas.


Tadeusz Pietrzak  
          

rowery elektryczne, e bike