RondoRuutCF1

Firma 7Anna stworzyła 15 lat temu markę NS Bikes. Ich rowery toczą boje na trasach światowych imprez DH i Enduro i są stałymi "modelami" na pinkbike. W tym roku, po dwóch latach ciężkiej pracy, prezentują coś zupełnie nowego - RONDO!!

Artur Drzymkowski

We wrześniu 2016 na katowickich targach, w kolekcji na 2017, premierowo wystąpił RAG +. Rower wymyślony, jako szutrówka na kołach 700Cx40c z opcją montażu 27.5" z oponami 2.2". Był on zapewne pewnym ewolucyjnym krokiem do powstania nowej marki.

Rondo Ruut

Ruut to "pierwszy na świecie gravel Vario Geometry" - jak go anonsuje producent. Zmienność geometrii zapewnia nowatorski carbonowy widelec TwinTip. Dzięki specjalnemu insertowi sztuciec zmienia wysokość z 400 mm A-C i 45 mm wyprzedzenia w jeden pozycji, do 390 mm i 55 mm w drugiej. Patent ten pozwala na przestawienie Ruuta z nastawienia "endurance" na "race". Zapewne w tej drugiej konfiguracji, prototyp pod był objeżdżany przez Michała Bogdziewicza w zawodach przełajowych.

VarioGeo

Kolekcja Rondo obejmuje 4 gotowe rowery, na 3 ramach w trzech materiałowych smakach: carbon, stal i aluminium. Geometria jest identyczna. W wersjach stalowej i alu, możliwe będzie zastosowanie przedniej przerzutki. Również w tych ramach producent przewidział możliwość montażu bagażnika. Wszystkie mają mocowania pod 2 koszyki, co w przypadku długodystansowców jest rzeczą niemal podstawową :) 

RondoRuutCF1 2

Stal jest od kilku lat w modzie, więc Ruut ST - stalowy szutrowiec, może się lokować w awangardzie ;).

RONDO RUUT STL 2

Ruut AL prezentowany jest w stylizacji bikepackingowej, przy użyciu toreb polskiej marki Triglav. O jej produktach niebawem napiszemy szerzej, natomiast na szybko wyspecyfikujmy: na kierownicy uprząż Packman, w trójkącie torba aka Leniwiec i z tyłu Samuraj. 

RONDO RUUT AL 1

Specyfikacje i ...

koszta. Te pierwsze dość ogólnie a raczej zgrubnie ;) A ceny w euro, gdyż padły na targach Berlin Fahrrad Show.

Rondo Ruut CF1

Rondo Ruut CF2

Rondo Ruut ST

Rondo Ruut AL

Materiał ramy: Carbon

Materiał ramy: Carbon

Materiał ramy: CrMo

Materiał ramy: Alu

Napęd: SRAM Force 1

Napęd: SRAM Rival 1

Napęd: SRAM Rival 1

Napęd: SRAM Apex 1

Cena: 3 699€

Cena: 2 999€

Cena: 2 299€

Cena: 1 899€

Ceny niestety mogą ostudzić entuzjazm. Jakość (z jakiej znamy chociażby produkty NS'a) i innowacyjność muszą niestety kosztować. Osobiście mam pewną nadzieję, że w polskiej dystrybucji będzie można powalczyć o rabaty ;)

 RondoRuutCF1 3

Osobiście po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jestem uniesiony wręcz narodową dumą. Po raz kolejny nasza rodzima marka udowadnia, że nie jesteśmy jakimś rowerowym zaściankiem Europy. Każda nowa kolekcja, bez pardonu czerpie z najnowszych trendów i idei. 

RondoRuutX3

I jeszcze na koniec: Co byście powiedzieli, żeby Michał Kwiatkowski następne Strade Bianche wygrał na Ruut CF ?!

Michal Kwiatkowski wygrywa Strade Bianche 2017

Niemożliwe? Maja Włoszczowska już zrobiła coś w tym stylu ;)

Źródło: https://www.7anna.pl/, https://www.forumrowerowe.org, http://velomotion.de/ . Zdjęcia:  Piotr Jurczak | HighStory Studio

 

Rondo Ruut , gravel, Adventure Bike , szutrowiec, bikepacking, rower szutrowy ,Gravel Bike