Screenshot 2

Giant zaprezentował zupełnie nową kolekcję rowerów górskich typu hardtail, zbudowanych na bazie lekkich aluminiowych ram o progresywnej geometrii ścieżkowej i wykorzystujących nowy widelec Giant Crest 34 o skoku 130 mm.  Seria Fathom 29, skierowana do miłośników jazdy po szlakach i singlach, obejmuje dwa modele na kołach 29”

Info Giant Polska

Dzięki lekkiej aluminiowej ramie, progresywnej geometrii i widelcowi Crest 34, nasz nowy hardtail na kołach 29” oferuje prawdziwie ścieżkową platformę w przystępnej cenie. Wyposażone w przyczepne, szerokie opony o optymalnych właściwościach jezdnych w zróżnicowanym terenie.

Każdy z nowych modeli cechuje się nowoczesną ścieżkową konstrukcją, zwinnym prowadzeniem i płynną kontrolą. Ramy Fathom są wykonane z naszego lekkiego aluminium ALUXX SL, z podwójnie cieniowanymi rurami dla zmniejszenia wagi bez utraty wytrzymałości i sztywności.

see

Stromy kąt rury podsiodłowej (75 stopni) zapewnia wydajną pozycję na podjazdach, ułatwiając przyspieszanie i zdobywanie wysokości. Z przodu kąt główki ramy wynoszący 66 stopni i czuły amortyzator o skoku 130 mm sprawiają, że korzenie, skały i koleiny na trudnych szlakach nie stanowią problemu. Nowy kuty element łączący tylny trójkąt z mufą suportu umożliwia skrócenie tyłu (435 mm) i zwiększa prześwit na opony. Efektem końcowym jest pewny charakter na szlaku, łączący stabilność i kontrolę z szybkością i zwrotnością w terenie, od gładkich, płynnych singli po kręte i techniczne szlaki.

29

Pewność jazdy dodatkowo wzmacnia sztyca regulowana Giant (we wszystkich modelach), umożliwiająca zmianę wysokości siodełka podczas jazdy, za pomocą manetki na kierownicy. Pozostałe rozwiązania obejmują rozstaw piast Boost dla większej sztywności kół i maksymalnego prześwitu opon. Projekt ram uwzględnia wewnętrzne prowadzenie przewodów dla czystego wyglądu i optymalnego działania, a także dodatkowe mocowanie bidonu od spodu dolnej rury.

Screenshot 3Wszystkie modele Fathom wykorzystują napęd z korbą z jedną zębatką, co jest najpopularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych rowerach górskich. Standardowym wyposażeniem jest też nowe siodełko Giant Romero, zaprojektowane specjalnie do jazdy szlakowej i przetestowane przez zawodników naszego fabrycznego teamu enduro.

siod

 

Screenshot 4

Fathom 29 oferuje większą średnicę kół 29" i 2,5-calowe opony o dużej objętości, co czyni go doskonałym wyborem na trudniejsze, bardziej techniczne trasy.  Koła zbudowane są na obręczach tubeless ready. Wszystkie modele mają fabrycznie założone opony bezdętkowe, dzięki czemu można od razu cieszyć się lepszą trakcją i kontrolą oraz zmniejszonym ryzykiem przebicia.

W polskiej ofercie będą dostępne dwa modele na kołach 29" – Fathom 29 1 (zal. cena detaliczna  5 999 zł ) i Fathom 29 2 (zal. cena detaliczna  5 499 zł).