MazowieckiGravel o1kode di2

[Update 2021-09-22] Kalendarz ultra-maratonów rowerowych na sezon 2021 dojechał do ostatniej i mocnej pozycji Race Through Poland 3. Imprezy rozgrywanej planowo wiosną. Czy wczesna jesień będzie łaskawa? Już 25 września czeka mnie kolejne śledzenie kropek ;)

Team29er

W 2020 organizatorzy opracowali sposoby przeprowadzania imprez w tak dziwnych czasach. Jak będzie wyglądał przyszłoroczny sezon, nie wiemy. Ale planować treningi, obmyślać strategie startów, rezerwować wstępnie terminy urlopów czy w końcu powoli "urabiać" najbliższych - można. Mamy nadzieję że poniższe zestawienie będzie Wam pomocne.

Ultra - NEWS! 2021-09-22

 • Właśnie pojawiła się na naszej stronie relacja Maćka opisująca jego zmagania na trasie Maraton Rowerowy Dookoła Polski - zapraszamy!
 • Zapraszamy do nowego kalendarium na sezon 2022!
 • Tegoroczna (druga) edycja Great Lakes Gravel odbyła się w ostatni weekend. Redaktor Artur osobiście doświadczył piękna Warmińsko-Mazurskiej trasy. Pogoda sprzyjała tylko najszybszym i tylko czołówka wyścigu dotarła na metę "na sucho". Gdy w sobotę rano temperatura spadła do 7 stopni i zaczął padać deszcz, organizatorzy zaczęli odnotowywać kolejne DNFy. Szczegółowa relacja wkrótce ;)
 • W relacja niemal na żywo, na naszym profilu na FB relacjonowaliśmy udział naszych Wielkich Kolegów w dwóch epickich wyścigach. Maciej Paterak nr 24 przyjechał do mety Maraton Rowerowy Dookoła Polski w 9 dni 22 godz 38 min, zdobywając jednocześnie trzecie miejsce 4xMRDP! Michał Śmieszek ukończył premierową edycję wyścigu Wschód 2021. Ależ to były emocje. Dzięki Chłopaki i jeszcze raz GRATULUJEMY! I oczywiście czekamy na relacje ;)
 • Zapewne od dawna wyczekiwana relacja z udziału ekipy Team29er w Mazowiecki Gravel właśnie zawisła pod znamiennym tytułem - Mazowiecki Gravel - czyli jak zdobywano mazowieckie piachy.
 • Z trasą Sabat Gravel 2021 250, która finalnie okazała się liczyć 280 km i prawie 2500 m przewyższenia. Znany Wam z kilku relacji na naszej stronie Jacek Nosowski, napisał na stravie: "280km "wyrypy" drogami i bezdrożami Gór Świętokrzyskich. Ciekawa miejscówka, fajna ekipa, dobra organizacja. 4 miejsce OPEN. Sporo nowych doświadczeń ultra." Sama trasa nie uzyskała aplauzu wśród bywałych i wymagających uczestników. Choć wiele pozytywnych wrażeń można było wyczytać z relacji innych startujących.
 • Maciek: "Beskidzki Zbój mnie pokonał, choć chyba bardziej jednak czas, którego nie miałem. Ale niemal od samego początku jechałem słabo i się bardzo męczyłem. Najgorsze było to ciągłe zbieranie na wymioty i trudność w zjedzeniu czegokolwiek. Kiedy zorientowałem się, że szanse na dotarcie w limicie czasu są małe, żeby nie powiedzieć żadne, zdecydowałem się wycofać. Najważniejsze dla mnie było przetestowanie sprzętu na MRDP, w tym nowych lamp na baterie paluszki AAA (świetne są!) oraz paru innych rozwiązań i to się udało wykonać w pełni! Te blisko 400 km najeżonych wymagającymi podjazdami (zaliczyłem 39 z 50) i ponad 7 km w pionie, przy bardzo zmiennej pogodzie i tak były znakomitym treningiem. Przyznam też, że chyba już mi się odechciewa takiej harówki i chyba MRDP będzie moim ostatnim maratonem. Przynajmniej na ten jeden motywacja jest pełna!" Powszechnie wiadomo że najgorszy start, jest najlepszym treningiem! A jest niezwykle ważne dla Maćka przed MRDP.
 • Premierowa edycja Sudovia Gravel, dzięki swoim trasom, okazała się być "Gravel Heaven". W relacji Jacka, który wystartował w wersji etapowej znajdziecie uzasadnienie tej tezy, potwierdzone dowodami.
 • Znany niemal wszystkim Marcin Surowiec vel Bushcraftowy, na swoim kanale opublikował świetne relacje z Wanoga Gravel i Krwawej Pętli. Polecam :)
 • Premierowy Baltic Bike Challenge zdobył serca uczestników, czego dowodem są relacje na social-mediach okraszone zdjęciami i filmami. Dystans 700 km najszybciej pokonał Grzegorz Rybkowski w czasie 36 godzin i 53 min - szacunek! Z 131 osób, które stanęły starcie w Świnoujściu do Krynicy Morskiej dotarło 110 zawodniczej i zawodników.
 • 25 kwietnia wystartowały zapisy na Sabat Gravel czyli premierową imprezę ultra i pół-ultra ;) w Górach Świętokrzyskich.
 • Kolejna zmiana terminu - Tour de Silesia odbędzie się w lipcu. Gdyby termin był nie do pogodzenia z innymi planami (np. start w Wisła 1200), do 30 maja można zrezygnować ze startu i otrzymać zwrot pełnego wpisowego.
 • W ostatnich dniach organizatorzy poinformowali o przełożonych startach kolejnych imprez. Polish Bike Tour Bałtyk 600 z terminu majowego przesunięty został na 12 czerwca a Race Through Poland 3 na 25 września. Trzymamy kciuki za nowe terminy.
 • Organizatorzy Baltic Bike Challenge po konsultacjach z uczestnikami, zdecydowali się zmienić formułę swojej imprezy. Nie będzie ona miał charakteru sportowego, a raczej rejestrowanego przejazdu ;). Wygląda na to że premierowy BBC przejedzie wybrzeże w 2021 :)
 • Organizatorzy Sudovia Gravel również zdecydowali o przeniesieniu startu swojej imprezy z terminu majowego na czerwcowy. Ciasno się w tym czerwcu robi ... Dla tych którzy niestety nie będą mogli zmienić swoich planów i dostosować się do nowej daty startu, przewidziane są rezygnacja i zwrot startowego lub przeniesienie opłaty na edycję 2022.
 • W naszym kalendarzu zawitały dwie nowe imprezy: szosowy wyścig 24 godzinny w Wysokie Mazowieckie (V Wysokomazowiecki 24 godzinny Maraton Rowerowy) oraz wszystko mówiący Galicja Gravel Race.
 • PYRA TRAIL przełożona na 26-27 czerwca! Organizatorzy musieli podjąć trudną decyzje. Aktualnej sytuacja epidemiczna, wymagała by mocnego ograniczenia towarzyskiego charakteru imprezy. A z tego elementu organizatorzy zrezygnować nie chcą. Do 20 kwietnia można zrezygnować ze startu nie ponosząc kosztów. Można również od 24 kwietnia pokonać trasę w dowolnym momencie rejestrując czas brutto przejazdu. Spełniając te warunki, zostaniecie wpisani na listę finiszerów (ale nie zwycięzców). Jednakowoż najlepszym scenariuszem na tegoroczną Pyrę będzie start 26 czerwca :)
 • Organizatorzy PYRA TRAIL ujawniają gotową na 99% trasę tegorocznej edycji. Analiza Komoot zdradza jej skład nawierzchniowy: 85 km asfaltu, 165 km nawierzchni nieutwardzonej i 10 km nieznanego ;)
 • W naszym kalendarium pojawiła się nowa pozycja - Poznańska Korba czyli 180 km pętla wokół Poznania. W limicie 18 godzin powinien zmieścić się każdy, kto do 17 lipca przekręci kilka tysięcy kilometrów. Redaktor Tadeusz - Prezes Założyciel Team29er na Poznańskiej Korbie ma zamiar poczynić swój debiut w ultramaratonie rowerowym.
 • Niestety epicko zapowiadająca się Gravelove Pogórza nie odbędzie się w tym roku. Zapewne przez covidowe czasy nie udało się osiągnąć minimalnej liczby startujących. Trzymamy kciuki że w przyszłym roku uda się BIKEAWAY doprowadzić ten wspaniały projekt do szczęśliwego finału.
 • Randonneurs Polska zdecydowała się zweryfikować swój kalendarz na 2021. Skurczył się on do 3 imprez niestety. Na Brevet Zwierzyniec 200 trwają aktualnie zapisy, a 1 kwietnia będzie można zapisać się na Brevet Charsznica.
 • 1 marca ruszyły zapisy na dwie imprezy gravelowe czyli drugą edycję kujawsko-pomorskiej Robinsonady oraz premierowego wielkopolskiego Warta Gravel. Organizatorzy Robinsonady w stosunku do imprezy z 2020 urwali 5 godzin z limitu czasu na ukończenie prawie 500 kilometrowej trasy.
 • Na liście zawodników Wanoga Gravel jest ponad 440 zawodników, ponieważ pula startujących została powiększona. Ale wydaje mi się że jak ktoś zastanawia się nad udziałem w tej imprezie, to czas zastanawiać się szybciej ;).
 • Organizatorzy Tour de Silesia zdecydowali o zamknięciu zapisów, ponieważ lista startowa pęka w szwach ;).
 • Ruszyły zapisy na Kórnicki Maraton Turystyczny :) Na profilu FB można przeanalizować "ukryte" wśród starych tras, projekty nowych. Dla bywalców zapewne to nieduży problem wyłapać "nowinki".
 • Lista startowa Mazowiecki Gravel sukcesywnie się zapełnia i dochodzi drugiej setki. Za liście startowej pojawiały się znane nazwiska (m.in. Cezary Urzyczyn i Krystian Jakubek - będzie ściganie ;) Organizatorzy zaproponowali wieczorek zapoznawczy w czwartek przed startem, podczas którego będzie można zasięgnąć trochę wiedzy od wspomnianych doświadczonych zawodników, uzupełniając jednocześnie elektrolity od partnera imprezy Browarka ;)
 • Do kalendarza wskoczył Gravel Attack. Po udanej zeszłorocznej edycji, tegoroczny #2 objawił się w dwóch smakach: 400 km i 200 km. Zapisy już ruszyły i chyba trzeba się spieszyć gdyż Organizatorzy przewidzieli tylko 200 miejsc.
 • Organizatorzy Pierścienia 1000 Jezior informują o 300 osobach zapisanych na tegoroczną 600 kilometrową pętlę okół Warmi, Mazur i Suwalszczyzny.
 • W kalendarzu pojawiła się nowa impreza, której trasa przebiega po szutrach Suwalszczyzny i Pojezierza Ełckiego - Suwalskie Tropy Race 500. Można by pokusić się o tezę że Polska północno-wschodnia ultra-szutrową potęgą jest i basta! ;)
 • Organizatorzy Gravmageddon. Karkonosze - Izery Gravel Race zaproponowali interesujący element podkręcający walor wyścigowy swojej imprezy. W 24 godziny po starcie głównym, w pogoń za stawką zawodników ruszą Anna Sadowska oraz Krystian Jakubek. Oba nazwiska łatwo wyszukać wśród tryumfatorów już na tej stronie. Krótko mówiąc są to rasowe ultra-kocury! Co się stanie gdy kogoś dogonią - nie wiem. Nie myślę że będzie to coś strasznego,  gdyż na Pomorskiej 500 doświadczyłem tego i skoro piszę te słowa to żyję ;D
 • Organizatorzy Wanoga Gravel ogłosili wczoraj o wypełnieniu się 400 osobowej listy startowej. Dają jeszcze złudne nadzieje w postaci listy rezerwowej, ale czy to się uda? Nie wiem ;)
 • Odpowiadając wprost na pytanie zadane powyżej. Na liście zawitały dwie imprezy gravelowe: Mazowiecki Gravel oraz Warta Gravel
 • Kolejnej impreza ultra Gravmageddon. Karkonosze - Izery Gravel Race, w naszym kalendarzu. Wiele nie wiemy jeszcze na jej temat, ale tereny są nam bliskie. Szczególnie widok na Śnieżkę, który elekryzyje większość ekipy Team29er :)
 • Uzupełniamy listę o kolejne imprezy. Jest kilka premier (Brejdak Gravel 700 i ŚWiR) i monument o którym chyba w wyniku respektu zapomniałem czyli Race Around Poland. I tu warto zaznaczyć, że oprócz pełnego koła wokół Naszego pięknego kraju, jest wersja "dla ludzi" - 300 km ;).
 • W szczegółowych informacjach o imprezie, możecie znaleźć czasy zwyciężczyń i zwycięzców, które osiągnęli w poprzednich edycjach. To szczególnie istotna dana, którą uwzględnić muszą wszyscy planujący w 2021 walkę o podium :).
 • W Mikołajkowy dzień 6 grudnia ruszyły zapisy na kaszubską włóczęgę czyli Wanoga Gravel. Na liście jest już 289 nazwisk, a organizator przewidział start 400 zawodników.
 • 12-12-2020 o 12:12 (magia cyfr ;) ruszają zapisy na premierową Gothica Trail. Wygląda że szeroko pojęte Pomorze będzie najbardziej ultra gravelowo zjeżdżonym rejonem Polski. Dystans idealny aby spróbować swoich sił po raz pierwszy.
 • 11-11-2020 o 11:11 (limity zapisów powinni rozbić na kolejne 11 osobowe pule ;) rozpoczynają się zapisy na Great Lakes Gravel 2021 . Przypomnę tylko że premierowa edycja 2020, okazała się być bardzo udaną. Wiele pozytywnych opinii i relacji może skutkować dużym zainteresowaniem. Ciekawe czy hosting, z którego korzystają organizatorzy, okaże się lepszy niż ten który utrzymuje serwis PoKoP .
 • 7 listopada ruszyły zapisy na gravelową wersję BBT czyli Bałtyk-Bieszczady Gravel Tour. Organizatorzy przez kilka ostatnich dni odkrywali kolejne karty, zdradzając wszystkie najważniejsze cechy tego nowego wyścigu. Największą niewiadomą dla zainteresowanych była trasa. I niestety, po ujawnieniu jej przebiegu, podległa dość surowej ocenie. 
 • Zapisy na najbardziej popularny cykl ultra-maratonów rowerowych, zebranych w tym roku pod jednym szyldem Polskie Kolarstwo Przygodowe, były wydarzeniem samym w sobie. Przy pierwszym podejściu strona padła, więc organizatorzy postanowili rozłożyć zapisy na poszczególne imprezy na kolejne dni. Sytuacja nie była dużo lepsza, ale w sumie Wisła 1200 została wykupiona w 25 minut a Pomorska 500 niewiele dłużej. Chętni do udziału w tych dwóch imprezach, mogą już liczyć tylko na listy rezerwowe. Nadal natomiast są wolne miejsca na premierowym Wschód 2021 i górskiej Carpatii Divide.

Lista ultramaratonów

start impreza dystans [km] przewyż.[m] plimit [h] charakter
2021-04-17 Brevet Ożarów Mazowiecki 200     szosowy
2021-04-24 Brevet Charsznica 200     szosowy
2021-05-01 Gravelowe Pogórza 718 12011 192 gravel
2021-05-01 UltraTime-trail 500   24 szosowy
2021-05-08 Baltic Bike Challenge 700   110 gravel
2021-05-08 Mały Piękny Wschód 250 262 1261 16 szosowy
2021-05-08 Piękny Wschód 500 503 2360 35 szosowy
2021-05-15 Brevet Zwierzyniec 100 szuter 100     gravel
2021-05-15 Brevet Zwierzyniec 200 212 1213 13,5 szosowy
2021-05-15 Gravel Man #1 Rasputin 100 160 1229   gravel
2021-05-15 Gravel Man #1 Rasputin 150 240 1564   gravel
2021-05-15 Mały Piękny Zachód 201 km Non Stop 201     szosowy
2021-05-21 Gothica Trail 350 2000 55 gravel
2021-05-22 Lubelski Maraton Turystyczny 250 250     szosowy
2021-05-22 Lubelski Maraton Turystyczny 500 500     szosowy
2021-05-27 Wanoga Gravel 599 4800 100 gravel
2021-05-29 Szuter Master Mazowsze 200     gravel
2021-06-03 Pomorska 500 2021 539 3504 80 gravel
2021-06-05 Piękny Zachód 501 km Non Stop 501     szosowy
2021-06-10 ŚWiR 555 0 80 gravel
2021-06-11 Mazowiecki Gravel 550 1500 64 gravel
2021-06-12 Maraton Podróżnika 300 300 3717 32 szosowy
2021-06-12 Maraton Podróżnika 500 500 6000 32 szosowy
2021-06-12 Polish Bike Tour Bałtyk 600 600 1700 84 gravel
2021-06-17 Ultra Sudety Gravel Race 500 11000 85 gravel
2021-06-18 Sudovia Gravel 450   72 gravel
2021-06-19 Krwawa Pętla 2021 250 1124 24 gravel
2021-06-19 Podhale Tour 2021 (300 km) 300     szosowy
2021-06-19 Podhale Tour 2021 200 km 200     szosowy
2021-06-19 Szuter Master Beskid Niski 200     gravel
2021-06-19 Śląski Maraton Rowerowy w Mszanie (24h) 700     szosowy
2021-06-26 Brevet Mińsk Mazowiecki 200     szosowy
2021-06-26 Gravel Man #2 Kaszëbë 100 160 1881   gravel
2021-06-26 Gravel Man #2 Kaszëbë 150 240 2569   gravel
2021-06-26 PYRA TRAIL 2021 Wielkopolski Maraton Gravelowy 300 1600 24 gravel
2021-06-26 V Wysokomazowiecki 24 godzinny Maraton Rowerowy     24 szosowy
2021-07-03 Mały Pierścień Tysiąca Jezior 330 0 20 szosowy
2021-07-03 Pierścień Tysiąca Jezior 610 4000 40 szosowy
2021-07-03 Polish Bike Tour Wschód 1000 1000 4200 192 gravel
2021-07-03 Wisła 1200 1200 3927 200 gravel
2021-07-10 Tour de Silesia CLASSIC 510 7100 34 szosowy
2021-07-10 Tour de Silesia MINI 330 4700 24 szosowy
2021-07-11 Tour de Silesia FAMILY 100   6 szosowy
2021-07-10 Brevet Lubawa 200     szosowy
2021-07-15 Brejdak Gravel 300 300     gravel
2021-07-15 Brejdak Gravel 700 700     gravel
2021-07-15 Grunwald Troki Grunwald 2021 1410     szosowy
2021-07-17 24H MTB Maraton 0 0 24 MTB
2021-07-17 Beskidzki Zbój 2021 524 7993 36 szosowy
2021-07-17 Gravel Attack#2 200 200     gravel
2021-07-17 Gravel Attack#2 400 400     gravel
2021-07-17 Gravel Man #3 Orle Gniazda 125 186 2140   gravel
2021-07-17 Gravel Man #3 Orle Gniazda 60 100 1166   gravel
2021-07-17 Poznańska Korba 180 970 18 gravel
2021-07-23 Karpacki Hulaka 2021 650 0 55 szosowy
2021-07-24 Race Around Poland 3554  33111 288 szosowy
2021-07-24 Suwalskie Tropy Race 200 200 2000 60 gravel
2021-07-24 Suwalskie Tropy Race 500 500 4300 72 gravel
2021-07-24 Szuter Master Ziemia Kłodzka 200     gravel
2021-07-29 Bałtyk-Bieszczady Gravel Tour 1200 0 130 gravel
2021-07-30 Galicja Gravel Race 490 2100 80 gravel
2021-07-30 Sabat Gravel 2021 250 257 2270   gravel
2021-07-30 Sabat Gravel 2021 500 511 4163   gravel
2021-08-06 Gravmageddon. Karkonosze - Izery Gravel Race 300     gravel
2021-08-07 Kórnicki Maraton Turystyczny 300 500     szosowy
2021-08-07 Kórnicki Maraton Turystyczny 500 300     szosowy
2021-08-07 Polish Bike Tour Góry 400 400 9000 192 gravel
2021-08-12 Poland Gravel Race 2021 550 10309 80 gravel
2021-08-14 Carpatia Divide 2021 627 0 180 pure MTB
2021-08-14 Gravel Man #4 Land Rower 100 160 1884   gravel
2021-08-14 Gravel Man #4 Land Rower 150 240 3369   gravel
2021-08-20 Tour De PoMorze 700 km Non Stop 700     szosowy
2021-08-21 Maraton Rowerowy Dookoła Polski 3130   96 szosowy
2021-08-21 Robinsonada 475 4999 80 gravel
2021-08-21 Szuter Master Suwalszczyzna 200     gravel
2021-08-21 Wschód 2021 1500 8000 200 gravel
2021-08-27 Warta Gravel 404   60 gravel
2021-09-03 Bałtyk - Sudety Tour 2001 km Non Stop 2001     szosowy
2021-09-03 Duży Piekny Zachód 1001 k m Non Stop 1001     szosowy
2021-09-03 Mistrzostwa Polski W Ultramaratonach       szosowy
2021-09-11 MARATON PÓŁNOC POŁUDNIE 1000 7800 72 szosowy
2021-09-11 Polish Bike Tour Zachód 800 800 9000 192 gravel
2021-09-17 Great Lakes Gravel 2021 481 3221 65 gravel
2021-09-18 Brevet Ożarów Mazowiecki 200     szosowy
2021-09-25 Race Through Poland 3 1500 14000   szosowy
2021-09-25 Szuter Master Kaszuby 200     gravel

Brevet Ożarów Mazowiecki

Brevet Ożarów Mazowiecki

"

 • Start: 2021-04-17 - Ożarów Mazowiecki
 • Meta: 2021-04-17 - Ożarów Mazowiecki
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://brevety.pl
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

Uwagi: Nie odbądzie się w tym roku.

lista | zapisy | aktualności

"

Brevet Charsznica

Brevet Charsznica

"

 • Start: 2021-04-24 - Charsznica
 • Meta: 2021-04-24 - Charsznica
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://brevety.pl
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2021-04-01.
 

Uwagi: Więcej informacji wkrótce.

Opis: FORMA BREVETU:Na ten moment nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy/jakie obostrzenia będą wprowadzone w podanych terminach. W związku z tym możliwe będą trzy formy każdego brevetu : KLASYCZNA, HYBRYDOWA (trasa będzie pokonywana w grupach wyznaczonych przez organizatora) oraz E-BREVET (wyznaczony zostanie termin, w którym można przejechać brevet, a jego dokładna trasa będzie dostępna na stronie internetowej dla zapisanych uczestników). O ustalonej formie brevetu będziemy informować najpóźniej na tydzień przed planowaną imprezą. ZAPISY: zapisanie na wybrany przez uczestnika brevet będzie możliwe zaraz po opublikowaniu kalendarza imprez na stronie www.brevety.pl

lista | zapisy | aktualności

"

Gravelowe Pogórza

Gravelowe Pogórza

"

 • Start: 2021-05-01 - Staniątki
 • Meta: 2021-05-09 - Solina
 • Dystans: 718 km
 • Przewyższenie: 12011 m
 • Limit czasu: 192 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://www.facebook.com/events/495161308551318
 • Wpisowe : 470
 • Zapisy od : 2021-01-01. drogą mailową kontakt@bikeaway.pl
 

Uwagi: Niestety: Hej, wydarzenie Gravelove Pogórza zostaje anulowane, ponieważ nie było minimalnej liczby chętnych, przy których jego realizacja byłaby możliwa. Dzięki za śledzenie tematu. Może w kolejnym roku! Pozdrowienia!

Opis: Gravelowe Pogórza, ale oczywiście... nie musisz mieć gravela. Gravel po prostu jak żaden inny rower pasuje do tej przestrzeni. Jest skrojony idealnie pod nią. W zasadzie jeśli gravel istniał jeszcze przed stworzeniem świata jako idea krążąca gdzieś (no nie wiadomo gdzie), to pogórza zostały uformowane specjalnie dla niego. To pewne! ???? Ale możesz jechać na czym chcesz. Na tym, z czym Ci po drodze. I co Cię nie zawodzi. Startować będziemy spod Krakowa. Z kameralnych Staniątek. Dlaczego stamtąd? Bo można tam dotrzeć pociągiem, i od samego początku jechać z poczuciem, że towarzyszy nam niezmącone piękno i kameralność. No i blisko stamtąd do wjazdu w pogórza. Tylko kilka kilometrów i już. A potem przed nami ciąg niezliczonej ilości podjazdów i zjazdów prowadzących nas nad wody Sanu, zatrzymanego zaporą w Solinie. Taki jest pomysł na jazdę. Sześć pogórzy. Wiśnickie. Rożnowskie. Ciężkowickie. Strzyżowskie. Dynowskie. I Przemyskie. Plus mały skok-w-bok w rejon Beskidu Wyspowego celem zatoczenia bardzo widokowej pętelki i zrealizowania wjazdu na niesamowicie widokowy Dział. I finisz przez Góry Sanocko-Turczańskie (trochę wyższe od pogórzy, ale porównywalne klimatem z najwyższymi ich masywami) nad Soliną. Projekt w formule samowystarczalnej. Z opcją (dla chętnych i dodatkową opłatą) mobilnego serwisu.

lista | zapisy | aktualności

"

UltraTime-trail

UltraTime-trail

 • Start: 2021-05-01 - OSiR Pniewy Konińska 9 62-045 Pniewy
 • Meta: 2021-05-02 - OSiR Pniewy Konińska 9 62-045 Pniewy
 • Dystans: 500 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: 24 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://ultratime-trial.pl/
 • Wpisowe : 300
 • Zapisy od : 2021-02-01.
 

Opis: Ultramaraton odbędzie się po 70 km rundach. Dystans oraz czas monitorowane będą na bieżąco i zastopowane zostaną w momencie osiągnięcia limitu czasowego 24 h. Zwycięzcą zostaje osoba, która w ciągu 24 h pokona największą ilość km. Każdy z uczestników pokonać może dowolną liczbę okrążeń w dowolnym czasie ( sklasyfikowany zostanie wtedy według przejechanych km i czasu) po osiągnięciu limitu czasowego 24 h zawodnik będący na trasie zobowiązany jest wrócić najkrótszą drogą na linię mety

lista | zapisy | aktualności

Baltic Bike Challenge

Baltic Bike Challenge

"

 • Start: 2021-05-08 - Latarnia morska, Świnoujście
 • Meta: 2021-05-12 - Krynica Morska
 • Dystans: 700 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: 110 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://b4sportonline.pl/baltic_bike_challenge
 • Wpisowe : 300
 • Zapisy od : 2020-10-28. Zapisy zakończone. Ostania nadzieja do lista rezerwowa.
 

Uwagi: Wpisowe do końca roku 300, do 7 maja 2021 350. O udziale w wyściugu decyduje kolejność wpłat.

Opis: 700 km. Świnoujście - Krynica Morska.
Wyznaczyliśmy świetną trasę prowadzącą wzdłuż wybrzeża Bałtyckiego. Po drodze ze Świnoujścia do Krynicy Morskiej czeka Cię dużo atrakcji, widoków, przygód i kilka odcinków specjalnych.
Bez wsparcia zewnętrznego.
Wspaniała przygoda potrzebuje wspaniałych zawodników, by szanse były wyrównane jedziesz bez wsparcia, chyba że jest to pomoc innego uczestnika. Nie zapomnij zapasowych spinek do łańcucha :).
8 V 2021 + 110 godzin.
Spotykamy się na starcie 8 maja 2021 r. Na dotarcie do mety masz maksymalnie 110 godzin. Na finiszu czekamy na Ciebie z medalem oraz Monitoring GPS.
Podczas trwania ultramaratonu Twoje postępy będzie można śledzić na interaktywnej stronie. Ułatwi to życie Twoim kibicom. Jest to świetne narzędzie do sprawdzenia postępów innych zawodników, by dostarczyć sobie odpowiedniej motywacji.

lista | zapisy | aktualności

"

Mały Piękny Wschód 250

Mały Piękny Wschód 250

 • Zwycięzca: Jakub Sieniuć 04. META (Open 2019 / 262km) - 9h 18m
 • Zwyciężczyni: Katarzyna Strusińska (Open 2019 / 262km) - 10h 54m
 • Czas ostatniego zawodnika: 17h 14m

Opis: Na tej imprezie Maciek miał swój "pierwszy raz" ;) Jego relacja z Piękniego Wschodu 500 może być przestrogą dla kogoś kto chce "tylko spróbować". Uwaga ultramaratony rowerowe mogą uzależnić ;)

lista | zapisy | aktualności

Piękny Wschód 500

Piękny Wschód 500

 • Zwycięzca: Marcin Kroner (Open 2019 / 528km) - 16h 14m
 • Zwyciężczyni: Iza Włosek (OPEN 2019 / 528km) 21:11:00 - 21h 11m
 • Czas ostatniego zawodnika: 31h 59m

Opis: Na tej imprezie Maciek miał swój "pierwszy raz" ;) Jego relacja z Piękniego Wschodu 500 może być przestrogą dla kogoś kto chce "tylko spróbować". Uwaga ultramaratony rowerowe mogą uzależnić ;)

lista | zapisy | aktualności

Brevet Zwierzyniec 100 szuter

Brevet Zwierzyniec 100 szuter

"

 • Start: 2021-05-15 - Zwierzyniec
 • Meta: 2021-05-15 - Zwierzyniec
 • Dystans: 100 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://brevety.pl
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

Uwagi: Dystans dedykowany rodzinom/osobom towarzyszącym uczestników brevetu właściwego, niestety nie odbądzie się.

Opis: "Trasa przeznaczona dla rodzin uczestników dystansu 200 ale nie tylko - zapraszamy również tych, którzy nigdy nie spróbowali takiego dystansu. Trasa częściowo przebiega drogami szutrowymi z elementami piaskowymi, częściowo asfaltowymi różnej jakości. Zaleca się rower z szerszymi oponami niż w "szosówce" na trasie występuje drobny szuter. Nie dopuszcza się startu rowerem napędzanym inaczej niż siłą mięśni (ze wspomaganiem elektrycznym lub innym). Brevet odbywa się w normalnym ruchu drogowym i przebiega po części ścieżkami wspólnymi z pieszymi, wymagane jest dostosowanie się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego oraz wyposażenia rowerzysty i roweru. Trasa wiedzie malowniczymi trasami Roztocza ale wymaga samozaparcia w dążeniu do realizacji celu ze względu na dystans. Start ze Zwierzynieckiego deptaka w prawo w kierunku Soch. Przejazd koło Stawów Echo i siedziby Konika Polskiego prosto przez las drogą szutrową do miejscowości Florianka"

lista | zapisy | aktualności

"

Brevet Zwierzyniec 200

Brevet Zwierzyniec 200

"

 • Start: 2021-05-15 - Zwierzyniec
 • Meta: 2021-05-15 - Zwierzyniec
 • Dystans: 212 km
 • Przewyższenie: 1213 m
 • Limit czasu: 13,5 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://brevety.pl
 • Wpisowe : 60
 • Zapisy od : 2021-02-01.
 

Uwagi: Na dzień dzisiejszy nie można nic powiedzieć na temat organizacji - czy w ogóle będzie możliwe zorganizowanie brevetu, a jeżeli już to czy będzie woda i posiłek na trasie, czy uczestnicy będą mogli liczyć na sklepy znajdujące się w miejscowościach na trasie przejazdu - sami wiecie dlaczego. Może się okazać, że zaopatrzenie oraz wodę trzeba będzie wieść ze sobą ze startu - w związku z tym prosimy o przemyślane zapisy gdyż opłacenie uczestnictwa uniemożliwia zwrot opłaty po rezygnacji zawodnika.

Opis: Trasa w całości przebiega drogami asfaltowymi głównie dobrej jakości. Nie ma wymogu co do rodzaju roweru napędzanego wyłącznie siłą mięśni. Nie dopuszcza się startu rowerem ze wspomaganiem. Brevet odbywa się w normalnym ruchu samochodowym, wymagane jest dostosowanie się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego oraz wyposażenia rowerzysty i roweru. Trasa wiedzie malowniczymi trasami Roztocza ale wymaga samozaparcia w dążeniu do realizacji celu ze względu na dystans. Start ze Zwierzynieckiego deptaka w prawo w kierunku Soch. Przejazd koło Stawów Echo i siedziby Konika Polskiego do miejscowości Tereszpol Kukiełki, Górecko Stare - jedziemy prosto do Józefowa. Przejazd przez centrum Józefowa w kierunku na Susiec. Następnie Narol, Płazów, Cieszanów, Lubaczów, Łukawiec i Wielkie Oczy. Powrót przez Laszki, Oleszyce, Stary Dzików, Wola Obszańska, Podsośnina, Aleksandrów, Górecko Kościelne, Górecko Stare gdzie skręcamy w lewo na trasę, którą już jechaliśmy z miejsca startu do Tereszpola Kukiełki - w prawo na Zwierzyniec. Meta znajduje się w Zwierzyńcu - dokładne miejsce mety zostanie ustalone.

lista | zapisy | aktualności

"

Gravel Man #1 Rasputin 100

Gravel Man #1 Rasputin 100

 • Start: 2021-05-15 - Supraśl
 • Meta: 2021-05-15 - Supraśl
 • Dystans: 160 km
 • Przewyższenie: 1229 m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://gravel-man.pl/rasputin
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-11-18.
 

 

lista | zapisy | aktualności

Gravel Man #1 Rasputin 150

Gravel Man #1 Rasputin 150

 • Start: 2021-05-15 - Supraśl
 • Meta: 2021-05-15 - Supraśl
 • Dystans: 240 km
 • Przewyższenie: 1564 m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://gravel-man.pl/rasputin
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-11-18.
 

Opis: Szykuj się na wyprawę trwającą od wschodu do zachodu słońca. Masz do wyboru trzy trasy: 50, 100 lub 150 mil (1 mi = 1,609 km). Rywalizacja jest tłem imprezy. Pokonujesz dystans głównie po to, by przeżyć wspaniałą przygodę na ciekawych trasach i w wyjątkowym towarzystwie. 

lista | zapisy | aktualności

Mały Piękny Zachód 201 km Non Stop

 

"

 • Start: 2021-05-15 -
 • Meta: 2021-05-15 -
 • Dystans: 201 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://pieknyzachod.eu/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

Uwagi: Czekamy na więcej szczegółow.

Opis: "Wychodząc naprzeciw sugestiom, aby bardziej uatrakcyjnić dystans Małego Pięknego Zachodu Huzar Cup - został on wydłużony z 222,3 km do 289,6 km. Trasa przebiega przez Krainę Stu Jezior, Doliną Warty w Puszczy Nadnoteckiej wraz z licznymi zjazdami i podjazdami w Krainie Międzychodzko-Międzyrzeckiej. Na trasie zostaną zlokalizowane punkty kontrolne: Pszczew, Sieraków, Chrzypsko Wielkie, (Prusim), Pszczew."

lista | zapisy | aktualności

"

Gothica Trail

Gothica Trail

"

 • Start: 2021-05-21 - Jarosławiec
 • Meta: 2021-05-23 - Jarosławiec
 • Dystans: 350 km
 • Przewyższenie: 2000 m
 • Limit czasu: 55 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://gothica-trail.pl/
 • Wpisowe : 280
 • Zapisy od : 2020-12-12. link do zapisów: https://gothica-trail.pl/zapisy/
 

Opis: Wojownicy, Wojowniczki! Jesteście gotowi podjąć wyzwanie? Chcecie sprawdzić swoją siłę i charakter w bezpośredniej walce z przeznaczeniem?
Mityczna tarcza Odyna, którą zdobędziecie, wykuta w ogniu bogów, będzie Was chronić przed złem na każdym polu bitwy.
Gothica Trail, to coś więcej niż tylko gravelowy wyścig z punktu A do B. To układanka emocji i wrażeń jakich doświadczysz w drodze… To swojego rodzaju kapsuła czasu różnych epok i światów, zamykająca 350 kilometrów trasy prowadzącej od wybrzeża Bałtyku, po głębokie ostępy lasów i wzgórz pełnych tajemnic tej ziemi.

lista | zapisy | aktualności

"

Lubelski Maraton Turystyczny 250

Lubelski Maraton Turystyczny 250

 • Start: 2021-05-22 -
 • Meta: 2021-05-23 -
 • Dystans: 250 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona:
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2021-02-01.
 

Opis: Szosowy maraton rowerowy odbywający się zawsze pod koniec maja. Impreza ma na celu promocję Miasta Lublin, promocję walorów krajobrazowych i turystycznych Lubelszczyzny oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

lista | zapisy | aktualności

Lubelski Maraton Turystyczny 500

Lubelski Maraton Turystyczny 500

 • Start: 2021-05-22 -
 • Meta: 2021-05-23 -
 • Dystans: 500 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona:
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2021-02-01.
 

Opis: Szosowy maraton rowerowy odbywający się zawsze pod koniec maja. Impreza ma na celu promocję Miasta Lublin, promocję walorów krajobrazowych i turystycznych Lubelszczyzny oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

lista | zapisy | aktualności

Wanoga Gravel

Wanoga Gravel

 • Start: 2021-05-27 - Szarlota
 • Meta: 2021-05-31 - Szarlota
 • Dystans: 599 km
 • Przewyższenie: 4800 m
 • Limit czasu: 100 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://wanogagravel.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-12-06. 10 stycznia lista się wypełniła - pozostaje lista rezerwowa.
 

Opis: Wanoga znaczy po kaszubsku wędrówka. Zapraszamy Cię na niezapomnianą gravelową podróż – czekają na Ciebie Kaszuby, Morze Bałtyckie i Trójmiasto. Wszystko to spięte serpentynami szutrów i polnych dróg.

lista | zapisy | aktualności

Szuter Master Mazowsze

Szuter Master Mazowsze

 • Start: 2021-05-29 - Warszawa
 • Meta: 2021-05-29 - Warszawa
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://szutermaster.pl/
 • Wpisowe : 140/160
 • Zapisy od : 2020-11-12.
 

Opis: Sezon 2021 zaczniemy 29 maja od Mazowsza. Urozmaicona leśna trasa wijąca się pośród historycznych podwarszawskich lokalizacji, kilka pięknych widoków na wodę, w tym cudowne single nad Świdrem, odrobina kopnego piachu, a wszystko na uboczu od zjeżdżonego wzdłuż i wszerz Kampinosu.
Jak wglądała edycja 2020 Szuter Masterowego ścigania po Mazowszu możecie przeczytać w relacji Jacka

lista | zapisy | aktualności

Pomorska 500 2021

Pomorska 500 2021

 • Start: 2021-06-03 - Stepnica
 • Meta: 2021-06-05 - Gdańsk
 • Dystans: 539 km
 • Przewyższenie: 3504 m
 • Limit czasu: 80 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://pomorska500.pl/
 • Wpisowe : 300
 • Zapisy od : 2020-11-03. Zapisy trwały 4 minunty. Pozostała lista rezerwowa
 • Zwycięzca: Gołębiewski Radosław - 24h 05m
 • Zwyciężczyni: Sadowska Anna - 34h 33m
 • Czas ostatniego zawodnika: 79h 31m

Opis: Pomorska 500 2021 to będzie druga edycja świetnego wyścigu po wytropionej przez Organizatorów linii działu wodnego. Ponad 500 km w pięknych okolicznościach przyrody. Tak to teraz pamiętam, gdyż pierwsza edycja była moim debiutowym startem w ultra-maratonie rowerowym. Tutaj można się zapoznać szerzej: Pomorska 500 edycja 2020

lista | zapisy | aktualności

Piękny Zachód 501 km Non Stop

 

"

 • Start: 2021-06-05 -
 • Meta: 2021-06-06 -
 • Dystans: 501 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://pieknyzachod.eu/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

Uwagi: Czekamy na więcej szczegółow.

Opis: Wszystko wskazuję na to, że sytuacja pandemiczna w maju nie wpłynie na możliwość i sposób przeprowadzenia ultramaratonu na dystansie 201. Aby sprawnie przeprowadzić Mały Piękny Zachód i organizacyjnie spełnić Wasze oczekiwania, proszę o dokonanie zgłoszeń do 2 kwietnia wnosząc jednocześnie opłatę rejestracyjną. Pozwoli to na precyzyjne uchwycenie kosztów takich jak: zamówienie odpowiedniej ilości medali, nr startowych, drobnych pamiątek, przygotowanie gps itp. Lista startowa oraz możliwość rejestracji z dniem 2 kwietnia zostanie zamknięta. Wnoszenie opłaty startowej przedłużone zostało do 25 kwietnia. Wnoszenie opłat za strój kolarski mija z dniem 2 kwietnia.

lista | zapisy | aktualności

"

ŚWiR

ŚWiR

"

 • Start: 2021-06-10 - Olsztyn
 • Meta: 2021-06-13 - Olsztyn
 • Dystans: 555 km
 • Przewyższenie: 0 m
 • Limit czasu: 80 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://www.velostacja.pl
 • Wpisowe : 300
 • Zapisy od : 2020-12-01.
 

Opis: Namiastka gór, powiew wiatru od morza, bezkres lasów i łąk, zamki krzyżackie i niezliczone przydrożne kapliczki oraz wiele innych ciekawostek - to wszytko daje Święta Warmia i Rower (ŚWiR) Ponad pół tysiąca kilometrów przygody po szutrach, betonowych płytach, słynnych warmińskich brukach, zapomnianych przez czas drogach czeka na Ciebie. Pierwsza edycja rowerowego ultramaratonu wzdłuż granic Świętej Warmii przed Wami.

lista | zapisy | aktualności

"

Mazowiecki Gravel

Mazowiecki Gravel

"

 • Start: 2021-06-11 - Warka - Kemping nad Pilicą
 • Meta: 2021-06-13 - Warka - Kemping nad Pilicą
 • Dystans: 550 km
 • Przewyższenie: 1500 m
 • Limit czasu: 64 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://mazowieckigravel.pl
 • Wpisowe : 199/250/280/300
 • Zapisy od : 2021-02-01.
 

Opis: Mazowiecki Gravel to pierwszy ultramaraton rowerowy dookoła Mazowsza w formule bez wsparcia. 550 km po szutrowych drogach i bezdrożach, w niewielkim stopniu bocznymi drogami asfaltowymi, przez lasy, łąki i sady, z widokami na rzeki, historyczne zamki, zabytkowe kościoły i wioski zatrzymane w czasie. Masz 64 godziny, aby zatoczyć szerokie koło wokół Warszawy i przekonać się, jak bardzo różnorodne jest Mazowsze. Jeśli szukasz rowerowej przygody, chcesz się sprawdzić i spotkać ludzi podobnych do Ciebie – nakręconych na pokonywanie setek kilometrów – zapraszamy! Być może będzie to Twój pierwszy ultramaraton rowerowy? Jeśli tak, wybór nie może być lepszy: trasa jest w większości płaska, drogi dobrze utwardzone, a logistyka – zwłaszcza dla mieszkańców Mazowsza – bardzo łatwa. Jeśli rywalizowałeś już w innych imprezach w podobnej formule, zapraszamy do współzawodnictwa na naszej trasie – można się dobrze rozpędzić i powalczyć o rekordy czasowe! Start i meta w Warce, która w tym roku obchodzi swoje 700 urodziny.

lista | zapisy | aktualności

"

Maraton Podróżnika 300

 

"

 • Start: 2021-06-12 - Dylągówka
 • Meta: 2021-06-13 - Dylągówka
 • Dystans: 300 km
 • Przewyższenie: 3717 m
 • Limit czasu: 32 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://mp.kolo-ultra.pl/
 • Wpisowe : 140
 • Zapisy od : 2020-11-02.
 • Zwycięzca: Mariusz Cukierski (2020) - 10h 40m
 • Zwyciężczyni: Małgorzata Szwaracka - 16h 56m
 • Czas ostatniego zawodnika: 23h 27m

Opis: Zasady samowystarczalność • fair play • bezpieczeństwo Jeśli jedziesz z nami, zapoznaj się z zasadami MP. O tym, jak jedziemy, co robimy a czego nie.

lista | zapisy | aktualności

"

Maraton Podróżnika 500

Maraton Podróżnika 500

"

 • Start: 2021-06-12 - Dylągówka
 • Meta: 2021-06-13 - Dylągówka
 • Dystans: 500 km
 • Przewyższenie: 6000 m
 • Limit czasu: 32 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://mp.kolo-ultra.pl/
 • Wpisowe : 140
 • Zapisy od : 2020-11-02.
 • Zwycięzca: Mariusz Marszałek - 17h 42m
 • Zwyciężczyni: -
 • Czas ostatniego zawodnika: 31h 47m

Opis: Zasady samowystarczalność • fair play • bezpieczeństwo Jeśli jedziesz z nami, zapoznaj się z zasadami MP. O tym, jak jedziemy, co robimy a czego nie.

lista | zapisy | aktualności

Polish Bike Tour Bałtyk 600

Polish Bike Tour Bałtyk 600

 • Start: 2021-06-12 - Szczecin
 • Meta: 2021-06-14 - Gdańsk
 • Dystans: 600 km
 • Przewyższenie: 1700 m
 • Limit czasu: 84 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://polishbiketour.pl/
 • Wpisowe : 489
 • Zapisy od : 2021-01-09.
 

Opis: Pierwszy etap to całe piękne, polskie wybrzeże. Piach, klify, słona woda, wschody i zachody słońca, może zamajaczy jakiś asfalt. Jak w klasyku, morza szum, ptaków śpiew... 600 km w nogach i czujesz, że żyjesz. Start w Szczecinie 30.04.2021, meta w Gdańsku. Dystans do pokonania 600km. Przewyższenia ok. 1700 m., poziom trudności łatwy. Limit czasu to 84 godziny. Majówka na rowerze.

lista | zapisy | aktualności

Ultra Sudety Gravel Race

Ultra Sudety Gravel Race

 • Start: 2021-06-17 - OSIR Polanica Zdrój
 • Meta: 2021-06-20 - OSIR Polanica Zdrój
 • Dystans: 500 km
 • Przewyższenie: 11000 m
 • Limit czasu: 85 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://ultrasudetygravelrace.com
 • Wpisowe : 329/369
 • Zapisy od : 2021-01-12.
 

Opis: Ultra Sudety Gravel Race 2021 to pierwsza edycja maratonu rowerowego, który będzie odbywał się Sudetach. Rozegrany zostanie w formule samowystarczalności czyli bez wsparcia z zewnątrz. Trasa wystartuje z okolic Kotliny Kłodzkiej i będzie liczyła ok. 500 km. Głównym jej założeniem jest odwiedzenie pięknych, widokowych miejsc poruszając się głównie drogami szutrowymi i terenowymi.

lista | zapisy | aktualności

Sudovia Gravel

Sudovia Gravel

"

 • Start: 2021-06-18 - "WOSiR Szelment" Szelment 2, 16-404 Jeleniewo
 • Meta: 2021-06-20 - "WOSiR Szelment" Szelment 2, 16-404 Jeleniewo
 • Dystans: 450 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: 72 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://sudovia.gravel.love/
 • Wpisowe : 300
 • Zapisy od : 2021-01-01.
 

Uwagi: Trasa prowadzi po 3 pętlach o wspólnym starcie i mecie. Może to być ultramaraton lub 3-dniowa etapówka.

Opis: Witajcie na Suwalszczyźnie. Przez wielu błędnie łączona z Mazurami lub Podlasiem, jest zupełnie odrębną krainą zarówno pod względem historycznym, jak i geograficznym (to część Pojezierza Litewskiego). To miejsce naznaczone przez lodowiec, który ukształtował jej powierzchnię, zostawiając za sobą mocno pofałdowany teren z jeziorami i pagórkami w wielu miejscach przypominającymi pogórze. To wreszcie kraina z zaludnieniem na poziomie krajów skandynawskich, gdzie rządzi przyroda a nie człowiek, który nie zdążył jeszcze wyasfaltować ogromnej większości dróg. Miejsce idealne na prawdziwą rowerową przygodę. Bogatsi o doświadczenia z realizacji gravel.LOVE – Przygoda w Kampinosie oraz bardzo dobrze odebranej pierwszej edycji Great Lakes Gravel wychodzimy do Was z wiosenną propozycją odkrycia Suwalszczyzny. Sudovia Gravel to około 450 km prawdopodobnie najpiękniejszych szutrowych dróg, których pokonanie będzie dla Was nie lada wyzwaniem. Wyzwanie spotęgowane będzie faktem, że tereny Suwalszczyzny są bardzo rzadko zaludnione, co oznacza także niewielką liczbę sklepów. A może i ich całkowity brak. Będzie to wymagało od uczestników bardzo dokładnego planowania, przede wszystkim dostępu do wody i jedzenia. Ultra Sudovia Gravel to nie będzie wyzwanie dla każdego. Dlatego też Sudovia Gravel będzie miała dwie twarze – dobrze znaną i oczekiwaną czyli Ultra Sudovia Gravel – ultra maraton z zasadą samowystarczalności, a dla mniej wprawionych wersję etapową ze startem i metą w tym samym miejscu.

lista | zapisy | aktualności

"

Krwawa Pętla 2021

Krwawa Pętla 2021

"

 • Start: 2021-06-19 - Międzylesie, Warszawa
 • Meta: 2021-06-20 - Międzylesie, Warszawa
 • Dystans: 250 km
 • Przewyższenie: 1124 m
 • Limit czasu: 24 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://krwawa.kolo-ultra.pl/
 • Wpisowe : 130
 • Zapisy od : 2020-11-02.
 

Opis: Przygoda na skraju miejskiej dżungli Krwawa Pętla - owiana legendami trasa terenowa wiodąca dookoła Warszawy. Czy zasługuje na miano "krwawej"? Ile trzeba by zdobyć ją rowerem? Czy dasz radę? Sprawdź. Zasady samowystarczalność • fair play • bezpieczeństwo Jeśli jedziesz z nami, zapoznaj się z zasadami Krwawej Pętli. O tym, jak jedziemy, co robimy a czego nie.

lista | zapisy | aktualności

"

Podhale Tour 2021 (300 km)

Podhale Tour 2021 (300 km)

 • Start: 2021-06-19 - Spytkowice plac UG
 • Meta: 2021-06-19 - Spytkowice plac UG
 • Dystans: 300 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://www.podhaletour.tcorzel.pl/
 • Wpisowe : 160
 • Zapisy od : -
 

 

lista | zapisy | aktualności

Podhale Tour 2021 200 km

Podhale Tour 2021 200 km

 • Start: 2021-06-19 - Spytkowice plac UG
 • Meta: 2021-06-19 - Spytkowice plac UG
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://www.podhaletour.tcorzel.pl/
 • Wpisowe : 160
 • Zapisy od : -
 

 

lista | zapisy | aktualności

Szuter Master Beskid Niski

Szuter Master Beskid Niski

 • Start: 2021-06-19 - Beskid Niski
 • Meta: 2021-06-19 - Beskid Niski
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://szutermaster.pl/
 • Wpisowe : 140/160
 • Zapisy od : 2020-11-12.
 

Opis: 19 czerwca przeniesiemy się na południe w najpiękniejsze partie Beskidu Niskiego. Na pewno będzie błoto, trochę dziurawego asfaltu i leśnych duktów, kilka wysiedlonych miejscowości, po których zostały już tylko cerkwiska lub fundamenty domów, przygodowe brody do sforsowania. To będzie zdecydowanie najbardziej dzika lokalizacja, którą odwiedzimy w tym roku. Tylko tutaj macie szansę natknąć się na niedźwiedzia!

lista | zapisy | aktualności

Śląski Maraton Rowerowy w Mszanie (24h)

Śląski Maraton Rowerowy w Mszanie (24h)

 • Start: 2021-06-19 - Mszana
 • Meta: 2021-06-20 - Mszana
 • Dystans: 700 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://maratonmszana.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

Opis: "Maraton odbywa sie w formie 100 km okrążeń. Zawodnicy w zależności od wybranego dystansu pokonują od jednego do siedmiu okrążeń. Start i meta maratonu są w różnych miejscach. Start znajduje się za budynkiem Urzędu Gminy – Mszana ul. 1 Maja 82, Start jest również jednym z punktów kontrolnych, drugi jest w Bojanowie, a meta znajduje się przy budynku GOKiR – Mszana ul. Mickiewicza 92. Maraton Rowerowy w Mszanie nie jest formą wyścigu!"

lista | zapisy | aktualności

Brevet Mińsk Mazowiecki

Brevet Mińsk Mazowiecki

 • Start: 2021-06-26 - Mińsk Mazowiecki
 • Meta: 2021-06-26 - Mińsk Mazowiecki
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://brevety.pl
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

Uwagi: Więcej informacji wkrótce.

Opis: "Zapraszamy wszystkich na rowerowe zwiedzanie Mińska Mazowieckiego i okolicznych miejscowości. Nasze miasto z uwagi na położenie blisko Warszawy daje możliwości bardzo łatwego dojazdu autem lub Kolejami Mazowieckimi. Długość trasy brevetu to 200 km, suma wzniesień około 1000 m, droga prowadzi nas po zróżnicowanym terenie, przez malownicze wioski, małe miejscowości wśród łąk i lasów."

lista | zapisy | aktualności

Gravel Man #2 Kaszëbë 100

Gravel Man #2 Kaszëbë 100

 • Start: 2021-06-26 - Gdańsk
 • Meta: 2021-06-26 - Gdańsk
 • Dystans: 160 km
 • Przewyższenie: 1881 m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://gravel-man.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-11-18.
 

 

lista | zapisy | aktualności

Gravel Man #2 Kaszëbë 150

Gravel Man #2 Kaszëbë 150

 • Start: 2021-06-26 - Gdańsk
 • Meta: 2021-06-26 - Gdańsk
 • Dystans: 240 km
 • Przewyższenie: 2569 m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://gravel-man.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-11-18.
 

Opis: Kaszëbë Gravel Man to przygoda, której nie zapomnisz. To taki "Paris - Dakar Raid" w kaszubskim, gravelowym wydaniu - "The rally is an off-road endurance event". Trasa została zaprojektowana i wytyczona przez twórcę trójmiejskich ustawek (Gravelondo) - Michała Bogdziewicza. Bądź pewien atrakcyjnego przejazdu, po niemal każdej nawierzchni. Umiejętności nawigacyjne nie są tu istotne - w pakiecie startowym czeka sprawdzony, przejechany i nagrany w każdym metrze track gps. Dokładamy do tego bufety i serwis techniczny ... więc oprócz roweru będziesz potrzebował tylko dobrego i pozytywnego nastawienia by zmierzyć się z kaszubską rundą!

lista | zapisy | aktualności

PYRA TRAIL 2021 Wielkopolski Maraton Gravelowy

PYRA TRAIL 2021 Wielkopolski Maraton Gravelowy

"

 • Start: 2021-06-26 - Prusinów
 • Meta: 2021-06-27 - Prusinów
 • Dystans: 300 km
 • Przewyższenie: 1600 m
 • Limit czasu: 24 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://pyra-trail.pl/
 • Wpisowe : 150
 • Zapisy od : 2020-12-01.
 • Zwycięzca: Gołębiewski Radosław - 10h 10m
 • Zwyciężczyni: -
 • Czas ostatniego zawodnika: 18h 16m

Opis: Filip Malawski: Startowałem o 7:45. Poranek był dosyć rześki, ale mocno asfaltowy początek trasy pozwolił się rozgrzać. Całą trasę mogę podzielić właściwie na dwa etapy. Pierwszy do Śremu na 110 km i reszta trasy, która była zupełnie inną historią. Pierwsza część trasy przebiegała dosyć szybko i sprawnie z jednym tak naprawdę zapadającym w pamięć podjazdem. Wtedy jeszcze miałem nadzieje na finisz w 13-14h. Od Śremu tak naprawdę zaczęła się walka. Zaczął padać deszcz. Trasa rozmiękła na tyle, że w wielu miejscach nawierzchnia przybrała konsystencje masła. Nie dość, że był kompletny brak przyczepności to jeszcze błoto przysysało strasznie opony. Co deptałem na korby to miałem wrażenie, że rower staje w miejscu. Kluczowym w tych warunkach okazało się dla mnie utrzymanie ciepłoty ciała. Dobrze, że wziąłem puchówkę, bo bez niej byłoby marnie. Przestało padać na jakieś 60km do mety. Finalnie wjechałem na metę o 1:41 co dało mi 55 pozycje i całkowity czas 17h 56min.

lista | zapisy | aktualności

"

V Wysokomazowiecki 24 godzinny Maraton Rowerowy

 

 

Opis: Klub Rowerowy „Łabędź” w Wysokiem Mazowieckiem organizuje V Wysokomazowiecki 24 godzinny Maraton Rowerowy. Przebiegać on będzie ulicami miasta Wysokie Mazowieckie i po drogach gmin Wysokie Mazowieckie i Kulesze Kościelne. Długość jednego okrążenia 34 km. Początek Maratonu w dniu 26 czerwca 2021 roku o godzinie 10:00. Zakończenie 27 czerwca 2021 roku. Do rywalizacji dopuszczono 70 uczestników. Wysokość opłaty startowej wynosi 100.- złotych.

lista | zapisy | aktualności

Mały Pierścień Tysiąca Jezior

 

 • Start: 2021-07-03 - Świękity
 • Meta: 2021-07-04 - Świękity
 • Dystans: 330 km
 • Przewyższenie: 0 m
 • Limit czasu: 20 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://pierscien.1008.pl/
 • Wpisowe : 170
 • Zapisy od : 2020-08-01.
 

 

lista | zapisy | aktualności

Pierścień Tysiąca Jezior

Pierścień Tysiąca Jezior

"

 • Start: 2021-07-03 - Świękity
 • Meta: 2021-07-04 - Świękity
 • Dystans: 610 km
 • Przewyższenie: 4000 m
 • Limit czasu: 40 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://pierscien.1008.pl/
 • Wpisowe : 280
 • Zapisy od : 2020-08-01.
 • Zwycięzca: Ryszard Herc (OPEN 2018) - 20h 32m
 • Zwyciężczyni: Agata Wójcikiewicz (SOLO 2018) - 23h 05m
 • Czas ostatniego zawodnika: 38h 21m

Opis: FAQ 1. Czy do udziału w Pierścieniu Tysiąca Jezior (PTJ) niezbędna jest kwalifikacja? Do udziału w PTJ żadna kwalifikacja nie jest potrzebna. Zalecane jest przejechanie co najmniej 300 km non-stop. 2. Na czym polega różnica między kategorią solo a open? Zawodnik startujący w kategorii open może pokonywać dystans maratonu w grupie innych kolarzy (nie większej niż 15 osób). Natomiast w przypadku solo, kolarz zobowiązany jest pokonać całą trasę samotnie, zachowując przy tym minimum 100 m odstępu od innych uczestników (z pominięciem postojów w punktach kontrolnych oraz momentu, w którym wyprzedza bądź jest wyprzedzany przez innego zawodnika). 3. Na jakim rowerze mogę startować w maratonie? W PTJ można startować na dowolnym rowerze napędzanym wyłącznie siłą własnych mięśni. Może być to zarówno rower szosowy, górski, turystyczny, tandem a nawet rower poziomy. ...

lista | zapisy | aktualności

"

Polish Bike Tour Wschód 1000

Polish Bike Tour Wschód 1000

 • Start: 2021-07-03 - Gdańsk
 • Meta: 2021-07-10 - Sanok
 • Dystans: 1000 km
 • Przewyższenie: 4200 m
 • Limit czasu: 192 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://polishbiketour.pl/
 • Wpisowe : 489
 • Zapisy od : 2021-01-09.
 

Opis: A może by tak wszystko rzucić i pojechać tam… na rowerze? Okrąglutki tysiąc kilometrów znad morza, przez Warmię, przepiękne pojezierze Mazurskie, rozlewiska Biebrzy, bagna, tataraki, lasy, łąki, aż po Bieszczadzkie połoniny. Prawie można podać rękę sąsiadom zza wschodniej granicy. Duża szansa na pyszne bliny i kartacze, ale przede wszystkim na odkrycie miejsc, w które pewnie sam nigdy byś nie trafił. Start w Gdańsku 3.07.2021, meta w Sanoku. Dystans do pokonania 1000 km. Przewyższenia ok. 4200 m. Poziom trudności średni. Limit czasu 192 godziny.

lista | zapisy | aktualności

Wisła 1200

Wisła 1200

 • Start: 2021-07-03 - PTTK-Barania Góra-Przysłop
 • Meta: 2021-07-11 - Gdańsk
 • Dystans: 1200 km
 • Przewyższenie: 3927 m
 • Limit czasu: 200 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://wisla1200.pl/
 • Wpisowe : 300
 • Zapisy od : 2020-11-02. Zapisy trwały 25 miutn. Pozostała lista rezerwowa
 • Zwycięzca: Gołębiewski Radosław - 59h 56m
 • Zwyciężczyni: Łączak Magdalena - 92h 25m
 • Czas ostatniego zawodnika: 199h 21m

Opis: O tej imprezie napisano, powiedziano mnóstwo. Pierwsza w naszym kraju typu terenowego ultra. Śmiało można powiedzieć że od niej się wszystko zaczęło :) Maciek: Byłem dwa razy na tłuściochu. W 2020 roku sobie odpuściłem żeby skupić się na innych imprezach. Ale zdecydowanie POLECAM! :)

lista | zapisy | aktualności

Brevet Lubawa

Brevet Lubawa

"

 • Start: 2021-07-10 - Lubawa
 • Meta: 2021-07-10 - Lubawa
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://brevety.pl
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

Uwagi: Nie odbądzie się w tym roku.

lista | zapisy | aktualności

Tour de Silesia CLASSIC

Tour de Silesia CLASSIC

"

 • Start: 2021-07-10 - 1 Maja 49, Godów
 • Meta: 2021-01-11 - 1 Maja 49, Godów
 • Dystans: 510 km
 • Przewyższenie: 7100 m
 • Limit czasu: 34 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://www.tourdesilesia.pl/
 • Wpisowe : 230
 • Zapisy od : 2021-02-01. Zapisy miały potrwać do połowy marca, ale 17 lutego organizatorzy musieli zamknąć zapisy z uwagi na brak miejsc.
 • Zwycięzca: Paweł Miłkowski (SOLO 2020) - 16h 49m
 • Zwyciężczyni: Joanna Rumińska (OPEN 2020) - 22h 29m
 • Czas ostatniego zawodnika: 33h 37m

Opis: Podczas naszego maratonu nie możesz się nudzić. Nasz maraton tworzą zawodnicy. Dzięki nim możesz przeżyć niezapomniane chwile oraz zdobyć cenne doświadczenie. Maraton, który nie jest wyścigiem U nas nie ma miejsc na podium. Każdy, kto dotrze do mety - jest zwycięzcą i otrzymuje pamiątkowy medal!Niesamowite widoki Trasa maratonu prowadzi przez malownicze tereny przygranicza Polski i Czech. Zawodnicy pokonają odcinki płaskie, pagórkowate oraz górskie. Jest to prawdziwa ultra mieszanka, która przy każdej pogodzie potrafi zaspokoić najbardziej wymagających zawodników. Widoki z Łysej Góry (Lysá Hora), czy Pradziada pozostaną w Twojej pamięci do końca życia!

lista | zapisy | aktualności

"

Tour de Silesia MINI

 

"

 • Start: 2021-07-10 - 1 Maja 49, Godów
 • Meta: 2021-01-11 - 1 Maja 49, Godów
 • Dystans: 330 km
 • Przewyższenie: 4700 m
 • Limit czasu: 24 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://www.tourdesilesia.pl/
 • Wpisowe : 190
 • Zapisy od : 2021-02-01. Zapisy miały potrwać do połowy marca, ale 17 lutego organizatorzy musieli zamknąć zapisy z uwagi na brak miejsc.
 

Opis: Podczas naszego maratonu nie możesz się nudzić. Nasz maraton tworzą zawodnicy. Dzięki nim możesz przeżyć niezapomniane chwile oraz zdobyć cenne doświadczenie. Maraton, który nie jest wyścigiem U nas nie ma miejsc na podium. Każdy, kto dotrze do mety - jest zwycięzcą i otrzymuje pamiątkowy medal!Niesamowite widoki Trasa maratonu prowadzi przez malownicze tereny przygranicza Polski i Czech. Zawodnicy pokonają odcinki płaskie, pagórkowate oraz górskie. Jest to prawdziwa ultra mieszanka, która przy każdej pogodzie potrafi zaspokoić najbardziej wymagających zawodników. Widoki z Łysej Góry (Lysá Hora), czy Pradziada pozostaną w Twojej pamięci do końca życia!

lista | zapisy | aktualności

"

Tour de Silesia FAMILY

 

 • Start: 2021-07-11- 1 Maja 49, Godów
 • Meta: 2021-07-11- 1 Maja 49, Godów
 • Dystans: 100 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: 6 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://www.tourdesilesia.pl/
 • Wpisowe : 60
 • Zapisy od : 2021-01-07.
 

 

lista | zapisy | aktualności

Brejdak Gravel 300

Brejdak Gravel 300

 • Start: 2021-07-15 - Start nieznany jeszcze
 • Meta: 2021-07-19 - Meta również
 • Dystans: 300 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://wanogagravel.pl/brejdak-gravel/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2021-01-06.
 

Opis: Weź udział w pierwszej gravelowej przygodzie na Lubelszczyźnie i kajtnij się po pięknym Roztoczu i Wyżynie Lubelskiej. Zobaczysz m.in. lessowe wąwozy Kazimierza Dolnego, piękne meandry Wieprza i urokliwą starówkę Zamościa.

lista | zapisy | aktualności

Brejdak Gravel 700

Brejdak Gravel 700

 • Start: 2021-07-15 - Start nieznany jeszcze
 • Meta: 2021-07-19 - Meta również ;)
 • Dystans: 700 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://wanogagravel.pl/brejdak-gravel/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2021-01-06.
 

Opis: Weź udział w pierwszej gravelowej przygodzie na Lubelszczyźnie i kajtnij się po pięknym Roztoczu i Wyżynie Lubelskiej. Zobaczysz m.in. lessowe wąwozy Kazimierza Dolnego, piękne meandry Wieprza i urokliwą starówkę Zamościa.

lista | zapisy | aktualności

Grunwald Troki Grunwald 2021

Grunwald Troki Grunwald 2021

 • Start: 2021-07-15 - Grunwald
 • Meta: 2021-07-20 - Grunwald
 • Dystans: 1410 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://www.warnija.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-11-19.
 

 

lista | zapisy | aktualności

24H MTB Maraton

24H MTB Maraton

 • Start: 2021-07-17 - Świerdzowa 41, Janów Lubelski
 • Meta: 2021-07-18 -
 • Dystans: 0 km
 • Przewyższenie: 0 m
 • Limit czasu: 24 godzin
 • Charakter: MTB
 • Strona: https://www.24h.zamanagroup.pl/
 • Wpisowe : 150
 • Zapisy od : -
 

Opis: Na tej imprezie właśnie "trenował" Zbyszek Mossoczy przed wygraną pierwszą edycją Wisły 1200 czy też Carpatią Divide 2019. My jako Team29er mamy na koncie kilka startów w tej imprezie ( 2014, 2013, 2012, 2011, 2010) Zawsze była to świetna zabawa i mnóstwo miłych (oczywiście "po fakcie") wspomnień. I faktycznie może to być świetny sprawdzian odporności ultra. Szczególnie tej nastawionej na terenowe ultramaratony.

lista | zapisy | aktualności

Beskidzki Zbój 2021

Beskidzki Zbój 2021

"

 • Start: 2021-07-17 - Ujsoły 
 • Meta: 2021-07-18 - Ujsoły 
 • Dystans: 524 km
 • Przewyższenie: 7993 m
 • Limit czasu: 36 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://bz.kolo-ultra.pl/
 • Wpisowe : 150
 • Zapisy od : 2020-11-02.
 

Opis: Zasady? samowystarczalność • fair play • bezpieczeństwo Jeśli jedziesz z nami, zapoznaj się z zasadami ZBÓJA. O tym, jak jedziemy, co robimy a czego nie.

lista | zapisy | aktualności

"

Gravel Attack#2 200

Gravel Attack#2 200

 • Start: 2021-07-17 - Strzelin
 • Meta: 2021-07-17 - Strzelin
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://gravelattack.pl
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2021-02-01.
 

Uwagi: Więcej informacji wkrótce.

Opis: W 2021 odbądzie druga edycja wyścigu Gravel Attack. U zarania powstania, miał być pierwszym w sezonie, rozruchowym ściganiem szutrowym. Ale covid pokrzyżował plany i impreza wystartowała w lecie. W tym roku baza zawodów ulokowana będzie w Strzelinie, a pętla ze 100 km rozciągnie się do 400 i 200 - do wyboru :) Cytując orgów: Na Gravel Attack dwóch rzeczy możecie być pewni - będzie pięknie i będzie łatwo!

lista | zapisy | aktualności

Gravel Attack#2 400

Gravel Attack#2 400

 • Start: 2021-07-17 - Strzelin
 • Meta: 2021-07-18 - Strzelin
 • Dystans: 400 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://gravelattack.pl
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2021-02-01.
 

Uwagi: Więcej informacji wkrótce.

Opis: W 2021 odbądzie druga edycja wyścigu Gravel Attack. U zarania powstania, miał być pierwszym w sezonie, rozruchowym ściganiem szutrowym. Ale covid pokrzyżował plany i impreza wystartowała w lecie. W tym roku baza zawodów ulokowana będzie w Strzelinie, a pętla ze 100 km rozciągnie się do 400 i 200 - do wyboru :) Cytując orgów: Na Gravel Attack dwóch rzeczy możecie być pewni - będzie pięknie i będzie łatwo!

lista | zapisy | aktualności

Gravel Man #3 Orle Gniazda 125

Gravel Man #3 Orle Gniazda 125

 • Start: 2021-07-17 - Częstochowa
 • Meta: 2021-07-17 - Kraków
 • Dystans: 186 km
 • Przewyższenie: 2140 m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://gravel-man.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-11-18.
 

Opis: Z Częstochowy do Krakowa - śladem Orlich Gniazd. Masz cały dzień, od wschodu do zachodu słońca. Czeka na Ciebie mega wyprawa, wzdłuż jednego z najstarszych polskich szlaków turystycznych. Pamiętaj! Rywalizacja jest tłem imprezy. Pokonujesz cały dystans na rowerze, głównie po to, by ... sprawdzić czy Kazimierz Wielki dobrze zaplanował i wybudował system obronny oparty na średniowiecznych zamkach - Orlich Gniazdach.

lista | zapisy | aktualności

Gravel Man #3 Orle Gniazda 60

Gravel Man #3 Orle Gniazda 60

 • Start: 2021-07-17 - Ogrodzieniec
 • Meta: 2021-07-17 - Kraków
 • Dystans: 100 km
 • Przewyższenie: 1166 m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://gravel-man.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-11-18.
 

 

lista | zapisy | aktualności

Poznańska Korba

Poznańska Korba

"

 • Start: 2021-07-17 - Kórnik Oaza Błonie
 • Meta: 2021-07-17 - Kórnik Oaza Błonie
 • Dystans: 180 km
 • Przewyższenie: 970 m
 • Limit czasu: 18 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://poznanskakorba.pl/
 • Wpisowe : 200/250/300
 • Zapisy od : 2021-03-01.
 

Opis: Poznańska Korba to wyścig dedykowany dla rowerów gravelowych, MTB, trekkingowych lub przełajowych. Drogi jakimi będziecie się poruszać to dukty leśne i polne, drogi asfaltowe i gruntowe. Daj się zaskoczyć! I odkryj Wielkopolskę na nowo! Rower górski, gravel, trekking – każdy da radę przejechać całą trasę. Dajemy Wam 18 godzin na pokonanie trasy. Zawody mają formułę samowystarczalności. Musicie zabrać ze sobą wszystko czego potrzebujecie. Na trasie będzie tylko 1 punkt odżywczy. Otrzymacie nadajnik GPS, który stale będzie pokazywać Waszą pozycję na mapie. Dostaniecie także track GPX i to nim musicie się kierować. Możecie zjechać z trasy ale zawsze musicie wrócić na nią w tym samym miejscu.

lista | zapisy | aktualności

"

Karpacki Hulaka 2021

Karpacki Hulaka 2021

"

 • Start: 2021-07-23 - Tarnów
 • Meta: 2021-07-24 - Tarnów
 • Dystans: 650 km
 • Przewyższenie: 0 m
 • Limit czasu: 55 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://kh.kolo-ultra.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-11-02.
 • Zwycięzca: Mariusz Cukierski (Solo 2019) - 28h 3m
 • Zwyciężczyni: -
 • Czas ostatniego zawodnika:

Opis: IDEA Ideą maratonu jest przejechanie rowerem samodzielnie ułożonej trasy, obejmującej wyznaczone i obowiązkowe fragmenty oraz punkty kontrolne. Trasę układasz według własnych upodobań, sam więc decydujesz o kierunku jazdy, kolejności zaliczania regulaminowych odcinków, czy preferowanej nawierzchni. Limit czasu wynosi 55 godzin. Pamiętaj, że dopóki jedziesz rowerem, pchasz go lub niesiesz, cały czas bierzesz udział w wyścigu!

lista | zapisy | aktualności

"

Race Around Poland

Race Around Poland

 • Start: 2021-07-24 - Warszawa
 • Meta: 2021-08-04 - Warszawa
 • Dystans: 3554  km
 • Przewyższenie: 33111 m
 • Limit czasu: 288 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://racearoundpoland.pl/
 • Wpisowe : 1012
 • Zapisy od : 2020-11-12.
 

Opis: Race Around Poland to odpowiedź na rosnącą popularność kolarstwa długodystansowego. Przed telewizorami kibicujemy zawodowym kolarzom, ale sami też rwiemy się na rower. Jako amatorzy rozpoczynający swoją przygodę z kolarstwem w bardzo różnym wieku, nie mamy szans na rywalizację w Tour de France czy Mediolan – San Remo. Zawsze jednak możemy bić własne rekordy. Rekordy dystansu. Kiedy przejedziemy swoje pierwsze 100 kilometrów, mamy ochotę na 200, 400, 1000. A może nawet 3600 km?

lista | zapisy | aktualności

Suwalskie Tropy Race 200

Suwalskie Tropy Race 200

"

 • Start: 2021-07-24 - Folwark Hutta nad jez. Koleśne
 • Meta: 2021-07-26 - Folwark Hutta nad jez. Koleśne
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: 2000 m
 • Limit czasu: 60 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://suwalskietropy.pl
 • Wpisowe : 250/300
 • Zapisy od : 2021-03-01.
 

Opis: Jest to pierwsza edycja imprezy, która nawiązuje do wieloletniej tradycji organizowanych przez nas zawodów na orientację Mazurskie Tropy. Tym razem, zamiast mapy otrzymacie ślad GPS, który będzie wyznaczał trasę Waszego przejazdu. Tworzy ją pętla, przebiegająca przez malownicze zakątki północno – wschodniej Polski: Suwalszczyzny i Pojezierza Ełckiego. Trasę poprowadziliśmy na dwóch dystansach – 500 km oraz 200 km, głównie drogami szutrowymi z odpowiednią dawką przewyższeń. Rajd rozgrywany jest w formule samowystarczalności. Jedziesz bez wsparcia, ale oczywiście możesz jechać w parach lub grupie. Sam decydujesz gdzie zrobić postój, wykąpać się w jeziorze czy zatrzymać na nocleg. Oczywiście możliwa jest też jazda non-stop, choć wtedy ryzykujesz utratę rewelacyjnych widoków w jakie obfituje trasa.

lista | zapisy | aktualności

"

Suwalskie Tropy Race 500

Suwalskie Tropy Race 500

"

 • Start: 2021-07-24 - Folwark Hutta nad jez. Koleśne
 • Meta: 2021-07-26 - Folwark Hutta nad jez. Koleśne
 • Dystans: 500 km
 • Przewyższenie: 4300 m
 • Limit czasu: 72 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://suwalskietropy.pl
 • Wpisowe : 300/350
 • Zapisy od : 2021-03-01.
 

Opis: Jest to pierwsza edycja imprezy, która nawiązuje do wieloletniej tradycji organizowanych przez nas zawodów na orientację Mazurskie Tropy. Tym razem, zamiast mapy otrzymacie ślad GPS, który będzie wyznaczał trasę Waszego przejazdu. Tworzy ją pętla, przebiegająca przez malownicze zakątki północno – wschodniej Polski: Suwalszczyzny i Pojezierza Ełckiego. Trasę poprowadziliśmy na dwóch dystansach – 500 km oraz 200 km, głównie drogami szutrowymi z odpowiednią dawką przewyższeń. Rajd rozgrywany jest w formule samowystarczalności. Jedziesz bez wsparcia, ale oczywiście możesz jechać w parach lub grupie. Sam decydujesz gdzie zrobić postój, wykąpać się w jeziorze czy zatrzymać na nocleg. Oczywiście możliwa jest też jazda non-stop, choć wtedy ryzykujesz utratę rewelacyjnych widoków w jakie obfituje trasa.

lista | zapisy | aktualności

"

Szuter Master Ziemia Kłodzka

Szuter Master Ziemia Kłodzka

 • Start: 2021-07-24 - Ziemia Kłodzka
 • Meta: 2021-07-24 - Ziemia Kłodzka
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://szutermaster.pl/
 • Wpisowe : 140/160
 • Zapisy od : 2020-11-12.
 

Opis: Wakacje zaczniemy na ziemi kłodzkiej 24 lipca. Jeszcze tu z Wami nie jeździliśmy, ale wiemy, że to kolejny gravelowy raj w naszych granicach. To tutaj podjazdy będą najdłuższe, a widoki najbardziej pofałdowane. Duże piękne schroniska, zabytkowe kamienice w małych miejscowościach i stare poniemieckie uzdrowiska to atrakcje, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

lista | zapisy | aktualności

Bałtyk-Bieszczady Gravel Tour

Bałtyk-Bieszczady Gravel Tour

"

 • Start: 2021-07-29 - Świnoujście Warszów
 • Meta: 2021-08-03 - Ustrzyki Górne
 • Dystans: 1200 km
 • Przewyższenie: 0 m
 • Limit czasu: 130 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://1008.pl/
 • Wpisowe : 420
 • Zapisy od : 2020-11-07.
 

Opis: Całkowicie nowa odsłona kultowego Bałtyk-Bieszczady Tour. Impreza nastawiona głownie na rowerowy survival. Trasa niemal w 100% prowadzić będzie po lokalnych drogach z których sporą część stanowić będą odcinki szutrowe.

lista | zapisy | aktualności

"

Galicja Gravel Race

Galicja Gravel Race

"

 • Start: 2021-07-30 - Budy Głogowskie
 • Meta: 2021-08-02 - Budy Głogowskie
 • Dystans: 490 km
 • Przewyższenie: 2100 m
 • Limit czasu: 80 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://galicjagravelrace.pl/
 • Wpisowe : 299
 • Zapisy od : 2021-04-01.
 

Opis: Zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest Galicja Gravel Race. Odkryj najpiękniejsze i nieskażone ludzką działalnością obszary Podkarpacia oraz Roztocza. Przeżyj wyjątkową przygodę blisko natury, zobacz z siodła swojego roweru dzikość polskich puszczy. Start Galicja Gravel Race jest usytuowany na obszarze Natura 2000 w nomen omen ośrodku Centrum Natura. Trasa poprowadzi cię jednymi z najlepszych szutrów w Polsce z Puszczy Sandomierskiej wprost w Park Krajobrazowy Lasy Janowskie, Roztocze, Puszczę Solską, Szczebrzeszański oraz Krasnobrodzki Park Krajobrazowy, by zakończyć swój bieg w miejscu startu. Naszą intencją było stworzyć rajd, który niemal w 100% będzie prowadził szutrowymi ścieżkami pośród lasów i łąk, bo skoro gravel to przede wszystkim natura. Chcemy was zabrać w miejsca, których nie znajdziecie w przewodnikach turystycznych i pokazać, że podkarpacie to coś znacznie więcej niż Bieszczady. Trasa jest w 100% przejezdna, ma formę pętli, która mierzy 500km i kończy się w miejscu startu. Malownicze krajobrazy, dzikie zwierzęta, samowystarczalność, biwaki pod gołym niebem, zmęczenie i przygoda-wszystko to przeżyjesz w trakcie Galicyjskiej wyprawy.

lista | zapisy | aktualności

Sabat Gravel 2021 250

Sabat Gravel 2021 250

"

 • Start: 2021-07-30 - Mostki
 • Meta: 2021-08-01 - Mostki
 • Dystans: 257 km
 • Przewyższenie: 2270 m
 • Limit czasu: 60 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://www.sabatgravel.pl/
 • Wpisowe : 200/250
 • Zapisy od : 2021-04-25.
 

Uwagi: Więcej informacji wkrótce.

Opis: Szutrowe ścieżki i drogi po horyzont. Zapomniane wiejskie asfalty. Droga przez Piekło, Niebo i inne magiczne miejsca Gór Świętokrzyskich i Ponidzia. Chcesz przeżyć wspaniałą przygodę w środku wakacji. Przybywaj na Sabat Gravel! Mamy trasę dla wytrawnych poszukiwaczy przygód i rywalizacji - Sabat 500 oraz dla tych, którzy dopiero wchodzą w świat przygody bikepackingowej lub chcą pojechać “na luzie” - Sabat 250.

lista | zapisy | aktualności

"

Sabat Gravel 2021 500

Sabat Gravel 2021 500

"

 • Start: 2021-07-30 - Mostki
 • Meta: 2021-08-01 - Mostki
 • Dystans: 511 km
 • Przewyższenie: 4163 m
 • Limit czasu: 60 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://www.sabatgravel.pl/
 • Wpisowe : 250/300
 • Zapisy od : 2021-04-25.
 

Uwagi: Więcej informacji wkrótce.

Opis: Szutrowe ścieżki i drogi po horyzont. Zapomniane wiejskie asfalty. Droga przez Piekło, Niebo i inne magiczne miejsca Gór Świętokrzyskich i Ponidzia. Chcesz przeżyć wspaniałą przygodę w środku wakacji. Przybywaj na Sabat Gravel! Mamy trasę dla wytrawnych poszukiwaczy przygód i rywalizacji - Sabat 500 oraz dla tych, którzy dopiero wchodzą w świat przygody bikepackingowej lub chcą pojechać “na luzie” - Sabat 250.

lista | zapisy | aktualności

"

Gravmageddon. Karkonosze - Izery Gravel Race

Gravmageddon. Karkonosze - Izery Gravel Race

"

 • Start: 2021-08-06 - Izery
 • Meta: 2021-08-08 - Izery
 • Dystans: 300 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://www.facebook.com/Gravmageddon/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2021-01-15.
 

Uwagi: Więcej informacji wkrótce.

Opis: Byliście kiedyś w "Jakucji"? Nie? To będziecie. Jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju - Jakuszyce u podnóża Gór Izerskich. Wyścig gravelowy (i nie tylko) po najpiękniejszych miejscówkach Karkonoszy i Izerów.

lista | zapisy | aktualności

"

Kórnicki Maraton Turystyczny 300

Kórnicki Maraton Turystyczny 300

"

 • Start: 2021-08-07 - Robakowo
 • Meta: 2021-08-08 - Robakowo
 • Dystans: 500 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://kbrkornik.pl/kmt/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2021-02-07.
 

Opis: Maraton odbywa się zawsze w pierwszy weekend sierpnia. Start uczestników następuje z bazy w Robakowie (start honorowy), a po krótkim dojeździe na rynek w Kórniku maratończycy ruszają w trasę 300 km ze startu ostrego. Oczywiście ów “start ostry” nie oznacza, że macie rwać nie wiadomo jak szybko do mety – maraton nie ma charakteru wyścigu, a jest raczej imprezą towarzyską skierowaną do entuzjastów pokonywania długich dystansów na rowerze. W KMT każdy, kto zmierzył się z wybranym dystansem i dojechał do mety – jest zwycięzcą. Nie ma “pierwszych” i “ostatnich”. Jest dobra zabawa, przygoda i rower. Czyli to, co lubicie najbardziej. Tak, jak i my, organizatorzy, czyli KBR Kórnik. Do zobaczenia na starcie.

lista | zapisy | aktualności

"

Kórnicki Maraton Turystyczny 500

Kórnicki Maraton Turystyczny 500

"

 • Start: 2021-08-07 - Robakowo
 • Meta: 2021-08-08 - Robakowo
 • Dystans: 300 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://kbrkornik.pl/kmt/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2021-02-07.
 

Opis: Maraton odbywa się zawsze w pierwszy weekend sierpnia. Start uczestników następuje z bazy w Robakowie (start honorowy), a po krótkim dojeździe na rynek w Kórniku maratończycy ruszają w trasę 500 ze startu ostrego. Oczywiście ów “start ostry” nie oznacza, że macie rwać nie wiadomo jak szybko do mety – maraton nie ma charakteru wyścigu, a jest raczej imprezą towarzyską skierowaną do entuzjastów pokonywania długich dystansów na rowerze. W KMT każdy, kto zmierzył się z wybranym dystansem i dojechał do mety – jest zwycięzcą. Nie ma “pierwszych” i “ostatnich”. Jest dobra zabawa, przygoda i rower. Czyli to, co lubicie najbardziej. Tak, jak i my, organizatorzy, czyli KBR Kórnik. Do zobaczenia na starcie.

lista | zapisy | aktualności

"

Polish Bike Tour Góry 400

Polish Bike Tour Góry 400

 • Start: 2021-08-07 - Sanok
 • Meta: 2021-08-12 - Żywiec
 • Dystans: 400 km
 • Przewyższenie: 9000 m
 • Limit czasu: 192 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://polishbiketour.pl/
 • Wpisowe : 489
 • Zapisy od : 2021-01-09.
 

Opis: Najkrótszy, ale nie daj się nabrać, że najłatwiejszy etap rajdu. Duże przewyższenia, duże zalesienie, stromizny i podjazdy, może uda się spotkać kozicę czy niedźwiedzia. Etap z Bieszczad w Beskidy to 400 km górskiej, rowerowej przygody. Start w Sanoku 7.08.2021, finisz w Żywcu. Dystans do pokonania 400 km. Przewyższenia ok. 9000 m. Poziom trudności trudny. Limit czasu to 192 godziny.

lista | zapisy | aktualności

Poland Gravel Race 2021

Poland Gravel Race 2021

 • Start: 2021-08-12 - Rynek, Przemyśl
 • Meta: 2021-08-15 - Schronisko Głodówka
 • Dystans: 550 km
 • Przewyższenie: 10309 m
 • Limit czasu: 80 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://pgr.kolo-ultra.pl/
 • Wpisowe : 200
 • Zapisy od : 2020-11-02. Limit ilości zawodników został zwiększony do 350 osób i się wyczerpał. Cała nadzieja w liście rezerwowej.
 • Zwycięzca: Radosław Gołębiewski / Janusz Ziółkowski - 26h 37m
 • Zwyciężczyni: Anna Tkocz - 58h 14m
 • Czas ostatniego zawodnika: 79h 40m

 

lista | zapisy | aktualności

Carpatia Divide 2021

Carpatia Divide 2021

 • Start: 2021-08-14 - Ustroń
 • Meta: 2021-08-20 - Muczne
 • Dystans: 627 km
 • Przewyższenie: 0 m
 • Limit czasu: 180 godzin
 • Charakter: pure MTB
 • Strona: https://carpatiadivide.pl/
 • Wpisowe : 400
 • Zapisy od : 2020-11-01. Cytujemy: "Miejsca na edycję 2021 wydrzedane"
 • Zwycięzca: Mossoczy Zbigniew - 51h 45m
 • Zwyciężczyni: Madaj Zuzanna - 74h
 • Czas ostatniego zawodnika: 199h 24m

Opis: Przeżyj bikepackingową przygodę w prawdziwych górach. Pokonaj rowerem 600km przez dzikie Karpaty. Bez wsparcia z zewnątrz i bez patrzenia za siebie. Tylko Ty, rower i góry. Carpatia Divide pokaże Wam to co najlepsze w polskich górach: wymagające Beskidy wraz z Babia Góra Trails, Podhale z Gorcami i oszałamiającą panoramą Tatr.

lista | zapisy | aktualności

Gravel Man #4 Land Rower 100

Gravel Man #4 Land Rower 100

 • Start: 2021-08-14 - Starachowice
 • Meta: 2021-08-14 - Starachowice
 • Dystans: 160 km
 • Przewyższenie: 1884 m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://gravel-man.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-11-18.
 

 

lista | zapisy | aktualności

Gravel Man #4 Land Rower 150

Gravel Man #4 Land Rower 150

 • Start: 2021-08-14 - Starachowice
 • Meta: 2021-08-14 - Starachowice
 • Dystans: 240 km
 • Przewyższenie: 3369 m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://gravel-man.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-11-18.
 

Opis: Finał Gravel Man'a zaplanowaliśmy w Starachowicach. Ziemia Świętokrzyska to teren urozmaicony, pagórkowaty z kulminacją w postaci najstarszych w Polsce (obok Sudetów) Gór Świętokrzyskich, z rozpoznawalną Łysą Górą (595 m). To wzniesienie od wieków kojarzyło się z eskadrami Bab Jag przybywających tu w podejrzanych celach na swych latających maszynach. W Noc Świętojańską, w powietrzu aż furczało od mioteł. Przygotuj się na rowerowe emocje w Piekle i w Raju ... bo na pewno wówczas będzie furczało między grawelami!

lista | zapisy | aktualności

Tour De PoMorze 700 km Non Stop

 

 • Start: 2021-08-20 - Prom BIELIK
 • Meta: 2021-08-23 - Prom BIELIK
 • Dystans: 700 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://www.ksuznam.pl
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-09-23.
 • Zwycięzca: Paweł Brodziński (2019 - rekord trasy!) - 23h 56m
 • Zwyciężczyni: Czesława Kruczkowska - 29h 55m
 • Czas ostatniego zawodnika: 49h 46m

 

lista | zapisy | aktualności

Maraton Rowerowy Dookoła Polski

Maraton Rowerowy Dookoła Polski

 • Start: 2021-08-21 - Latarnia Morska Rozewie
 • Meta: 2021-08-28 - Latarnia Morska Rozewie
 • Dystans: 3130 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: 96 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://mrdp.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

Opis: Relacja Maćka z częsci wschoniej MRDP: Maraton Rowerowy Dookoła Polski, część trzecia i ostatnia. Do zrobienia 1234 km wzdłuż granicy z Przemyśla do Rozewia, gdzie wszystko się zaczęło przed dwoma laty. Teoretycznie miało być dość łatwo, bo żadnych gór po drodze nie ma, w praktyce WMRDP niczym nie ustępuje podobnym maratonom, jak choćby ZMRDP... (http://team29er.pl/ultramaratony/3244-mrdp-trzecia-odslona-czesc-wschodnia )

lista | zapisy | aktualności

Robinsonada

Robinsonada

 • Start: 2021-08-21 - Toruń
 • Meta: 2021-08-24 - Toruń
 • Dystans: 475 km
 • Przewyższenie: 4999 m
 • Limit czasu: 80 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://www.robinsonada.com.pl/
 • Wpisowe : 230
 • Zapisy od : 2021-03-01.
 

Opis: Robinsonada to piękne krajobrazy, doznania a przede wszystkim Ludzie. Tacy, którzy czują więcej i chcą więcej. Dlatego wsiadają na rower i rozwijają skrzydła. Niosą ich dwa koła, ale przede wszystkim pasja, marzenia, siła charakteru i pragnienie przeżycia czegoś niezwykłego… Uczestniku – przed Tobą przygoda, tajemnica oraz współzawodnictwo… ale takie wiesz, z dyskretnym mrugnięciem do siebie. Jeśli to czujesz – bądź z nami!

lista | zapisy | aktualności

Szuter Master Suwalszczyzna

Szuter Master Suwalszczyzna

 • Start: 2021-08-21 - Suwalszczyzna 
 • Meta: 2021-08-21 - Suwalszczyzna 
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://szutermaster.pl/
 • Wpisowe : 140/160
 • Zapisy od : 2020-11-12.
 

Opis: 21 sierpnia przenosimy się na samą północ. Edycja Suwalszczyzna to z kolei długie szutrowe wstęgi ciągnące się po horyzont, kilka przyjemnie trudnych singli nad jeziorami, niespotykane w tej części Polski podjazdy – same delicje Suwalskiego Parku Krajobrazowego. A także trójstyk granic, wspaniały pas pogranicza polsko – litewskiego wraz ze swoją wspaniałą lokalną kuchnią.Suwalska edycja Szuter Mastera piękne puste szutry snujące się wśród falującego krajobrazu, gładkie asfaltowe łączniki, wspaniałe widoki i klimatyczny Fajrant. W detalach opisaliśmy to w relacji.

lista | zapisy | aktualności

Wschód 2021

Wschód 2021

 • Start: 2021-08-21 - Mruczne
 • Meta: 2021-08-28 - Gdańsk
 • Dystans: 1500 km
 • Przewyższenie: 8000 m
 • Limit czasu: 200 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://kolarstwoprzygodowe.pl/wschod/
 • Wpisowe : 350
 • Zapisy od : 2020-11-01. Zapisy zakończone. Ostania nadzieja do lista rezerwowa.
 

Opis: Na północy ziąb i lód Słońce wschodzi tam gdzie wschód … WSCHÓD – Tyle pięknych i prostych słów, zjawisk i refleksji żeby opisać magię wschodu – polskiego wschodu. Gdzie przyroda upomina się o swoje dając nam ciągle szanse na bycie jej częścią. Gdzie krajobrazy, lasy, jeziora i pola czekają na odkrycie i przeżycie niezapomnianej przygody. Gdzie małe przysiółki i zabytkowe miasta, parki narodowe, góry i rzeki. Tam pojedziemy cieszyć się przyrodą i historią naszego kraju mijając miejsca, w których od wieków mieszały się kultury pogranicza zostawiając ludzi otwartych dla różnorodności. Miejmy nadzieję, że setki rowerzystów znajdą na nowej trasie to wszystko czego szukamy uprawiając nasze ukochane kolarstwo przygodowe. Nie ważne jaki masz rower, czy spakujesz się w sakwy, czy tobołki, czy plecak, czy będziesz spał w namiocie, czy pod milionem gwiazd – przygoda czeka tuż za rogiem. Zapraszamy na WSCHÓD 2021 – bikepackingową przygodę w dobrej, sprawdzonej formule spod znaku Polskiego Kolarstwa Przygodowego.

lista | zapisy | aktualności

Warta Gravel

Warta Gravel

"

 • Start: 2021-08-27 - Poznań
 • Meta: 2021-08-29 - Poznań
 • Dystans: 404 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: 60 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://wartagravel.com
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2021-03-01.
 

Opis: Warta Gravel to wyścig grawelowy na terenie Wielkopolski. Do pokonania macie 404 km po Wielkopolsce. Minimum asfaltu, maksimum przygody na trasie! Około poznańskie bezdroża nie tylko wzdłuż koryta Warty – jednym słowem bajka. Wyścig Warta Gravel powstał z miłości do rowerowych przygód i Wielkopolskich tras. Trasy gravelowe w regionie są naprawdę ciekawe i o różnym poziomie trudności, a wyścigów tego typu jest jak na lekarstwo.

lista | zapisy | aktualności

"

Bałtyk - Sudety Tour 2001 km Non Stop

 

 • Start: 2021-09-03 - Start nieznany jeszcze
 • Meta: 2021-09-08 - Meta również
 • Dystans: 2001 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://pieknyzachod.eu/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

 

lista | zapisy | aktualności

Duży Piekny Zachód 1001 k m Non Stop

 

 • Start: 2021-09-03 - Start nieznany jeszcze
 • Meta: 2021-09-04 - Meta również
 • Dystans: 1001 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://pieknyzachod.eu/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

 

lista | zapisy | aktualności

Mistrzostwa Polski W Ultramaratonach

 

 • Start: 2021-09-03 - Start nieznany jeszcze
 • Meta: 2021-09-05 - Meta również
 • Dystans: km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://pieknyzachod.eu/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

 

lista | zapisy | aktualności

MARATON PÓŁNOC POŁUDNIE

MARATON PÓŁNOC POŁUDNIE

"

 • Start: 2021-09-11 - Latarnia Morska Hel
 • Meta: 2021-09-15 - Schronisko Głodówka
 • Dystans: 1000 km
 • Przewyższenie: 7800 m
 • Limit czasu: 72 godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://mpp.kolo-ultra.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-11-02.
 

Opis: od HELU po samiuśkie TATRY 1001 km przez całą Polskę, non-stop. Na starcie świeży powiew morskiej bryzy. Na mecie nagrodą szczyty Tatr na tle zachodzącego słońca. Wrześniowe, wyczekiwane zamknięcie sezonu ultra. Ultraklasyk z mocną górską końcówką. Prawdziwe wyzwanie w konwencji samowystarczalnej.

lista | zapisy | aktualności

"

Polish Bike Tour Zachód 800

Polish Bike Tour Zachód 800

 • Start: 2021-09-11 - Żywiec
 • Meta: 2021-09-16 - Szczecin
 • Dystans: 800 km
 • Przewyższenie: 9000 m
 • Limit czasu: 192 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://polishbiketour.pl/
 • Wpisowe : 489
 • Zapisy od : 2021-01-09.
 

Opis: Na koniec zostaje 800 km z Beskidów na Pomorze Zachodnie, wzdłuż naszej zachodniej granicy. Tym samym zamykamy pętlę wokół Polski. Komu uda się pokonać wszystkie cztery etapy, będzie miał w nogach 2800 km przejechanych trasami poprowadzonymi przez miejsca, do których ciężko trafić nawet błądząc, przepiękne, dzikie, nieodkryte zakątki Polski. Start w Żywcu 11.09.2021, meta w Szczecinie. Dystans do pokonania 800 km. Przewyższenia ok. 5100 m. Poziom trudności średni. Limit czasu 192 godziny.

lista | zapisy | aktualności

Great Lakes Gravel 2021

Great Lakes Gravel 2021

 • Start: 2021-09-17 - Gościniec Pod Dębem Wilimy 5, 11-300 Biskupiec
 • Meta: 2021-09-19 - Gościniec Pod Dębem Wilimy 5, 11-300 Biskupiec
 • Dystans: 481 km
 • Przewyższenie: 3221 m
 • Limit czasu: 65 godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: https://greatlakes.gravel.love/
 • Wpisowe : 300/350
 • Zapisy od : 2020-11-11. Zapisy zakończone. Ostania nadzieja do lista rezerwowa.
 

Opis: Trasa Great Lakes Gravel w edycji 2021 urośnie o kolejne kilometry fantastycznych szutrówek, aby dać jeszcze więcej przyjemności z jazdy. Na zawodników czekać będzie pętla o długości około 550-560 km. Bazuje ona na zeszłorocznym, bardzo udanym profilu, dlatego postanowiliśmy, że nie zmienia się tego co dobre.

lista | zapisy | aktualności

Brevet Ożarów Mazowiecki

Brevet Ożarów Mazowiecki

 • Start: 2021-09-18 - Ożarów Mazowiecki
 • Meta: 2021-09-18 - Ożarów Mazowiecki
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: http://brevety.pl
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : -
 

lista | zapisy | aktualności

Race Through Poland 3

Race Through Poland 3

 • Start: 2021-09-25 10:00 - Welodrom, Lekarska, Wrocław
 • Meta: 2021-09-30 - Ożary
 • Dystans: 1500 km
 • Przewyższenie: 14000 m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: szosowy
 • Strona: https://racethroughpoland.pl/
 • Wpisowe :
 • Zapisy od : 2020-10-16.
 • Zwycięzca: PAWEŁ PIECZKA - 3d 2h 49m
 • Zwyciężczyni: -
 • Czas ostatniego zawodnika:

Opis: Race Through Poland to ultra-maraton szosowy o charakterze samowystarczalnym, w którym zawodnicy sami wyznaczają sobie trasę. Mieliśmy do zaliczenia kilka obowiązkowych odcinków, pomiędzy którymi poruszaliśmy się ułożoną przez siebie trasą. Dodatkowym utrudnieniem był zakaz jazdy po drogach krajowych. Maraton rozgrywany jest bez względu na pogodę, więc nie mogliśmy liczyć na taryfę ulgową, a prognozy były nieciekawe. Jak wspomniałem już wcześniej, do pokonania było ok 1400 km w limicie czasu 5 dni i dwie godziny. Niby wystarczy robić niecałe 300 km na dobę, ale... zapraszamy do relacji Maćka z edycji 2019

lista | zapisy | aktualności

Szuter Master Kaszuby

Szuter Master Kaszuby

 • Start: 2021-09-25 - Kaszuby
 • Meta: 2021-09-25 - Kaszuby 
 • Dystans: 200 km
 • Przewyższenie: m
 • Limit czasu: godzin
 • Charakter: gravel
 • Strona: http://szutermaster.pl/
 • Wpisowe : 140/160
 • Zapisy od : 2020-11-12.
 

lista | zapisy | aktualności

f="#LISTA">lista | zapisy | aktualności

Zdjęcia

Organizatorzy, team29er.pl, fatbike.com.pl