FBR GR Logo

Ludziska kochane! Tłuściochy i tłuścioszki, chucherka Wy nasze natłuszczone! This is no drill! Ale pierwszy w Polsce (nie)oficjalny Fat Bike Race w Górach Stołowych Już za miesiąc! Czytajcie i wpadajcie... Zapraszamy !!

 

To ogromna przyjemność móc zaprosić Was, naszych czytelników a także każdego, kto ma ochotę rywalizować w pięknych, zimowych okolicznościach przyrody, na oficjalne, pierwsze, tłustą USTAWKĘ - "FAT BIKE RACE GÓRY STOŁOWE". Z nie mniejszą przyjemnością informujemy, iż zostaliśmy jednym z patronów medialnych tej fantastycznie zapowiadającej się imprezy!

A skoro tak, to MUSICIE dowiedzieć się coś więcej na temat "Fat Bike Race". Pozostałą część szpalty oddajemy organizatorom:

 

FAT BIKE RACE Góry Stołowe

24.01.2016 (niedziela)

Program imprezy:

  • Godziny: 09:00-10:45 – rejestracja uczestników
  • 11:00 – start wyścigu
  • 14:00 – ogłoszenie wyników oraz ceremonia wręczenia nagród

Planowana trasa wyścigu: długość trasy ok. 23 km, przejazd trasami biegowymi i rowerowymi, wytyczonymi na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, m.in. Praskim i Kręgielnym Traktem i ścieżkami w bezpośrednim sąsiedztwie Dziczego Grzbietu

Start i meta: OW Szczeliniec

Strefa chill-out: Restauracja OW Szczeliniec (możliwość odpoczynku przed i po przejeździe, spróbowania specjałów miejscowej kuchni oraz piwa z pobliskiego browaru)

Rejestracja: Restauracja OW Szczeliniec

Strefa regeneracji: ciepłe posiłki, napoje izotoniczne, woda butelkowana

Strefa techniczna: możliwość dokonania drobnych napraw przed i po wyścigu (namiot)

 

FAT BIKE RACE Góry Stołowe – połączenie rowerów, górskich krajobrazów i rywalizacji


w najcięższych zimowych warunkach – to wyścig dla najwytrwalszych! Wyczynowa jazda po zaśnieżonych górskich zboczach jest możliwa dzięki rowerom górskim „fat bike” wyposażonym w bardzo szerokie opony, zapewniające doskonałą przyczepność i amortyzację.

Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Fat Bike to jedyny zimowy wyścig w Polsce, który umożliwia sprawdzenie swoich możliwości tym, dla których mróz i śnieg to wyzwanie, a nie przeszkoda.

Góry Stołowe są jedynymi w Polsce górami o budowie płytowej. Do wycieczek po okolicy zachęcają liczne głębokie szczeliny, labirynty, mosty i bramy skalne, a także fantastyczne formy przypominające ludzi, zwierzęta, gigantyczne grzyby i maczugi. Zwiedzać można je nie tylko pieszo – trasy rowerowe, wytyczone na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie, zostały wyznaczone w sposób umożliwiający dotarcie na rowerze do najciekawszych fragmentów gór.

Powszechnie znane są dzisiaj wyścigi rowerowe organizowane w terenie górskim. Ciężkie trasy, wymagające odpowiedniego przygotowania i sprzętu, kojarzone są głównie z porą letnią, najkorzystniejszą pod względem pogodowym do jazdy na rowerze.

Organizatorzy Fat Bike Race Góry Stołowe chcą pokazać, że rowerem można nie tylko jeździć wyczynowo, ale i ścigać się również zimą – w śniegu, na mrozie, w górach, dzięki terenowym rowerom górskim „fat bike”, wyposażonym w bardzo szerokie opony, zapewniające doskonałą przyczepność i amortyzację. Rowery te świetnie sprawdzają się warunkach zimowych lub na piaszczystym terenie.

Fat Bike Race - Góry Stołowe ma formułę otwartą. Każdy chętny może wziąć w nim udział – wystarczy, że ma sprawny rower górski lub rower „fat bike” oraz sztywny kask. Liczba uczestników jest ograniczona do 100 osób.

Trasa długości ok. 23 km, wiedzie trasami biegowymi i rowerowymi, wytyczonymi na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, m.in. Praskim i Kręgielnym Traktem, ścieżkami znajdującymi się w bezpośrednim sąsiedztwie Dziczego Grzbietu. W wyścigu przewidziane są kategorie: Mężczyźni do 29. roku życia, Mężczyźni po 30. roku życia, Kobiety (Open) oraz klasyfikacja generalna.

Celem wyścigu FBR GS jest popularyzacja jazdy na rowerze typu fat bike, którego liczne walory wciąż nie są znane polskim rowerzystom oraz promocja Karłowa w gminie Radków, miejscowości położonej u stóp najwyższego szczytu Gór Stołowych Szczelińca.

 

 

 

PAMIĘTAJCIE - WIDZIMY SIĘ 24 STYCZNIA 2016 NA "FAT BIKE RACE GÓRY STOŁOWE"!!!

 

https://www.facebook.com/fatbikeracepl

www.fatbikerace.pl

 

Organizatorzy

 

Proal felgi logo Szczeliniec Logo Cyklon Logo

                

Partnerzy        

Radkow logo Herb logo Karkonosze Logo

           

Patroni medialni

logo-fatbike Tvk logo Bike logo
Kreatywni logo doba logo