http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/news/amortyzatory/marcok%202014/x.jpg

Do niedawna, znaczy testu Corsy 29”, w zasadzie firma ta funkcjonowała w mojej świadomości jedynie jako piękne wspomnienie. Test pokazał, że chude lata już minęły, choć do rozdawania kart na amortyzowanym rynku brakuje dopracowanych detali

Mateusz Nabiałczyk

Przyszłoroczna kolekcja zdawa się potwierdzać falę wznoszącą. Zmiany wyglądają obiecująco, żeby nie powiedzieć więcej, gdyż poprawek doczekały się elementy wypunktowane podczas jazd testowych…ale po kolei. Widelczyków pod koła 29” będzie sztuk 4…mało!

x

Doprawdy słabi mnie, gdy widzę, jak kolejna firma angażuje się w 27,5”, może dlatego, że po prostu nie mogę tego zrozumieć aka wąski móżdżek.  Trzy sztuki do XC, jedna typowo pod gusta ścieżkowców i turystów ze świata Trail/AM.

bomber

44 Micro Switch TA – widelec, który może narobić sporo zamieszania z prostego powodu, skok 140mm redukowalny w trakcie jazdy do 110mm i to bez żadnego wpływu na charakterystykę pracy tłumika. Ilu posiadaczy fulli 110-120mm nie myśli o tym, aby z przodu wsadzić ‘cuś wincy’, ale paraliżuje ich strach dotyczący zachowania na podjazdach?  Do tego znane już tłumienie TST Micro, sprężynia AER, lagi 32mm, ośka 15mm i niklowane wykończenie. Całość przytuli do 203mm tarczy hamulcowej i waży 2 kilo.

skok 44

A w XC? Seria 320 o skoku 100mm zmienialnym na 80 i 120mm skoku, co daje sporą rozpiętość zastosowań. Pierwsza sztuka – 320 LR - posiada nowe bebechy w postaci AER i tłumika DBC, oś 15mm i dopuszcza do siebie jedynie tarcze max 185mm. Nowością względem tegorocznej Corsy SL 29er jest złote wykończenie. Waga 1880g.

dbc

blokada

Kolejna wersja to 320 LCR, która w przeciwieństwie do LR posiada nową manetkę blokady skoku. Wygląda zdecydowanie współcześniej, aniżeli poprzednia dźwignia, podobno jest w pełni kompatybilna z manetkami Srama i Shimano, więc nie powinna stwarzać problemów. Masa 1780g.

Topowa sztuka nosi dopisek Carbon i jak sama nazwa wskazuje, otrzymała karbonową koronę, dzięki której osiągnięto 1660g. W międzyczasie zmienił się kolor, chyba w Marcoku doszli do wniosku, że tegoroczne zestawienie białego dołu z czarną górą jest delikatnie mówiąc niefortunne.

Marzocchi 2014 Fork 03 06 l

Jak to będzie działać? TST superancko, nowe zastępstwo pewnie sprawdzimy, ale i tak z pewnością popularność zdeterminują ceny...