http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/inne/maja/kobiety-30.jpg

"Legia to jest potęga....Leg..." O żesz ty orzeszku...nie ta impreza! Wróóóćć!! Miszczem Polski jest Maja, Maja najlepsza jest, Maja to jest potęga, Maja - kochamy Cię.....I już cała sala śpiewa z nami. Ile razy można potwierdzać wysoką formę i dominację w kraju? Do znudzenia, ale najlepiej na Mistrzostwach Polski XC w Żerkowie.

Michał Śmieszek

No tak, ten tego....będzie o sukcesie Majki W. Wczorajsza impreza była ponoć nadzwyczaj udana pod względem organizacyjnym jak też frekwencji. Pojawiła się cała krajowa czołówka. Jak człowiek tak patrzył na relację i późniejsze fotki, to naprawdę szacun - piękne sekcje jak np: "Szalony drwal", "Kamienna rzeźnia" z pewnością dały się we znaki uczestnikom i uatrakcyjniały rywalizację.

kobiety-30

(Foto: Szymon Gruchalski, www.mtb2013.pl)

Poniżej oficjalna informacja prasowa o tym, co wczoraj wydarzyło się w Żerkowie:

"Maja Włoszczowska, zawodniczka GIANT Pro XC Team, po raz kolejny w karierze zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kolarstwie górskim.

Główna faworytka do złota napotkała twardy opór ze strony będącej w bardzo wysokiej formie Katarzyny Solus-Miśkowicz, jednak po ataku na trzeciej rundzie zdołała wyjść na prowadzenie, którego nie oddała już do samej mety. Tym samym srebrna medalistka z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie dodała do swojej kolekcjikolejny medal z Mistrzostw Polski. Srebro, tracąc niemal minutę do zwyciężczyni, zdobyła wcześniej wspomniana Katarzyna Solus-Miśkowicz, natomiast brąz przypadł Annie Szafraniec.

Trasa tegorocznych Mistrzostw Polski była wymagająca, dodatkowo we znaki dawał się upał. Kasia Solus-Miśkowicz pokazała dzisiaj świetną formę i w pewnym momencie udało jej się nawet nieco odjechać. Zaatakowałam jednak na trzecim okrążeniu i do samej mety udało mi się utrzymać przewagę. - powiedziała dzisiejsza zdobywczyni tytułu Mistrzyni Polski.

Maja pochwaliła również przygotowanie zawodów w Żerkowie. - Organizacja była na bardzo dobrym poziomie. Widać było, że włożono naprawdę dużo pracy, żeby ułożyć atrakcyjną trasę.

Kolejny start Mai Włoszczowskiej już 28 sierpnia w Vallnord (Andora), gdzie pojawi się światowa czołówka walcząca o punkty Pucharu Świata."

No i kto jeszcze twierdzi, że przejście do stajni giganta Gianta to był błąd? Wyniki nie kłamią. Majce gratulujemy super udanego sezonu i kolejnego pucharka w kolekcji. Życzymy dalszych sukcesów i dużo odpoczynku między kolejnymi zawodami.

Wyniki Mistrzostw Polski w Żerkowie:  

1. Maja Włoszczowska - 1:22:29

2. Katarzyna Solus-Miśkowicz - 1:23:21

3. Anna Szafraniec - 1:26:17

4. Monika Żur - 1:30:21

5. Paula Gorycka - 1:32:52

Plan startów Mai Włoszczowskiej w roku 2013:

  • 28.07 - IV Puchar Świata - Vallnord (Andora
  • 10.08 - V Puchar Świata - Mont-Sainte-Anne (Kanada
  • 31.08 - Mistrzostwa Śwata - Pietermaritzburg (RPA)
  • 14.09 - VI Puchar Świata - Hafjell (Norwegia)

Bardzo polecamy doskonałą galerię zdjęć z Żerkowa autorstwa Szymona Gruchalskiego, ponieważ żaden opis nie oddaje tego co działo się w ostatnią niedzielę.

 kobiety-25