DSC02025_exposure111

Organizacja kokpitu to rzecz indywidualna. Gripy, rogi, manetki przerzutek, klamki hamulcowe i często manetka amortyzatora i … robi się często ciasno zwłaszcza na wąskich kierownicach. Dopasowanie ergonomiczne i do naszych preferencji nastręcza nieraz trochę problemów.

Ryszard Biniek

 

Firma Avid dla użytkowników ich hamulców hydraulicznych i triggerów Srama oferuje Matchmaker – to jest jakby zmieniona górna część obejmy klamki hamulca pozwalająca zamontować do niej triggery Srama. I to nie tylko zamontować, ale także umożliwia dodatkowo o wiele większe możliwości wzajemnego ustawienia pod kątem i pozycjach klamek i manetek względem siebie, niż standardowo zamontowane manetki i klamki osobno.

DSC02025_exposure111

Przy tym dla liczących gramy pozwala zaoszczędzić też kilka. Mogą z tego skorzystać użytkownicy manetek trigger Sram X7, X9, X0 i hamulców Juicy Ultimate, Juicy Car-bon, Juicy Seven, Juicy Five, Juicy 3.5, Elixir. Osobna wersją jest Matchmaker X dla hamulców XX oraz Elixir CR MAG oraz triggerów XO / X9 (od 2008) / X7 (2009) oraz manetką X-Lock. Naprawdę mała rzecz i nie tylko cieszy, ale pozwala na zdecydowanie lepsze zorganizowanie naszej kierownicy. Polecam.

DSC02027_exposure111