KrossRacingTeam002

Mai Włoszczowskiej kibicujemy od lat. Po tym jak weszła do międzynarodowej grupy kolarskiej Kross Racing Team byliśmy kibicami podwójnymi - Jej i rodzimej marki Kross. Ta współpraca musiała doprowadzić na podium, a nawet po wielokroć :)

Informacja prasowa

Kross Racing Team trzecią drużyną w najnowszym rankingu UCI

Sportowa, ambitna walka całego zespołu podczas startów w 2020 roku, przyniosła drużynie Kross Racing Team trzecie miejsce w międzynarodowym rankingu kolarstwa górskiego UCI. Najwyżej sklasyfikowanymi Polakami w tym zestawieniu są Maja Włoszczowska oraz Bartłomiej Wawak – oboje z Kross Racing Team. Przed zawodnikami kolejny, ekscytujący sezon, w którym liczą oni na kolejne zwycięstwa, zwłaszcza podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) opublikowała ostateczny ranking zespołów i zawodników za sezon 2020. Tym razem wyniki i punkty zdobyte w 2020 roku zaowocowały trzecim miejscem w klasyfikacji UCI, dla jednego z najlepszych zespołów kolarstwa górskiego na świecie, Kross Racing Team.

- Bardzo cieszę się z zajęcia przez drużynę trzeciego miejsca w światowym rankingu. Pokazuje to jakość i siłę naszej drużyny. Mam nadzieję, że sezon 2021 przyniesie nam jeszcze większą liczbę zwycięstw. Będziemy konsekwentnie realizować nasze cele podczas wyścigów Pucharu Świata oraz podczas startu w przeniesionych o rok Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – komentuje Kornel Osicki, Team Manager Kross Racing Team.


KrossRacingTeam003

Maja Włoszczowska - 2 miejsce – Mistrzostwa Świata XCM (2020)

Sezon 2020 był bardzo trudny dla całego zespołu. Lockdown oraz odwoływane zawody, w tym Igrzyska Olimpijskie stanowiły dodatkowe wyzwania dla managera i sztabu zespołu, którzy musieli utrzymać motywację zawodników na wysokim poziomie. Po przywróceniu wydarzeń sportowych, w drugiej połowie roku zawodnicy Kross Racing Team zaczęli odnosić sukcesy. Ondrej Cink wygrał mistrzostwa Czech w kolarstwie górskim XCO (format olimpijski) a Maja Włoszczowska kolejny raz zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kolarstwie górskim XCO. Ostatni start w sezonie był dla drużyny bardzo udany. Podczas etapowego wyścigu Titan Desert w Hiszpanii triumfował Sergio Mantecon. W sumie zespół KRT odniósł w zakończonym już sezonie 14 zwycięstw. Zawodnicy Kross Racing Team rozpoczęli już przygotowania do sezonu 2021. W nowy rok cały zespół wkracza z jeszcze większymi ambicjami i apetytem na kolejne zwycięstwa.


KrossRacingTeam005Bartłomiej Wawak - błotniste ściganie UCI MTB World Cup: Nové Město na Moravě 2020


***
Kross Racing Team to polska zawodowa grupa kolarska, która na trasach rowerowych jest obecna od ponad dekady. Skład zespołu tworzy elita światowego kolarstwa górskiego na czele z dwukrotną medalistką olimpijską, Mają Włoszczowską. Menedżerem teamu jest Kornel Osicki.
KROSS jest liderem rynku rowerowego w Polsce. Firma powstała w 1990 roku, a w jej portfolio znajdują się rowery elektryczne, rekreacyjne oraz wyczynowe przeznaczone do kolarstwa górskiego, a także marka Le Grand, skupiająca rowery miejskie. W2017 roku firma przejęła holenderską markę Multicycle, posiadającą w swojej ofercie miejskie rowery premium oraz wysokiej klasy rowery elektryczne. Był to kolejny milowy krok w zakresie ekspansji na rynkach zagranicznych.
Rowery marki, w oparciu o autorskie rozwiązania i innowacyjne technologie, powstają w nowoczesnej fabryce produkcyjnej znajdującej się w Przasnyszu nieopodal Warszawy. KROSS jako jedna z nielicznych firm w Europie, rozwija także produkcję ram karbonowych.
Obecnie, produkty KROSS są dystrybuowane do prawie pięćdziesięciu krajów. Założycielem i właścicielem firmy jest Zbigniew Sosnowski.

Zdjęcia: Kross Racing Team, oficjalne profile zawodników na FB.